Original Brenneke TOG

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Original Brenneke TOG

Příspěvek od jakub203 »

Kolegové, hlavně vy co se vyznáte v konstrukcích střel, balistice a zkrátka rozumíte těm všem věcem kterým já nerozumím, chtěl bych se dotázat jestli někdo z vás má praktickou či zprostředkovanou zkušenost právě se střelami Original Brenneke TOG - Torpedo-Optimal-Geschoss (Torpedo-Ideal-Bullet).
docela mě zaujaly tabulkové hodnoty.......

Ballistic Data
.308 Win. / 10,7 g / 165 grs

distance (m) 0 50 100 150 200 250 300
velocity (m/s) 840 804 769 735 702 669 638
energy (J) 3.775 3.459 3.164 2.889 2.633 2.396 2.175
O 100m (cm) -5,0 -0,6 + -3,4 -11,5 -24,7 -43,2
GEE* +176m (cm) -5,0 +1,4 +4,0 +2,6 -3,5 -14,7 -31,3
* most recommend distance

Podrobnosti na: www.brenneke.de
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od Myslivec Milda »

Na letošním veletrhu IWA 2011- Norimberk firma Brenneke přišla s novinkami, novými i inovovanými náboji se střelou TOG, Torpedo-Optimal-Geschloss. Je to variace na střel BARNES TS-X, narozdíl od ní má však olověné jádro pod silným měděným pláštěm. Letošní náboje mají podle katalogu vynikající parametry ( lepší než NORMA a taky RWS EVO ) zejména v dospělých kalibrech. Výhoda= střela si ponechá skoro celou hmotnost, zvěř prostřelí a způsobí kmitající duinu - kavernu, tzn. smrt šokem . více na jejich webu : www.brenneke.com . Jsem na tyhle náboje opravdu zvědavý, alébrž doposud používám do své kulovnice ( BLASER R-8, kal. 8 x 68S ) právě náboje RWS- 8 x 68S - EVO. V Česku je to výborně zabíjecí náboj, bohužel mně zklamal letos v Africe na safari v JAR. Na relativně malou zvěř ( Impala, Warthog, Bleskock ) fungovaly bezvadně, ale na KUDU nebo Oryxe musely být dvě za sebou, jinak by bylo po trofeji. Takže hledám náhradu. TOG by mohl být dobrá volba.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od michalos »

Po tomto střelivu pokukuji také už nějakou dobu...neboť když jsou nej v brokové tak proč ne i v kulové... Já se do svýho kalibru 8x57JRS zajímám o ten Tog s váhou 220gr.(14,2gramů)...velice by mě zajímalo jak by se tato střela i při docela nízké úsťové rychlosti podle tabulek 730m/s bude chovat na srnčí v rozmezí 50-150 metrů a hlavně na černou na hromadách(25,60,50 metrů...) mám už jen 7 patron Norma Oryx..takže mě hlodá červíček ....jestli nevyzkoušet tuhle tučnou kuličku :wink: navíc skoro do všech rážích prodávají krabičky po 10ks.... :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2032
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od lovec »

Myslivec Milda píše: .....Je to variace na střel BARNES TS-X, narozdíl od ní má však olověné jádro pod silným měděným pláštěm......
Variacia na Barnes TSX??? V com maju byt pribuzne? Odkial pochadza tato info?

Myslivec Milda píše: ..... Jsem na tyhle náboje opravdu zvědavý, alébrž doposud používám do své kulovnice ( BLASER R-8, kal. 8 x 68S ) právě náboje RWS- 8 x 68S - EVO. V Česku je to výborně zabíjecí náboj, bohužel mně zklamal letos v Africe na safari v JAR. Na relativně malou zvěř ( Impala, Warthog, Bleskock ) fungovaly bezvadně, ale na KUDU nebo Oryxe musely být dvě za sebou, jinak by bylo po trofeji. Takže hledám náhradu. TOG by mohl být dobrá volba.
Ake prekvapenie. Dokonale nepredvidatelne EVO pouzit na vacsie antilopy je to, comu sa hovori uverit marketingovym materialom vyrobcu:

So stellt das Geschoss unabhängig von Schussentfernung und Stärke des Wildes stets zuverlässige Deformation bei nahezu 100% Restgewicht sicher. Bei höheren Wildgewichten entfaltet sich die außergewöhnliche Tiefenwirkung besonders gut. ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) Damit eignet es sich kaliberabhängig für alle europäischen Wildarten, spielt aber seine Dominanz besonders bei schwererem Wild (ab 30-40 kg, je nach Kaliber) aus.

Na vlastnej kozi si zistil (neboj sa, nie si sam :twisted: ), ze je to kapitalna hovadina.
8x68S je fajn kaliber, akurat ma smolu,ze je pren velmi uzka ponuka fabrickej municie. Pokial nebolo dostupne EVO, ludia nosili do Afriky 14,5g KS. Sice tiez nic extra, ale vzdy lepsie ako ten strieborno-zlaty nepodarok (jedine co je na tej guli dobre je dizajn, obchodnici ho miluju, staci otvorit krabicku a uz je predane). Nastastie Norma robi celkom slusnu laboraciu so Swiftom A-Frame, takze existuje aspon jedna solidna moznost fabrickeho streliva.

TOG by mohol/mal byt lepsi, hrubka plasta je zaujimava, aj ked nazivo ta strela moc slavne nevyzera. Mozno bude o to lepsia v praktickom nasadeni....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od xtaup »

Kamarád ze sdružení střílel TOG v 8x57JRS, na černou úplně supr, fakt dobrej účinek, ale pokud jde o srnčí, tak mu to dost rozbíjelo, což mě poměrně překvapilo, čekal jsem, že to bude spíše tvrdší střela. Takže momentálně používá TOG na černou a SAKO hammerhead na srnčí. Kupodivu mu to údajně lítá oboje zhruba stejně. Taky říkal, že je fakt znát změna při střelbě Sakem (dává ránu jako "vzduchovka"), ale TOG to je prý vcelku prda.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od Myslivec Milda »

Variacia na Barnes TSX??? V com maju byt pribuzne? Odkial pochadza tato info?
......................................................................................................................
Z letošní výstavy IWA 2011, když jsem se zajímal o tento typ střely. Od zástupce firmy Brenneke. Jejich cílem má být odpověď právě na střely BARNES co do precize a podobných účinků zásahu na zvěři. Otevírá se stejný " čtyřlístek" jako u TS-X . Střela TOG si prý zachovává 98% hmotnosti a má mít velkou průbojnost. Olovo uvnitř jí přidá na hmotnosti. Do Česka , do prodeje přijde v měsíci duben 2011 i v těch dospělých kalibrech.

Ake prekvapenie. Dokonale nepredvidatelne EVO pouzit na vacsie antilopy je to, comu sa hovori uverit marketingovym materialom vyrobcu:
...................................................................................................................

Mnoooo, ulovil jsem s nábojem 8 x 68 S - RWS-EVO v Rumunsku pěkně velkého medvěda ( 240.kg) na jednu ránu. Pravda tak na 80.m z kazatelny v lese. jenom se vyvalil a bylo hotovo. Africká zvěř má však méně krve, méně vody v těle a je daleko tvrdší na ránu než evropská zvěř. Na české divočáky, jeleny a muflony je EVO vysoce účinné.


So stellt das Geschoss unabhängig von Schussentfernung und Stärke des Wildes stets zuverlässige Deformation bei nahezu 100% Restgewicht sicher. Bei höheren Wildgewichten entfaltet sich die außergewöhnliche Tiefenwirkung besonders gut. ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) Damit eignet es sich kaliberabhängig für alle europäischen Wildarten, spielt aber seine Dominanz besonders bei schwererem Wild (ab 30-40 kg, je nach Kaliber) aus.
........................................................................................................................
No právě, .. wer will verkaufen, muss er Lob ! Neměl jsem důvod pochybovat o EVU, pokud jsem nevyzkoušel v praxi, že nikdo a nic není dokonalé. Německé kalibry jsou ve světě dost ignorované, takže není moc z čeho vybírat. Proto přidám hlaveň v kal. .375 H&H Magnum.
...................................................................................................................................


Na vlastnej kozi si zistil (neboj sa, nie si sam :twisted: ), ze je to kapitalna hovadina.
8x68S je fajn kaliber, akurat ma smolu,ze je pren velmi uzka ponuka fabrickej municie. Pokial nebolo dostupne EVO, ludia nosili do Afriky 14,5g KS. Sice tiez nic extra, ale vzdy lepsie ako ten strieborno-zlaty nepodarok (jedine co je na tej guli dobre je dizajn, obchodnici ho miluju, staci otvorit krabicku a uz je predane). Nastastie Norma robi celkom slusnu laboraciu so Swiftom A-Frame, takze existuje aspon jedna solidna moznost fabrickeho streliva.
.................................................................................................................

Kegel Spitz KS je poslední řešení když už nic jinačího není. Evropskou zvěř rozbíjí, precize na větší vzdálenost veškerá žádná.
Snad jen na ty prasata, když se neche dohledávat. NORMU jsem taky vyzkoušel, když jsem měl hlaveň .300 Winch Magnum, tak jsem používal jeden čas BST a AccuBond. Co mi vadilo, skoro každá krabička měla jinačí parametry a zásah byl pokaždé o kousek jinde. To mi vadí. Musím ocenit u RWS EVO, že je jedno kdy a kde se koupí další krabička nábojů, všechny lítají úplně stejně. Právě ta vyrovnanost je veliká přednost tohoto typu.

.......................................................................................................................................
TOG by mohol/mal byt lepsi, hrubka plasta je zaujimava, aj ked nazivo ta strela moc slavne nevyzera. Mozno bude o to lepsia v praktickom nasadeni....[/quote]
........................................................................................................................
Taky jsem zvědavý, mám poslední krabičku EVO a tak zkusím TOGy. Nejspíše na slovensko-polské hranici. Tam jsou silné kusy a uvidím jak to bude fungovat.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2032
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od lovec »

Myslivec Milda píše: .......Z letošní výstavy IWA 2011, když jsem se zajímal o tento typ střely. Od zástupce firmy Brenneke. Jejich cílem má být odpověď právě na střely BARNES co do precize a podobných účinků zásahu na zvěři. Otevírá se stejný " čtyřlístek" jako u TS-X . Střela TOG si prý zachovává 98% hmotnosti a má mít velkou průbojnost. Olovo uvnitř jí přidá na hmotnosti. Do Česka , do prodeje přijde v měsíci duben 2011 i v těch dospělých kalibrech.
Hm, to su dost optimisticky naladeni u Brennekeho.....jednak Barnes uz pred casom vysiel s novsou generaciou TTSX (Tipped Triple Shock-X), kde sa kvoli lepsej deformacii strely - a tym padom aj vyraznejsiemu ucinku na zver - podstatne zvacsila ta predna "dutinka" ......takze by to teoreticky mohlo znamenat,ze hned na starte su s TOGom pozadu, pretoze sa chcu porovnavat sice nie s vybehovou, ale predsa len uz trosku prekonanou strelou TSX (mimochodom mam s nim odstrielane viac nez slusne mnozstvo najma ciernej zveri, cize o ucinkoch mam celkom dobru predstavu). Som nachylny verit,ze TOG je/bude vo vsetkych ponukanych kalibroch lepsia volba ako EVO. Na druhej strane udaj o 98% zostatkovej hmotnosti vzdy neplati ani pri medenych monolitickych strelach, nieto este pri klasike olovo+tombak. plast, aj ked je to bondovane. Swift Scirocco II ma vyrobcom udavanu zostatkovu hmotnost 80+ %, co je podla mna ovela realistickejsi udaj (a to je strela, ktora je skutocne stavana na vysoke dopadove rychlosti vykonnych nabojov). Staci si porovnat rezy Scirocca II a TOGu a hned je cloveku jasne, ze tvrdenie Brennekeho marketingu je minimalne .....no, mierne povedane,nadsadene.....

TSX vs. TTSX:
Obrázek
Myslivec Milda píše: Mnoooo, ulovil jsem s nábojem 8 x 68 S - RWS-EVO v Rumunsku pěkně velkého medvěda ( 240.kg) na jednu ránu. Pravda tak na 80.m z kazatelny v lese. jenom se vyvalil a bylo hotovo. Africká zvěř má však méně krve, méně vody v těle a je daleko tvrdší na ránu než evropská zvěř. Na české divočáky, jeleny a muflony je EVO vysoce účinné.
Medveda este na konte nemam. Moji stastnejsi kolegovia, ktori uz v Rumunsku boli a zaznamenali uspech, pouzili aj na silnejsie kusy ako tvoj spominany aj bezne kalibre (30-06, 8x57JS) aj magnumove (300WM, 300 Weath.Mag. ) ....a macovia padli. Podla ich nazoru nic extra tvrde na ranu. Skor podla nemeckeho "bum und um".
Myslivec Milda píše: .......Proto přidám hlaveň v kal. .375 H&H Magnum.
Vyborna volba, niet co dodat....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od johanes1 »

S touhle strelou jsem udelal v kal. 300WM velmi dobrou zkusenost v Namibii, loni v kvetnu, pri lovu antilop. Usetrila nam spoustu starosti. Jeli jsme vyzbrojeni strelivem Blaser CDP 10,7 g. a Brenneke TOG 10,7 g. (oboji GEE 200 m.). Prvni kus, Oryx, byl strilen CDP. Komorova rana, na africke pomery na nastrelu velmi solidni barveni, ale dohledavka pul dne. Po tehle zkusenosti jsme zacali pouzivat Brenneke TOG a uz jsme u nej zustali. Nikdy jsem nevidel takovy knock-down efekt! Pri jakemkoli relativne solidnim zasahu zver zustavala na nastrelu nebo do 10 m. od nej. A to vcetne velkych kusu jako kudu, oryx, hartebest nebo zebra. Proste jsme s TOGem nikdy nedohledavali a to bych se s nekterymi zasahy rozhodne nechlubil! Jinak nase zkusenost byla, ze se s nejakym casem pro zhasnuti zvere rozhodne nezdrzuji, takze po rane hura na nastrel. Vetsina kusu nebyla zhasla, ale rozhodne neschopna z nastrelu odskocit i po prichodu lovcu. Bohuzel tenhle moment s sebou prinasel i trochu nevesele zazitky, kdy se nas pruvodce vyzival v zarazech zvere nozem pripominajicim macetu a take to podle toho vypadalo :roll: Nevim jestli to videl ve filmu nebo mu to nekdo vypravel, ale rozhodne to neumel!

Omlouvam se za castecne OT, ale tohle je moje zkusenost s TOGem . Nevim jak u jinych kalibru, ale ve tristovce funguje skvele. P.S. - zverina se neresila, ale nadmernou devastaci jsem nezaznamenal.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od michalos »

xtaup píše:Kamarád ze sdružení střílel TOG v 8x57JRS, na černou úplně supr, fakt dobrej účinek, ale pokud jde o srnčí, tak mu to dost rozbíjelo, což mě poměrně překvapilo, čekal jsem, že to bude spíše tvrdší střela.
Tak to se tady divím...je to poměrně tvrdá střela z doslechu ...nicméně s tím kopáním...tak má to přece už 14 gramů tak to cítit bude :D ale to mě nevadí...střílel jsem jednu chvíli na střelnici 10 ran v kuse magnumama z brokovnice a zvedalo se to fakt hodně..navíc jednou mě to odpálilo oba zaráz a to byl docela kopanec až jsem měl trošku modráka... :o
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od sw_fox »

johanes1: docela jsi mě na ten TOG nalákal, asi vyzkouším, dá se sehnat i pouhá střela, nebo to dávají jen do hotových nábojů?
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od Zbrojovák »

Zkušenosti má vhool, takže když tak s dotazy na něj. Já mám pak menší zkušenost na srnčí, mufloní a škodnou s 8x64S a laboraci 14,3g na cca 750m/s. Muflonku jsem chytil na výstřelu přes loketní kloub, dost masakr, střela 20cm v zemi zbytková hmotnost 12g, otevřená do 9mm hřibu, ramena olámané. Jinak srnčí na blízko rozbité asi jako po všem z 8x64S :wink:, zpravidla v ohni.
V 8x68S v rychlosti V0 870m/s, to bude dobrý granát, na blízko to bude rozbíjet, ale položíte tím hravě všechno co chodí po severní polokouli + vše mimo tlustokožců (a možná i to).
Obecně je to stejné jako všechny ráže, když tomu dáte rychlost, má to účinost a rozbije to, zvěř ale není daleko, vemte tomu rychlost, bude to šetrné, průbojné, ale zvěř nebude paralizovaná HD efektem. Ve všech případech ale 8mm nezaručí dobrou barvu na stopě.

Pokud vím Alexlov samotné střely nedováží, což je škoda, protože by mě zajímaly do mého štucu 9,5x57Msch, mají optimální gramáž pro tuto ráž - 17,5g. A účinek by při v0 700m/s, mohl být velmi dobrý.

nimrod
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od johanes1 »

sw_fox píše:johanes1: docela jsi mě na ten TOG nalákal, asi vyzkouším, dá se sehnat i pouhá střela, nebo to dávají jen do hotových nábojů?
Vyrobce nabizi i strely:

http://www.brenneke-munition.de/cms/60.html

Jinak naboje jsem kupoval u Waltera v Horousanech, takze doporucuji se na ne obratit s dotazem:

http://www.waltertrading.cz/kontakty
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od Myslivec Milda »

johanes1 píše:S touhle strelou jsem udelal v kal. 300WM velmi dobrou zkusenost v Namibii, loni v kvetnu, pri lovu antilop. Usetrila nam spoustu starosti. Jeli jsme vyzbrojeni strelivem Blaser CDP 10,7 g. a Brenneke TOG 10,7 g. (oboji GEE 200 m.). Prvni kus, Oryx, byl strilen CDP. Komorova rana, na africke pomery na nastrelu velmi solidni barveni, ale dohledavka pul dne. Po tehle zkusenosti jsme zacali pouzivat Brenneke TOG a uz jsme u nej zustali. Omlouvam se za castecne OT, ale tohle je moje zkusenost s TOGem . Nevim jak u jinych kalibru, ale ve tristovce funguje skvele. P.S. - zverina se neresila, ale nadmernou devastaci jsem nezaznamenal.
........................................................................................................................................

Kam a na jakou Lodgi jezdíš do Namibie ? Zajímaly by mně podmínky, ceny za odlov, kvalita ubytování a služeb. Dvakrát jsem byl v JAR na MALULA prosafaris , ( podívej se na web site , http://www.mabulaprosafaris.co.za/ ) . Je to tam super, navíc s českým průvodcem a tlumočníkem. Na 100% dodržují to co slíbí. Za rok, zase na přelomu únor/březen poletím znovu, Afrika je kouzelná, ale možná bych zkusil něco jiného. ale k věci. Synovi jsem koupil do jeho Blaseru hlaveň v kal. 9,3 x 62 . Začali jsme taky s náboji - Blaser- CDP . Zkušenost je taková, že se tento náboj-střela chová jako celoplášť. Na naháňce dobře střelený lončák utíkal jako by se mu nic nestalo, podobně se choval jelen sika. Rána na plíce a barvář měl dost práce aby ho dohledal . Proto jsme přešli na EVO, kde je výrazně lepší účinek. Zkusím ty TOG y jak se budou chovat.
Co se týká kalibrů : .300 Winchester Magnum = měl jsem ji pár roků a nemůžu si stěžovat, pak jsem ji musel prodat kamarádovi, a když jsem nesehnal stejnou hlaveň pro nový Blaser R8, musel jsem si pořídit kal. 8 x 68 S , poněvadž byl čas odjezdu na lov mimo ČR. Opravdu nelituju, je taky vynikající. ALE : Obě tyhle ráže = .300 Winch.Magnum / 7,62 x 68 / a taky 8 x 68 S / E.A.vom Hofe spolutvůrce / mají společnou špatnou vlastnost. A to, že když během letu trefí i slabou větvičku , čemuž se v lese nebo zarostlém terénu nedá vyhnout, tak se tím nárazem rozpadnou a nedoletí k cíli . To se mi stalo v Africe, střílel jsem přes akaciový keř na stojícího Bleskocka , vzdálenost max. 40.metrů a kulka k němu nedoletěla. Zato jsem našel ustřelenou větvičku tak 6.mm průměr. Lovecký průvodce - profesionál z JAR mi říkal, že právě tohle je jeden ze zásadních důvodů proč oni používají kalibr . 375 Holland & Holland Magnum s těžkou střelou. Na dotaz co to dělá třeba s malou zvěří - gazelou, odpověděl, že v pohodě, čistý průstřel a zvěř v ohni. Nově se TOGy letos objeví i v této ráži. Vyzkouším a uvidím.
Naposledy upravil(a) Myslivec Milda dne pát 24.1.2020, 12:10, celkem upraveno 1 x.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od US OPTICS »

Mildo, nevím kde jsi přišel na to, že ta střela k němu nedoletěla? Ona určitě doletěla, ale ne bohužel tam kam si mířil. Ono záleží v jaké vzdálenosti ten kus za tím keřem stál. Střela se pouze vychýlila, ale doletět určitě doletěla někam, kam to už ví, víš kdo :D
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Original Brenneke TOG

Příspěvek od michalos »

To Zbrojovák
myslíš že v úsťové rychlosti 730m/s to bude z 8x57JRS šetrné k srnčímu 50 až 150 metrů...když vezmu v potaz že tabulkové hodnoty jsou někdy i nadsazeny.... :roll:
Odpovědět