Barnes TTSX

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od rimar77 »

Bon já to střílím pro sebe na komoru a to je odskok max 2-5m a důvod proč jsem začal používat bezolovnaté střelivo je přesně jak píše chochoo dávám to jíst dětem, mám 3 kluky a rád bych vnoučata vzhledem k negativním účinkům například olova na plodnost.

LosYelenos když jsem s tím byl na střelnici tak mi nefungovala hradla ale na ústí dle programu Quick load bych měl mít 1080 m/s. Teď další várku zkusím RS62 a mělo by to jít ještě víš na 1100m/s dle programu. Když jsem střílel tovární hornady GMX 90gr tak u těžších kusů černé na komoru to odbíhalo 30-50m od nástřelu a neznačilo to zásah teď co přebíjím 80gr TTSX to leží na místě jak když zmáčkneš vypínač ale střelil jsem s ním zatím jen těžší kusy 80kg -130kg proto mně ten srnec překvapil zásah tam byl na 100% prostě příště hold komoru a bude to jistota
jo a moje ráže 25-06rem, hlaveň 24´´

chochoo no a já tvoje doporučení jen podporuju dle mých zkušeností komora nebo plecka :D
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Choochoo007 »

Zatim na srncim overeno pouze u 308W se 130gr TTSX, prach RS a rychlost dle QL cca 840m/s. Vice prachu tam nedostanu.
Srnci strelene olovnatou strelou za plecko vzdy odskok, a to i klidne po mekke 7x64 SP SaB a srnec stal s flekem barvy za pleckem a jeste jsem prebil a rikam si co budu delat.
Srnci s monolitem pres plecka lepsi vysledek, zatim jen kratce zkouseno.
Za dalsi nemusim cekat az se srnci postavi, abych to nechytlo plecko a nebylo to podlite. Proste at stoji jak chce, tedy s rozumem, pres plecka a vysledek pravdepodobne v ohni a zverina poskozena mene resp. neni podlita.
Uvidime co 243Win, az se k tomu dostanu a rozchodim to a overime na srncim.

A prave ten monolit ma dle meho znacnou vyhodu u cerne. I u slabsich 6mm a 6,5mm razi predpokladam lov cerne, sele, max loncak pres plecka. Nebude to podlite a zasah pres plecka bude ucinnejsi nez honit olovo za plecko.
Po zkusenostech jak podleva SST a ze se roztrhne 7mm 162gr SST plast az ke dnu na lisce nepochybuji, ze toho olova zustane ve zverine spousta.

Rimar, nestrilel jsi 6,5CM? Nefungovalo to nebo se pletu?
Premyslim nad prehlavneni 308W na 260Rem. Ta 6,5 chodi jednou dirou a s monolitem to musi byt do loncaka u nas naprosto na vse v pohode.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od JakubS »

Nevite nahodou kde by se daly samotne strely v .308 sehnat? Je to posledni dobe tragedie...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od rimar77 »

JskubS já objednával v Německu Grauwolf ale psali na fcb že proarms v Čestlicich naskladnil tyhle střely tak to zkus se jim podívat na e-shop jen se blbě hledá nemají filtr

Chochoo kdepak já mám jen tu 25-06rem a jako u černé ty ttss jsou super ale natlačil jsem je na nějakých 95 procent pmax a jde to skrz kosti páteř atd. A přesnost přesně jak píšeš super přijde mi u té 25-06 že u lehkých střel se vzrůstající rychlostí se zlepšuje soustrel. U 243 dělají také 80gr a dost ji chválil na tom balistick studie z nového Zélandu že lepší než 100gr u 25-06 proto jsem rovnou šel do té lehčí gramáže když jsem objevil že se vyrábí.
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od JakubS »

Diky za info, bohuzel ale maji na sklade v .308 jen 168gr, coz se obavam je na Win. moc tezky, 130 a 150gr jsou nedostupne...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od rimar77 »

JakubS tak koukni na stránky grauwolf.net https://www.grauwolf.net/wiederladen/ge ... cturer=114
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od JakubS »

Super, moc diky za typ. Kdyby nahodou mel nekdo zajem, muzeme objednat dohromady...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od rimar77 »

není vůbec zač, rád jsem pomohl, mně na ty stránky zase navedl jeden známý když jsem si mu postěžoval že nemohu nikde sehnat tyhle střely a jen jsem čuměl jaký tam mají výběr střel a skladem pro tu moji ráži :-)
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Hoki »

Dříve jsem rovněž kupoval střely Barnes LRX v Německu , neboť tady nic nebylo. Nedávno jsem zjistil, že fa. Cairo dováží do ČR hotové náboje Barnes VOR-TX LR 127gr i pro ráži 6,5 creedmoor, kterou aktuálně používám. Preventivně jsem zřejmě všechny vykoupil. Přesnost výborná , ranivost dle předpokladu ukázková. Nyní jsem na 310 m ulovil lončáka 112kg , který zůstal v ohni bez jediného kroku. Od používání olověných poloplášťových střel postupně odcházím, byť Hornady ELD-X jsou asi naprosto TOP ve své kategorii. Navíc kontaminace olovem je vážný problém, u nás podceňovaný. V tisku proběhla zpráva o zabavení 100kg kančího masa v Makru , kde byla povolená koncentrace Pb mnohonásobně ( 90x) překročena, to se projevuje i v salámech a klobásách z divočiny. Vyzkoušel jsem asi všechny v ČR dostupné monolitické střely, ale Barnes TTSX ,ještě lépe LRX nemá konkurenci, vzhledem k patentovanému provedení, tj. expanzi do 4 břitů funguje trochu jinak než ostatní monolity, které v podstatě vytváří hřibovitý tvar , jako polopláště a tkání se protlačují, kdežto barnes se jako by prořezává, proto menší střelný kanál, méně rozbitá , podlitá zvěřina, i hlubší penetrace končící většinou průstřelem obou polovin zvěře, což je pro smrtelnost zásahu velmi důležité. Doporučuji vyzkoušet.
Hoki
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Michal_123 »

Hoki píše: sob 20.8.2022, 11:50 Vyzkoušel jsem asi všechny v ČR dostupné monolitické střely, ale Barnes TTSX ,ještě lépe LRX nemá konkurenci, vzhledem k patentovanému provedení, tj. expanzi do 4 břitů funguje trochu jinak než ostatní monolity, které v podstatě vytváří hřibovitý tvar , jako polopláště a tkání se protlačují, kdežto barnes se jako by prořezává, proto menší střelný kanál, méně rozbitá , podlitá zvěřina, i hlubší penetrace končící většinou průstřelem obou polovin zvěře, což je pro smrtelnost zásahu velmi důležité. Doporučuji vyzkoušet.
Jsem rád, že jsi spokojený s Barnesem, také mám radost, když se něco povede.
Ale tvrdit, že jsi vyzkoušel všechny monolitické střely dostupné v ČR :roll:
Na to je potřeba stovky nastřílených kusů, respektive desítky s každou jednotlivou střelou od každého výrobce dostupnou pro konkrétní ráži. Včetně jednotlivých hmotností, protože to je u monolitu velmi podstatné. :?
Tomu prostě nevěřím a je to technicky nemožné. :!:
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Hoki »

OK, máš pravdu zajímají mě jen střely 6,5 mm , naposledy testovaná Norma Ecostrike, ta se chová jako celoplášťová střela, bylo to velké zklamání. TXRG od SaB byl účinnější . Snažím se z dostupných nábojů s monolitickou střelou získat alespoň jednu krabičku, abych mohl posoudit jejich účinek v praxi , tedy terminální balistice a zbytek do papíru na 100 nebo 300 metrů. zatím jsem přemožitele Barnes LRX nenašel.
Hoki
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Michal_123 »

No, takže jsi našel střelu, nebo náboj, která / který Ti vyhovuje.
Nezkoušel jsi ani náhodou všechny dostupné monolitické-bezolovnaté střely dostupné na trhu.
A jestli to zkoušíš na jedné krabičce, tak je to všechno ještě jinak.
Gratuluji, ale příště to napiš tak, jak to je.
Není na tom nic špatného, všichni se učíme a hledáme informace.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Hoki »

Michal_123 píše: ned 21.8.2022, 20:00 No, takže jsi našel střelu, nebo náboj, která / který Ti vyhovuje.
Nezkoušel jsi ani náhodou všechny dostupné monolitické-bezolovnaté střely dostupné na trhu.
A jestli to zkoušíš na jedné krabičce, tak je to všechno ještě jinak.
Gratuluji, ale příště to napiš tak, jak to je.
Není na tom nic špatného, všichni se učíme a hledáme informace.
Co to tady pořád píšeš za kraviny ty vševěde. Lovím více než 40 roků , používal jsem různé zbraně , různé střelivo, přebíjel jsem za použití jen toho nejlepšího co šlo opatřit. Na stará kolena jsem dospěl k názoru , že monolitické střely nejsou až takový nesmysl ,jak se dříve prezentovalo. Jednoduchou vylučovací metodou jsem prostě dospěl ke střelám Barnes LRX , dnes již nábojům VOR-TX LR. Při každé příležitosti se snažím opatřit nové monolitické náboje jsou-li u nás na trhu. Proto jsem napsal skoro všechny , nebo tak nějak. Co je to za diletantské názory, že nestačí 20 nábojů, abych poznal zda mi vyhovují, jaká je jejich vnější a terminální balistika, větší kravinu jsem neslyšel. Já tyto střely neobjevuji, já je jen porovnávám s TOP náboji VOR-TX LR, které mi vycházejí co se týče ceny , přesnosti i ranivosti nejlépe, toť vše . Nevím co tě na tom tak irituje. Moje názory i příspěvky jsou konzistentní, nepodléhám , žádným PR vlivům , o kvalitě se přesvědčuji osobně. Co bych se jako měl učit od tebe, stačí mi ty příspěvky a fotky vybavení, ano informace dnes není problém najít, ale je problém se z nich poučit ,že. Mám výhodu , že nejsem vybíravý a spokojím se jen s tím nejlepším. Napiš konkrétní problém a odpusť si ty jinotaje "je to všechno ještě jinak" apod. blbosti
Hoki
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Michal_123 »

Hoki píše: ned 21.8.2022, 21:15 Co to tady pořád píšeš za kraviny ty vševěde. Lovím více než 40 roků...
V první řadě, jak psal kdysi Honza Balcar.
Když někam přijdeš na návštěvu, očisti si přede dveřmi boty a chovej se slušně.
Děláme to tady tak.
Hoki píše: sob 20.8.2022, 22:28 Snažím se z dostupných nábojů s monolitickou střelou získat alespoň jednu krabičku, abych mohl posoudit jejich účinek v praxi , tedy terminální balistice a zbytek do papíru na 100 nebo 300 metrů. zatím jsem přemožitele Barnes LRX nenašel.
Hoki píše: ned 21.8.2022, 21:15 Co je to za diletantské názory, že nestačí 20 nábojů, abych poznal zda mi vyhovují, jaká je jejich vnější a terminální balistika, větší kravinu jsem neslyšel.
A na odborném fóru se snaž debatovat na úrovni, prosím. :!:
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Barnes TTSX

Příspěvek od Hoki »

Michal_123 píše: ned 21.8.2022, 22:20
Hoki píše: ned 21.8.2022, 21:15 Co to tady pořád píšeš za kraviny ty vševěde. Lovím více než 40 roků...
V první řadě, jak psal kdysi Honza Balcar.
Když někam přijdeš na návštěvu, očisti si přede dveřmi boty a chovej se slušně.
Děláme to tady tak.
Hoki píše: sob 20.8.2022, 22:28 Snažím se z dostupných nábojů s monolitickou střelou získat alespoň jednu krabičku, abych mohl posoudit jejich účinek v praxi , tedy terminální balistice a zbytek do papíru na 100 nebo 300 metrů. zatím jsem přemožitele Barnes LRX nenašel.
Hoki píše: ned 21.8.2022, 21:15 Co je to za diletantské názory, že nestačí 20 nábojů, abych poznal zda mi vyhovují, jaká je jejich vnější a terminální balistika, větší kravinu jsem neslyšel.
A na odborném fóru se snaž debatovat na úrovni, prosím. :!:

Asi jste nepochopil, že odborné fórum vypadá trochu jinak, zde si uživatelé vyměňují své , většinou subjektivní zkušenosti a nikdo nenutí je brát jako odborné, vědecké a neměnné postupy a zásady. Jak vidím, od zveřejnění mé zkušenosti s lovem divočáka na 310m ve skupině "6,5 creedmoor" u vás vznikla nějaká fobie na tuto ráži a následně i na střelu LRX. Pořád píšete nějaké náznaky , jejichž význam nechápu, zřejmě ani vy ne. Když se chcete k něčemu smysluplně vyjádřit , tak prosím poněkud exaktněji. Neboť právě vy tu úroveň diskuse dehonestujete a z vašeho vyjádření není jasné o co vám vlastně jde , myslím , že ani ostatním to není zřejmé. Pokud např. potřebujete k ověření vnější a terminální balistiky stovky nábojů, tak je to váš problém , spíše nedostatečnost. Já pouze porovnávám se střelou LRX ostatní monolitické střely , pokud jsou v ČR dostupné, k tomu mi dvacet nábojů bohatě stačí. Nevím na co si tady hrajete, kde berete přesvědčení , že jedině vy všemu rozumíte a ke všemu se vyjadřujete. Usuzuji, že vaše lovecké zkušenosti jsou minimální a s přebíjením začínáte, přebíjet nábojnice SaB to se již jen tak nevidí. K vašemu pozvednutému obočí, když tak nějaký kolega v nadsázce poznamenal " že 6,5 CR je tak univerzální, že by se tím dal lovit i slon" (dalas píše: ↑čtv srp 18, 2022 9:11 am
Z tohoto mi snad logicky vychází, že Barnes VOR-TX v 6,5 Creedmoor je ideál i na slona. :shock:
Souhlas, to mě také trochu zvedlo obočí.) Máte nedostatky ve znalostech . V minulosti řada význačných světových lovců a známých osobností slony lovila například kulovnicí 6,5x54 M.Sch. apod. Nemám již sílu s vámi diskutovat o ničem, neboť co je vlastně obsahem vašich příspěvků netuším. Na rozloučenou bych si dovolil jeden citát : Blahoslavení slabí duchem, neb neví co činí. sv.T.A.
Hoki
Odpovědět