NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
millos
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16.6.2013, 21:35

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od millos »

Palo, ale dostanú sa aj do Európy...ale vieš za akú cenu... :roll: , to bude paleta, som zvedavý koľko tam pribije Middwaydeutschland.
Uživatelský avatar
Jan Franěk
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.11.2011, 17:18

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Jan Franěk »

Předem všechny upozorňuji, že za otevření následujícího odkazu nese plnou dopovědnost čitatel, nikoli já!!! Prosím sedněte si a zhluboka dýchejte, aby vám "netrefil šlak". Já když jsem uviděl cenu nového accubondu LR, málem jsem dosatl infarkt :shock: :shock: :shock: :shock: ...
http://www.grauwolf.net/264-6-5-mm-129- ... tueck.html
"7mm stačí, když 64 tlačí!"
Lankasterka Gustav Tichý - Moravská Ostrava 1919, 20/65
Mauser 98 double square, 9,3x62
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Kodiak1 »

Ze zvědavosti jsem teda ten odkaz otevřel a musím přiznat, že jsem byl zralý na nitroglycerin pod jazyk, hlavně když jsem si to přepočítal na koruny a přidal ještě předpokládaný rabat alespoň jednoho obchodníka a jednoho překupníka u nás. Je to trochu škoda, Noslery mám rád, ale co je moc, to je moc. :cry:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od tonny »

Nevím, čemu se divíte. Když začala jako novinka TOG, tak mi ji kamarád z Vídně dovezl za 2 éčka kus, 2 balení po 25 kusech.
millos
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 16.6.2013, 21:35

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od millos »

Z grauwolfu si nejaký ten rok objednávam, keď je tovar označený v dostupnosti fialovou farbou, tak kľudne čakaj dodaciu lehotu aj dva mesiace...takto mi došiel nový lis Redding, šľak maišiel trafiť.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od lovec »

Hodnoty bal. koeficientu, udavane vyrobcom vs. otestovane Bryanom Litzom. Stale vyborne, ale predsa len citelne horsie ako tie propagovane...

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Barvář
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: pát 24.5.2019, 7:12

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Barvář »

Zdravím, máte někdo zkušenost s touto střelou v 7x64?
Nechci ji používat na LR, ale na dohledávky , kvůli jejímu dobrému rozkladu při nízkých rychlostech.
Navíc bych chtěl slabší laboraci, aby neprostřelovala, kvůli bezpečnosti mých psů.
Díky za postřehy.
22LR,222Rem,6,5x58R/20,7x64,7x72R/16,300AAC BLK,308W,8x57R/16/16, 16/16 ,12/12-76,6,5x68,6,5 Creedmoor,Mathews Triax, Mathews Z3, Hoyt ProElite
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak zkušenosti s touto střelou nemám, nicméně mám celkem zkušenosti s dosledy, s vedením psů při dosledech a na naháňkách s tím odpovídající střelbou nakrátko. Něco jsem si LR střeli a s jejím starším bráchou (původním Accubondem) a tím pádem určité zkušenosti mám. Jistě se tato střela dá podsypat tak, aby neprostřelovala, ale variabilita zvěře při dosledech je obrovská od 15kg srnčího, přes 20 až 150 kg černou zvěř až do skutečně vyspělé a těžké jelení zvěře. Rovněž dálka střelby je různá. Není to jen do 20 m, ale často psi staví kus třeba 50 - 100m od tebe a blíž se nedá dostat. O překážky v cestě střely nemusí být nouze. Pokud zbraň-ráži na dosledy, tak 8x57JS, případně jakkoliv kulovnice s kratší hlavní a ráží 7,62 min. Pokud pominu možnou změnu legislativy a povolení ideální brokovnice s krátkou hlavní a dobrým slugem na veškerou spárkatou zvěř, posty jsou zločin.
Proč bych tuto střelu vůbec nezvažoval. V první řade mě vadí její tvar. Je primárně optimalizovaná pro LR střelbu, tj. udržení co nejvyšší rychlosti a přesnosti na co největší vzdálenost. Má vysoký BC. Nicméně nízké dopadové rychlosti působily problémy s ranivostí, původní Accubond byl podle mě na naši běžně lovnou zvěř poměrně tvrdý , zřemě tak i v USA a tak původní Accubond změkčili. Ta střela bude negativně reagovat na překážky ve střelbě , kterých bývá při dosledu plno. Bude se zbytečně otevírat a pravděpodobně bude náchylnější na vychýlení ze směru. Prostě mě tam nesedí ta "dlouhá špice". Navíc nejen úplně přesvědčen o nutnosti neprostřelení kusu při dosledu. Pokud budu dosledovat těžkého jelena , který nebude od začátku barvit a pes ho bude stavět ve větší vzdálenosti, tak je to dynamická záležitost a dostřelná rána taky nemusí na 100% sedět a "rozbarvení" kusu nemusí být na škodu. Nevím, jak těžké bude v ráži 7x64 s celkem velkou nábojnicí, udělat doma něco jako skoro subsonickou pšukačku.
Za mě bych hledal skutečně těžkou válcovou střelu s půlkulatou hlavou s "prosekávací"-střižnou hranou. Střelu s tvarem jako byly např. staré Vlašimské polopláště či RWS polopláště do osmy. Bude méně náchylná na překážky, v kusu bude dobře držet směr, pronikne hluboko a dobře předá energii. Pokud projde, tak i zabělený kus zpravidla dobře otevře.
Barvář
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: pát 24.5.2019, 7:12

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Barvář »

Díky za odpověď.
V dosledech nejsem začátečník, mám již čtvrtého barváře., a dohledáno mám něco k 800 kusů spárkaté.Na dohledávky jsem používal hlavně Mauser 8x57 JS a ZH taktéž V 8x57 JRS..,a to hlavně z důvodu druhé rány.., jinak ty posty mi 2x zachránili kůži!V bukovém náletu se kule nechytla a kňour 140 kg byl během 3 vteřin u mě..!A pokud jste někdy dohledával v řepce, tak je na to nejlepší brokový automat. Tu 7x64 mám v Báru ,abych se vyhnul situacím jako tato.
Jinak při dosledech je dostřelná vzdálenost skoro vždy do 50 m., většinou však 15-30 kroků.Tak budu řešit jinou střelu, pravděpodobně SB se střížnou hranou.
22LR,222Rem,6,5x58R/20,7x64,7x72R/16,300AAC BLK,308W,8x57R/16/16, 16/16 ,12/12-76,6,5x68,6,5 Creedmoor,Mathews Triax, Mathews Z3, Hoyt ProElite
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Šumavák »

Podle mého názoru při dosledech nelze zcela vyloučit střelbu skrz vegetaci, a to jak nechtěnou, tak úmyslnou (když to holt jinak nejde). Ale to ty s takovou praxí ohledně dosledů musíš moc dobře vědět. :wink: Pro takové účely je nejlepší těžká střela většího průměru, která je více imunní proti změně směru při střetu s vegetací, což 7x64 Accubond Long Range opravdu není. Ona ta 7x64 obecně není zrovna ideální "dosledová" ráže, ale když už je v ní k dispozici BARka, tak proč ne. Ale také bych to řešil nějakou co nejtěžší střelou. Jinak já dříve s oblibou používal manželčinu CZ 527 Carbine v ráži 7,62x39, což je krátká, lehká a výborně manévrovatelná puštička. Byť tomu Germáni říkají "malá osmička", tak potřebuje relativně čistý výstřel, na nějaké "prasení" skrz větve to rozhodně není. Používal jsem lovecké náboje s pro tuto ráži standardními 8 g střelami, které jsem chtěl svého času nahradit náboji GECO s 9,7 g TM střelou, jenže... :roll: To, že se jednalo o střelivo s podprůměrnou přesností, by člověk při střelbě na kratší vzdálenosti skousnul, ale ono bylo i neuvěřitelně nespolehlivé, 3 selhače z 20 ks krabičky nebyl problém. :? Každopádně když mě pak jednou vytrestal slabý kmínek krušiny, začal jsem raději nosit krátkou naháňkovou kulovnici Tikka T3 Battue v ráži 9,3x62. Její 18,5 g střela po cestě projde prakticky vším bez citelné změny směru a zároveň se mi ještě nestalo, že bych kus neprostřelil, což pro dosledy se psem není zrovna ideální a proto si také při střelbě dobře hlídám, kde psa mám. Používám bondované střely, aby se mi nestalo to, co kamarádovi, kterému obyčejná SP střela (už nevím, jaké ráže) při zásahu zvěře fragmentovala tak nešťastně, že z kusu vylétla střepina v úhlu cca 70°od osy střelby a zasáhla jeho psa (naštěstí pouze do svaloviny), který byl v subjektivně bezpečné vzdálenosti za kusem. Jinak ano, pro dosledy na společných honech na černou zvěř není brokový automat od věci, ale na druhou stranu už se mi s ním stalo, že mi v hustém porostu nějaká větev při výstřelu zablokovala vyhození prázdné nábojnice a měl jsem závadu. Naštěstí ta jedna rána stačila, jinak by mi zbýval už jen lovecký tesák, což je v případě špatně naladěného joklíka až příliš intimní záležitost... :cry: Proto já osobně za ideální zbraň pro dosledy považuji nějaký krátký dvojáček či kulovou kozlici, kde má člověk k dispozici dvě rychlé a spolehlivé rány. Ideální ráže by s ohledem na výše napsané mohla být buď výběhová 9,3x72R, nebo raději .45-70 Government. U té druhé je u nás v ČR sehnatelné např. lovecké střelivo s 405 gr (cca 26 g) bondovanou střelou, laborované s výkonem cca 1.600 J / 100 m, takže průstřel dospělého kusu (černá, jelení, dančí...) bude málo pravděpodobný. Až si jako dalšího psa pořídím barváře, tak si něco takového seženu, možná alespoň krátkou pákovku Marlin 1895. :)

PS: Omlouvám se za částečný OT, ale když už se tu něco "nakouslo", tak... :oops:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od lovec »

Barvář píše: pát 01.5.2020, 16:24 ...Tak budu řešit jinou střelu, pravděpodobně SB se střížnou hranou.
Strižná hrana a automat sú dve veci, ktoré spolu dávajú predpoklad závady.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od pufr »

S tím spolehlivým zastavením střely v prvním cíli - těle zvěře je to s loveckými střelami problematické, řešili jsme to tu u Varmint střel - kde ten cíl je ještě výrazně drobnější ...

Někdy před cca deseti lety se něco zkoušelo ve spolupráci s S&B, cílem byla vepřová hlava, asi jediné, co fungovalo spolehlivě byly střely s přáškovým, lisovaným jádrem - Compressed Metal Powder bullet Core ... Dělá je i Nosler - když už jsme zde ve vláknu :oops: Kdo to ale pak má jíst :?

Rychlost a rozsah terminální deformace "obyčejné" střely nejlíp asi ovlivníš dutinkou ve špičce. Výhodu mají ti z nás, kteří mají zkracovačku nábojnic od Forster, který HollowPointer vyrábí/hotový prodává. Je to vrtáček cca 2 nebo 4 mm s upínacím průměrem myslím 6,35 mm - 1/4" a nástavec s dírou přesně - suvně na vrtáček a kuželovou dutinou, která centruje špičku střely proti vrtáčku. Upravují se už celé/sestavené náboje - primárně je to udělané pro střelivo pro krátké zbraně - puškové mohou narazit délkou. Pak je potřeba zapojit tvůrčí myšlení :)
První HollowPointer jsem si koupil, všechny ostatní mi už vždy někdo dělal - Komfortní je použití pod stojanovou vrtačkou. Výborný tvar dutiny vyrobíš "navrtáváčkem", který má i dobrou válcovou plochu pro ten středící nástavec.
https://www.forsterproducts.com/product ... nter-kits/
Řekl bych, že z těch Vlašimských sedmiček by ty 9 g polopláště po úpravě nemusely prostřelovat ... :?

Zajímavou střelu dělá Tvůj oblíbený Makerbullets - říká jí "Fracturing" bullet, ale z té by úlomek mohl psovi asi "stačit" :(
MAKER_Fracturing.jpg
MAKER_Fracturing.jpg (12.08 KiB) Zobrazeno 5239 x

Jinak bych se připojil k Lovci - nejen střižná hrana ale ani redukovaný výkon náboje nejde se samonabíječkou moc dohromady ...
Pufr
Barvář
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: pát 24.5.2019, 7:12

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od Barvář »

Děkuji za informace, Bára jsem dostal.., já bych si ho koupil v 9,3 a v plastu. Viděl jsem ho letos v Salzburku na výstavě v krátké verzi.Pokud nedohledávám černou, tak používám Bergaru BA13 TD s 16” hlavní a střelu Nosler 220 gr subsonic, rozkládá se již při 305 m/s. Mám ji nalaborovanou na 600 m/s, a funguje skvěle, bohužel v 7 mm ji nedělají.
O Markrech jsem uvažoval také, bohužel virus mi zastavil přísun věcí z USA :oops:
22LR,222Rem,6,5x58R/20,7x64,7x72R/16,300AAC BLK,308W,8x57R/16/16, 16/16 ,12/12-76,6,5x68,6,5 Creedmoor,Mathews Triax, Mathews Z3, Hoyt ProElite
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od JakubS »

Nejake osobni zkusenosti s ABLR? Zvazuju ji v 190gr do .308 s.52 cm hlavni s 1:11 twistem.... na anglickych forech byla zminovana az moc velka deformace event. fragmentace pri vyssich dopadovych rychlostech... zajimave je ze cenove vychazi lepe nez klasicky Accbond...
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: NOSLER - nová línia Accubond Long Range

Příspěvek od bon »

Osobní zkušenost s ABLR nemám, ale 190gr do .308 je konstrukčně celkem dlouhá střela a s twistem 11" se můžeš dostávat na hranu se stabilitou střely. Tato střela je spíše na twist 10".
Odpovědět