25-06 Remington

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od BwanaHunter »

Rimar> proč myslíš, že 6,5x68 končí v propadlišti?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

bwanaH. no co jsem koukal tak střelivo do 6,5x68 už dělá jen RWS a jen dva druhy střely jen TMS 6gr a KS 8,2gr a už se moc ve zbraních nelaboruje celkově se přesunuje na okraj, ikdyž se mi tahle ráže moc líbí a před pár lety jsem vážně uvažoval nad jejím pořízení tak dneska když už konečně řeším že do toho opravdu půjdu tak už ne, nevýhody převažují nad klady, u 25-06 je co se továrního střeliva týče výběr dostačující jen bude lepší se více předzásobit přeci jen ten dovoz bývá občas horší a když začneš přebíjet máš ten výběr ještě mnohem širší
dalas s tím rozptylem jsem si říkal kratší hlaveň a dát na to úsťovou brzdu ale celé by to byl nesmysl a krok vedle zůstanu u klasické délky hlavně jen je mi divný že tuhle ráž komorujou do celopažeb a dalších zkrácených hlavní. 26 palců hlaveň jako má remington pořizovat nebudu to už mi přijde přehnané pro moje potřeby longrange provozovat nemíním
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od lovec »

rimar77 píše: .... a když začneš přebíjet máš ten výběr ještě mnohem širší...
Naopak, pri 25-06 koncis na hmotnosti strely 120gr., toto je ta "mensia" 6,5mm, s priemerom .257". 25-06 rychlostou dohana to, co straca na hmotnosti strely. Prave pri prebijani 6,5x68 mas sirsie moznosti vyberu, pretoze to je priemer strely .264". Najvyssia hmotnost strely 160gr. a v spojeni s velkou nabojnicou 6,5x68 je predsa len ten potencial vacsi.
Zalezi aj od predpokladaneho pouzitia, ak s tym budes strielat typickych 50-70kg prckov na primerane vzdialenosti, tak je to uplne jedno...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

lovec to jsme se nepochopili myslel jsem to tak že pak ten výběr střeliva pro 25-06 bude větší né že je větší oproti 6,5x68 ta má určitě lepší balistiku a i výkon ale dneska se z ní stala ráže pro přebíječe a to já zatím nejsem sice ho mám už tři roky ve skříni ale ještě jsem se nedokopal to poskládat a pustit se do toho ikdyž samozřejmě červíka jsi mi teď trochu nasadil no však ještě je čas napřed si chci flinty osahat a vyzkoušet
jiank ano mám to na prcky a normální vzdálenost líbí se mi že nemusím řešit jestli střílím na 100 nebo na 200m
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od BwanaHunter »

Rimar> na und? 6,5x65 taky dela jen RWS a dokonce jen jednu strelu a laboraci. Ale anzto je to KS, se kterou nemam mentalni problem, strilel jsem to kdysi i z 375 HH, a u te 6,5 jsem si odzkousel, ze to funguje, nemam s tim problem. Kdybych nemel 6,5x65, uz bych mel 6,5x68, nejspis v jednusce.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od Durell »

Celkom zaujmavé čítanie je aj v tomto vlakne .
teda k tým 6,5

viewtopic.php?f=6&t=4426
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

pro někoho pátrajícího pro přebíjení by se mohlo hodit jako odrazová inspirace

http://m-b-r.co.uk/PDF/Sierra%2025-06Rem.pdf
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

tak dnes je to rok co s touto ráží mohu lovit a jsem opravdu velmi spokojen. Za ten rok se mi podařilo střelit hlavně škodnou 13 lišek 5 kun pak 6 ks černé a 1 ks srnce, používám Hornady GMX 90gr tovární laborace. Škodná na místě a i trochu hůře umístěný zásah mimo letální zónu vede když už ne k usmrcení tak paralíze a bez problémů mohu střelbu zopakovat stalo se mi u jedné lišky neuvědomil jsem si že je stočená a jen jí líznul žebra u předního běhu padnula a měla paralizované zadní běhy táhla je za sebou tak jsem ji hned dostřelil docela mne pak umístění prvního zásahu překvapilo. Srnec 120m po zásahu komory vyrazil udělal 4skoky za silného barvení a pád. černá byla drobnější 35-60kg zásahy komory 5-15m od nástřelu 1 krk tak na místě vždy průstřel malá dírka na žebrech při výstupu tak 3cm vnitřní orgány srdce po zásahu obvykle vetší kus chybí a plíce silně podbarvené. Zvěřina ok nemusím nic vyhazovat. 9,3x62 má na černou lepší stop efekt ale vzhledem k tomu že u mně je to hlavně o lovu škodné černá u nás se vyskytuje velmi sporadicky tak už stojí jen v trezoru a za celý rok krom naháňky jsem nevytáhl jinou kulovnici. Nějaké zkoušky s přebíjením proběhli a i byli dobré výsledky na střelnici ale k cílenému přebíjení pro lov jsem se ještě nedostal. Myslím si že zejména pro ženy může být tahle ráže velmi zajímavou volbou mám na ní pravda úsťovou brzdu a tak zpětný ráz v podstatě neexistuje.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

Tak po roce opět nové zkušenosti. Černá při použití GMX tovární laborace největší 100kg po komorové raně odskok 50m, 90 kg 30m atd. Zásahy na hlavu nehodnotim. Další prase 90 kg skrz páteř průstřel střela vyšla ven. Nevýhoda větší kus při zásahu komory neznačí a vyrazí jako by nic. Ale vždy leží do 50m. Teď nově Barnes TTSX 80 greinu přebíjene. Zatím jen dva kusy černé - jeden něco pres 80kg a druhý 130kg vzdálenost cca. 70m oba po zásahu na místě padnuli, párkrát odkazali velmi rychle došlo ke zhasnutí a neudělali ani krok. Zásahy nebyli optimální zejména to 130kg jsem střílel z volné ruky a nezasáhl jsem srdce. Myslím že střílet něčím pomalejším čekala by mne velmi nejistá dohledávka. Poškození zvěřiny mi subjektivně přijde menší než u GMX. Taktéž vždy prostřeleno a kosti nevadí. Nevýhoda i když je průstřel zvěř barví do dutiny. Zase díky tomu nemám kufr auta příliš ušpiněný. Dva kusy škodné na místě zásah značně devastacni. Pro ty co chtějí u škodné stahovat nevhodné. Možná s jiným střelivem. Takže opravdu pro naše podmínky plně univerzální ráže u které určitě není potřeba se strachovat vystřelit i na větší kus.
nivo
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: sob 23.2.2008, 21:13

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od nivo »

Zdravím ve spolek. Mám možnost koupit lauf do R93 v této ráži a tak se chci zeptat majitelů, jak jsou s ní spokojeni. Něco tady už je psané,ale já bych rád víc informací. Tuto ráž bych využíval hlavně v polní honitbě na srnčí a černa do 100kg někdy muflon ,vysoká (vlastním i jiné ráže) a hlavně v noci na lišky. Nejvic by mě zajímalo jestli není nějak brutalně devastatační na srnčí zvěř. Vím,že hlavně záleží na použité střele,ale přesto bych chtěl nějaké info z praxe.Já bych pro začátek asi preferoval některou ze střel nosler. Ale praktické zkušenosti od majitelů si rád přečtu.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

nivo no moje zkušenosti jsem popsal viz moje příspěvky. Já začal střílet hned od začátku bezolovnaté střelivo a po třech krabičkách GMX jsem se dokopal k přebíjení a jedu Barnes TTSX 80 gr takže ti s Noslerem neporadím. Z noslerů jsem zkoušel Accubondy ale ty jen na střelnici do papíru. Teď mám připravené sierry 70gr které chci jako varmint na pole ale už rok se snažím dokopat to udělat. Obecně co jsem vypozoroval tak čím lehčí střela tím je lepší vyšší rychlost a čím těžší tak obráceně například 120gr sierry mi nejlépe chodili se startovací navážkou 80% max. Pokud neplánuješ přebíjení tak sortiment dostupného střeliva je přeci jen horší a nedostaneš z téhle ráže maximální potenciál. Připravil jsem si i nejaké Interlocky ale zatím jsem se nedokopal je použít a vlastně ani nechci vzhledem k tomu že bezolovnaté střelivo mi nezadělá zvěřinu olovem.
Odpovědět