NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od JakubS »

Je mi jasne ze je to parametrove
na hrane, nicmene v teto hmotnosti mam otestovanou Sierru HPBT a soustrel super, na 100m kolem 0.5 MOA, vyssi hmotnosti flinte chutnaji. Vaham prave mezi klasickym Accubondem 180gr a ABLR 190....
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od JakubS »

Tak jsem otestoval ABLR 190gr do .308, hlaven 20" stoupani 11, s D073.6 a OAL 74,8mm (max. zasobniku) soustrel na 100m nejlepsi s 41gr, zkousel jsem po 0,5 gr az do 43,5 ale u vyssich navazek soustrel nic moc. Uloveni zatim dva loncaci 36 a 46kg, oba komora cca 5-10 cm za pleckem, na nocni soulacce takze na cca 50m, u jednoho pres zebro na vstrelu u druheho na vystrelu, zasazeny plice a castecne jatra, cca 10 a 30m od nastrelu, poskozeni zveriny minimalni, absolutne bez podlitin, u jednoho na zebru na vystrelu par fragmentu medeneho plaste. Tak sna to tak pujde dal Jsem zvedavy az zmerim rychlosti a bal. krivku....
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od xHonza »

Ja ted dva loncaci 210grs ABLR v 308win, ustovka 645ms-1 a docela masakr, u prvniho byla na vstrelove strane podlita pulka zeber, na vystrelu ktery sel pres plec naprosto roztrhane a podlite plecko. U druheho zasah na pater a dira velikosti snad tenisaku. Pes se celkem pomeje. Stopefekt v obou pripadech ukazkovy, nicmene pri pomerne nizke rychlosti jsem takovou paseku necekal.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já nejsem znalec, ale na střelu ke 14g, to není na 308W úplně málo na ústí. Jak dlouhou hlaveň máš na té 308? Vzhledem k tomu, že jde o měkčí střelu na LR, tak předpokládám , že jsi střílel na 500 nebo 1000m? Nebo mám jednu nulu vždy ubrat?
Za mě divná volba sestavy náboje. Na skutečný LR je to podsypaný a nemyslím, že by i v max. lab to byla dobrá kombinace pro 308 a lr. Na blízko je ta dopadovka poměrně vysoká, když to popisuješ v účincích tak dramaticky. Navíc do zvěře dostaneš z těžší střely možná i víc olova, než z nějaké 150 HotCore. Nicméně ty střely vypadají fakt dobře a sexy.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od xHonza »

No je to takovy kockopes, strileno z 16 palcoveho laufu se stoupanim1:8 (lehke strely z toho chodi fajt blbe). Strileno na 50 a 100 metru, v noci na soulacce je moje snaha se dostat vzdycky co nejbliz, prach S060. Prave skrz ten kratkej lauf jsem si rekl ze zkusim hodne tezkou mekkou strelu...
Asi to dostrilim s prejdu na oldschool 220grs RN od Hornadyho...
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od JakubS »

Hergot, tak to nejsou dobre zpravy. Nosler uvadi vhodnou dopadovou rychlost pro optimalni ranivy ucinek od 1300fps... Teoreticky by takhle tezke strely pro LR pasovaly tak do .300wm, tak jsem si rikal ze by to pri nasich klasickych loveckych vzdalenostech a .308 mohlo fungovat... no uvidim jake budou dalsi ulovky...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od xHonza »

Hele nepropadej panice, muj zpusob strelby ma k masarskemu idealu daleko. V podstate se snazim schvalne omezit moznost odbehnuti. Na strelbu jen na zebra to bude asi ok. To prvni prase melo dvacet metru za sebou padesatimetrovou stenu dolu a druhe 500 metru repky... :mrgreen: :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od JakubS »

Tak mam s 190gr uloveno kolem 30ks od srnciho po knoura 105kg (vyvrzeno) a maximalni spokojenost. Jen skoda ze jiz nejsou k dostani...
Odpovědět