NOSLER BALLISTIC TIP

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: NOSLER BALLISTIC TIP

Příspěvek od Michal_123 »

Nosler Ballistic tip hunting je velmi přesná střela za super cenu. Nenapsal jsi ráži, ale tipuji na 308Win.
Jestli chceš něco univerzálnějšího co se týká ranivého účinku, budeš muset zkusit třeba Nosler Partition.
Nebo Accubond.
ABLR, které budeš zkoušet, je velmi přesná střela dělaná na zásahy v nízkých rychlostech, tedy na dálku.
Takže, pokud budeš střílet na krátkou vzdálenost, respektive s vyšší dopadovou rychlostí, bude střela na Tebe asi dost "měkká", pokud se Ti zdál měkký Nosler BT.
Pokud chceš něco, co nebude fragmentovat nebo kontaminovat zvěřinu olovem, zkus monolit, třeba Fox nebo Nosler E-tip.
Ale univerzální střela je jako Superman. Spousta lidí o něm mluví, nikdo ho neviděl :)
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: NOSLER BALLISTIC TIP

Příspěvek od sara »

Je pravda ,že jsem laboroval do Sprg asi 150 střel NBT 8,1 g , V3= 935m/. S účinky na zvěř ne tak jednoznačnými jako s 11,66g NBT. Jedním ze znaků při použití lehké střely bylo , že zvěř na nástřelu zhasínala nezvykle dlouho.
S NBT 180 gr. V3 =780 m/s lovím desítky kusů srnčí, černá , vysoká a nic takového, jak popisuje kolega nade mnou, se mi zatím nestalo. sara
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: NOSLER BALLISTIC TIP

Příspěvek od JakubS »

Jojo, omlouvam se, .308. Verim ze hmotnost strely resp.jeji rychlost bude vyznamna... Chapal bych velkou deformaci, velky vystrelovy otvor, fragmentaci pri zasahu velke kosti apod., nicmene vadil mi uplny rozpad, oddeleni jadra a spousta malych poraneni daleko od vstrelu, navic pri prakticky optimalnim zasahu. A tak treba to byla jen shoda okolnosti... od bondovane strely si slibuju lepsi soudruznost, rychlost 190gr v .308 nebude nijak zavratna. No vahal jsem mezi klasickym AB, Hornady Interbond a zminovanym ABLR, tak uvidim jak jsem "se trefil". Budu informovat...
Odpovědět