Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Jiskra »

Teď možná. Nebo spíš určitě. Ale naposled objednával kamarád cca před měsícem,přihodil mi tam bushing a už s ním od minulého čtvrtka přebíjím. Zajimavé......
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Boci1 »

Brownells odesílali z USA ve čtvrtek, několikrát jsem objednával ve středu a za 14 dní to měl doma, ale je pravda, že naposledy jsem objednal vloni v říjnu.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od roman200 »

to Jiskra:
Nevím proč tvrdíš, že ti zboží od Brownels chodí tak jak má... :roll:
Já mám zcela opačnou zkušenost, poslední objednávka je z 12/19 a to jsem se prosím po předchozí zkušenosti zvlášť informoval na termín dodání. Po ujištění o termínu jsem zboží objednal, no nepřišlo a v současné situaci už ani nepřijde. Tolik k tomuto obchodu, tohle vlákno o něm není.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od msoukup »

Od brownells průběžně objednávám různé ladičské komponenty na pistole 1911, zkušenost tak trochu rozporuplná, někdy dodání do 14 dnů, někdy 2-3 měsíce, jedno jestli platba předem, jednou se mi stalo, že poslali omylem něco jiného, reklamace relativně bez problémů. To zdržení 2-3 měsíce bylo údajně zapříčeněno změnou dopravce. Teď před týdnem jsem objednával nějaké průchodky a šroubky na pažbičky, je otázka, jak v současné situaci (koronavirus, omezení letů) bude fungovat doprava, ale pokud vím, tak cargo létá bez problémů, stejně tak DHL apod. Uvidíme. Celkový dojem ani +, ani -.
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Michal_123 »

Omlouvám se za OT.
Nákladní letecká doprava je v současnosti ve vážných problémech, někteří američané ji označují jako zastavenou, ale to pravdu úplně není. Něco létá, ale za nehorázné ceny.
Část nákladní dopravy létala s běžnými pasažérskými lety, které byly zrušeny. Což snížilo prostupnost letecké nákladní dopravy.
Kromě toho je již od začátku roku velký problém s lodní dopravou. A lodní doprava je nyní zcela zasekaná, protože se to vozí z Hamburku, kde řeší virus a pracuje polovina dělníků co obvykle, přes hranice, kde se řeší virus.
Takže se nyní část dopravy, která by šla po moři směřovala letecky a to se vším dohromady umocnilo tento problém.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Jiskra »

roman 200 - Nám to prostě do teď fungovalo.Nejdýl to trvalo 2 měsíce. A to jen jednou. Co se děje teď je díky pandemii nenormální. A garantuji Ti,že teď to budou mít na prd úplně všichni,.Jak to nebude v ČR skladem,tak budeme čekat na dodávky z USA asi nekonečně dlouho,ať si to člověk objedná kdekoliv.
Sorry za ot
Vladimír M
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 14.12.2011, 21:43

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Vladimír M »

Nejsem pravidelný diskutér, ale přispěji se svojí zkušenosti s Brownells.cz. Střely .243 SPEER 100gr GRAND SLAM objednány 10.2., dodány 21.2. takže za 11 dnů.
Chtěl bych ještě poprosit o výpočet v QL pro tuto střely.
náboj: 243W
střela: 100gr, SPEER, GRAND SLAM, délka 25.85mm
nábojnice: GECO délka 51.70mm, objem 3.380g H2O i s krčkem
délka náboje L6: 68.80mm
délka hlavně: 520mm
prach: RS 70
Zatím mám nachystány tři náboje ze start navážkou 2.70g pro změření rychlosti, abych věděl co a jak.
Ale zajímalo by mně na jakou rychlost se teoreticky můžu dostat s tímto prachem a střelou, jaká by byla
hustota naplnění a procento vyhoření prachu.
S originálem Blaser CDP mám změřeno V3-895m/s z CZ 557 lux.
Děkuji.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Pro uvedenou sestavu náboje ráže 243 Winch. ukazuje teoretický výpočet děje vývinu rány v prostředí Q.L. pro střelu Speer GrandSlam 100 gr (L střely, náboje a objem nábojnice podle Tvé specifikace ) a náplň RS70 následující hodnoty, kde při:
1) náplni = 41,7 grs (2,7 g) činí Pmax cca 2900 barů a V0 cca 811 m/s (vyhoří 95,2 % náplně).
2) náplni = 46,45 grs (3,01 g) Pmax je na úrovni tlakového limitu C.I.P. cca 4150 barů a V0 cca 912 m/s (náplň je na úrovni 98,5%, vyhoří cca 99,4 % náplně, hlaveň 520 mm).

243W_SpeerGS100gr_RS70_2.jpg
243W_SpeerGS100gr_RS70_2.jpg (102.19 KiB) Zobrazeno 8394 x

Úsťový tlak při náplni č. 2 - u tlakového maxima - vcelku vysokých 963 barů, zpětný ráz necelých 10 Ns - cca 5/6 "běžné třistaosmy" 8)
I RS 70 občas hoří živěji, takže uvedené teoreticky spočtené Pmax je orientační - pro postup podle základních bezpečnostních pravidel Handloadingu! :!:
Rádi uslyšíme Tvé zkušenosti :? - v "Laboracích" i třeba v "Účincích" 8)
Pufr
Vladimír M
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 14.12.2011, 21:43

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Vladimír M »

Pufr, velké díky za výpočet, je to přesně to, co jsem potřeboval. Co se týká vyššího úsťového tlaku, je to asi daň za kratší hlaveň v této ráži. Jsem rád že se mi podařilo odhadnout start navážku. Teoreticky bych měl být s touto navážkou někde kolem v uzlu č.7 v OBT (Optimum Barrel Time). Odkaz nedávno zmínil ve svém příspěvku "Dalas".
Vladimír
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Georg.H »

Zdravím pánové.
Měl bych dotaz ohledně střelného prachu.
Jak dlouhou skladuje střelny prach.
Dochází k degradací střelného prachu po x letech?
Může mít vliv starý třeba 6 let prach na rozptyl?
Dík za info.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Zásadní vliv mají podmínky skladování, ale pokud si uvědomíš, že před začátkem zbrojní konjunktury a ekologických zápalek byla expirace vojenských zásob nábojů i 30 let, záruka na napínací tělíska bezpečnostních pásů automobilů plněná bezdýmným prachem je taky nejméně 10 let ...

Od dob první světové války, kdy v některých nábojích 30-06 byl i prach s životností jeden rok, byly "vymazleny" stabilizátory regulující případný rozklad prachu. Jsou i nové stabilizátory jako třeba Akardit, které při standardní parafinové zkoušce ukáží parametry odpovídající životnosti více než 100 let ...

Prostě šest let za pokojové teploty by neměl být problém. Prohlédnout, zda prach nemá nějaké barevné či mechanické změny, netvoří hrudky ... A lze použít.

Jiná věc je vlhkost. I v uzavřené lahvi dojde během let k určitému nastavení rovnováhy s okolním prostředím. Takže trochu jinak to asi hořet bude - na rozptyl konkrétní jedné sestavy náboje vypiplané pro jednu konkrétní zbraň/hlaveň může mít změna vlhkosti/hoření vliv :?
Pufr
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Georg.H »

Pufr. Dík za info.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od precechtel »

odborník nejsem, jen jsem si kdysi přebíjel brokové náboje, ale běžně se udávalo, že při vhodném skladování je tzv. bezpečná životnost brokových nábojů 5 let a kulových deset let. No samozřejmě jsem střílel i náboji staršími i desítky let a přebíjel brokové náboje starým prachem a bez nějaké újmy čehokoliv. U vojenského střeliva je to trochu jinak, tam je asi trochu jiné složení prachů a složení zápalkové směsi, právě z důvodů skladovatelnosti a z důvodů funkce v extrémních přírodních podmínkách, např. prach i zápalky musely zaručit funkci i ve velkých mrazech... Jen si uvědomte, kolik vojenského střeliva ze starých zásob - přebytků, se prodalo po r. 1990
politice a politikům zmar
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Marpie »

No já ještě donedávna střílel brokové papírové náboje které v roce 1997 prošly povodní. Jen jsem je trochu zkalibroval. :oops:
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Celkem zajímavé nápady v letošních "Reloadingových" novinkách Frankford Arsenal.

Pružinový "kinetický" delaborátor
Univerzální mikrometrická usazovací matrice
Koaxiální lis s univerzálním držákem nábojnic (s otočnými segmenty pro čtyři rozsahy průměrů dna nábojnice)
Držáky matric pro nový lis
A univerzální zkracovačka nábojnic s délkou krčku odvozenou od dosedacího kužele ...

https://www.frankfordarsenal.com/new/

A pár dalších nápadů - kléma k uvolnění nábojnice uvázlé v matrici - bez demontáže atd.
https://www.frankfordarsenal.com/reload ... ml#start=1
https://www.frankfordarsenal.com/case-p ... ml#start=1

Krom delaborátoru už to tady asi vše někdy bylo. Od FA je to možná za cenu o chlup lepší, drobně vylepšené ...
Taky je tam spousta plastů - jsou to už "moderní výrobky" - z velké části Asie - uvidíme, jaké budou recenze :?
Pufr
Odpovědět