270Win

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
titamita
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15.6.2007, 11:56

Příspěvek od titamita »

Díky za info,len osobne som ešte nemám skúsenos? s 8,4g strelivom.Nie je to príli? žahké?
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

Nemáte někdo zkušenosti se střelivem Blaser CDP v této ráži??? Je to hmotnost 8,4g. Díky
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

270 a SB - ne.

Příspěvek od krcoun308 »

Zdravím kolegové, mám pro Vás jednu nepříjemnou zkušenost, s uvedenou ráží. Kamarád ze sdružení mi dal rozbourat srnče jednomu (staršímu) členovi a slovil to SB-9,7. Pěkná rána na komoru, těsně za plecka - prý tak na 50 m. Výstřel v dece - dlaň bez prstů, po stažení snad 10 na 20cm, podlitina ovál tak 20 - 40cm. Já vím, co umí SB-9gr v 7-64 - je to velmi blízká ráže, ale tahle devastace mě opravdu překvapila. NIC proti ráži, ale ta střela je opravdu primitivní.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

No já s SB v 270W ulovil srnčího dost a podlité to nebývalo a poškození zvěřiny bývalo jednoznačně menší než po SB 7x57R, 308W z vlastní zkušenosti a v 7x64 zprostředkovaně. přešel jsem na Hirtenberger Nosler Partition a vše bez podlitin i při zásahu plece, až letos jedna srna po nechtěném zásahu přes obě plecka byla podlitá až hrůza. takže z jednoho případu bych závěr nedělal a i přes tu naprosto podlitou srnu hodlám dokud ho budu mít u Hirtenbergeru zůstat.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

Zdravím všechny majitele této ráže.
Mám cukání přejít na náboje NORMA .270Win,střela Vulkan 156grs.Na srnčí to myslím nebude to pravé ořechové-u subtilní srnčí zvěře asi bude docházet k větší devastaci,ale co černá,sika,muflon a další zvěř?Tady by to mohla být dobrá volba.Pokud někdo máte s těmito náboji osobní zkušenost,rozepi?te se např. o ranivosti,značení po ráně,barvení ve stopní dráze,poškození zvěřiny atd.Za každé praktické zkušenosti a názory budu rád-a Možná,že ne sám,protože jsem se nikde ničeho nedopídil.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od FOXCLEVER »

svarowski píše:Nemáte někdo zkušenosti se střelivem Blaser CDP v této ráži??? Je to hmotnost 8,4g. Díky
Je to velmi přesná a výkonná dvojjaderná střela, kde u předního dílu se v praxi jeví poměrně pevný plá??. Střela nefragmentuje na střepiny, ale oba díly se většinou po nárazu oddělí, přičemž zadní díl "téměř vždy" prostřeluje. (Ty úvozovky jsem tam dal proto, že v jednom případě to u vysoké /175 kg/ zvěř přes klasickou komoru neprostřelilo ale od nástřelu jelen odešel jen asi 20m a vybarvil dovnitř). Nejeví se to však jako vhodná střela na srnčí, kde se vůbec nedeformovala a procházela s minimálním střelným kanálem jako celoplá?? a srnčí často odbíhalo i když ne moc daleko.

Poslední dva roky si s CDP prakticky vystačím na vše, co kalibrem 270W lovím. Na srnčí ale používám od leto?ka 7,62x39 a na tuto zvěř jsem po zkušenostech s touto ráží (sice jen zatím se sedmi kusy srnčího) před tím nic ?etrnějšího neměl ale ani dosud také neviděl (mimo v minulosti u Hornetů).
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Použití nábojů

Příspěvek od Herkul »

Hezký den všem,

mám menší dilema a potřeboval bych poradit, respektivě znát Va?e názory.
Doma mi stojí "nová - udělaná hlaveň" 270W, ale jelikož jsem několikrat slyšel, že SB nic moc, spíše tedy nic, než moc. Netu?ím co na jakou zvěř zvolit. Nejraději bych byl za jeden náboj na: srnčí (30%), černá(50%), vysoká(20%) liška, tak 1-2 do roka. Jde mi hlavně o přesnost a v druhé řadě o nepoškozování zvěřiny.
Dlouho jsem pročítal a hledal a nejlépe mi vycházely (Hirtenberger Nosler Partition 8,4g - v jiné gramá?i bohužel k nesehnání). Wintchester Pover point 9,7g, 8,4g, nebo Silvertip 8,4g - bohužel v 9,7 se už taky nedělají.

A teď je to dilema co zvolit....Přikláněl jsem se k silvertipu,ale bojím se 8,4..

Nemám s těmito náboji ZADNOU zkušenost, proto se ptám....

Děkuji za veškeré názory.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Mám tuto ráž 15 let a střílel jsem s vla?imskými náboji SP 9,7g. Nikdy jsem neměl žádný problém, když byl, tak jsem se blbě trefil. Chtěl jsem vyzkoušet něco jiného, zak teď používám přebité se střelou Hornady SST 150gr (9,7g) a taky bez problémů. Střílím vysokou, černou, srnčí a mufloní zvěř. I naše "zatracované" střelivo prostřelovalo a nepodlévalo. Hornady je rychlejší, tak trochu více podlévá.
LOVU ZDAR!!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od pavel »

mně se nejlíp osvědčili co do ranivosti a ?etrnosti ke zvěřině PMP se střelou ProAmm(9,7g, V0 840m/s)obzvlášť siky a prasata vynikající účinek, srnčí jsem s tím nestřelil,
bohužel už jich mám posledních 6 a nikde je nemůžu sehnat-prý se už nedováží, což je škoda. až je dostřílím tak mám zásobu HP Nosler partition 9,7g, tak jsem zvědavej co to bude dělat
ještě mám pozitivní ohlasy na RWS KS 9,7g, ale osobní zkušenost chybí
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

O víkendu jsem ulovil srnce.Střílel jsem munici Federal PowerShok 8,4 gramu,srnec byl v klidu,vzdálenost 30 metru,mírně ?ikmo hlavou odemě.Vstřel lehce chytnul plecko a na výstřelové straně vzal kost.Srnec padl bez jakéhokoliv odkazování.Dal jsem povinnych 10 min a šel k srnci.Vstřel jsem nemohl skoro najít,nebyl na první pohled patrny,až po delsi dobe jsem ho nalezl..ale výstřel,to byla dírka, eliptického tvaru (4x2cm),ze které koukalo kus kosti.řikal jsem že to je pekny na to jak jsem ho ulovil.Srnce jsem ošetřil a doma pověsil.Druhy den jsem začal stahovat.Vstřelová strana díra jak od kanonu a výstřelová o malinko větší.Vůbec to přes tu deku nebylo vidět,byla tam i taková divná podlitina slizkého vzhledu plná barvy,která se dala dobře seškrabovat.Jak mohlo nastat to,že na první pohled to vypadalo na poměrně dobrý prustřel a po stažení jsem tam skoro strčil pěst?Máte někdo podobné zkušenosti?

A jeste jeden dotaz,co do tejdle ráže naládovat na lov prasatek u kukuřice,aby to mělo dobry stop efekt?zatím jsem lovil s hornady SST jedno prase,moc me to nepresvedcilo (blbost delat po jednom ulovku nejaky zavery ale...) a zbytek s SaB (vet?ina v ohni,ale jedno jsem ulovil na par metru a to odeslo 30 metru,právě v te kukuruci...nemohl jsem ho najít,moc nebarvilo protože vybarvilo dovnitř tak jsem se ridil podle mista kde jsem videl posledni pohyb)Proto se ptám,je lepsi sehnat lehčí střelu (do 270 myslim min 8,4g nebo sehnat pořadny hnedlík (10,něco gramu?)Opravdu jen na prasata,na kůpy...na kratky vzdálenosti..Jakou konstrukci?Dík W.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To vis weno, je to rychly a strilel jsi na blizko. Strela je obyc SP. Tak si kup trebas TSX a vyzkousej ho.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Dobrý stop efekt na prasátka by mohla mít Norma Vulkan 10.1g. Ale je to jen můj odhad.
P.S.: Pokud Ti kus padne v ohni tak povinných 10 minut neplatí. Co nejrychleji k němu aby se ti třeba nestalo že po chvíli se kus postaví otřepe a je v trapu pokud by to třeba byla jen obrnná rána.

A doplnil bych Adndyho pokud myslel Federal tak by to měl být Federal Premium Vital Shok TSX a zjistil jsem před chvílí na stránkách Barnesu(hledal jsem tam něco jiného ale tohho jsem si v?iml) že v současné době již Federal laboruje TTSX což je TSX s plastovou ?picí (Tipped TSX) ale nevím jestli u nás jsou už k sehnání.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Tomi
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09.6.2008, 21:10
Bydliště: Pardubicko

RWS KS 9,7 gr.

Příspěvek od Tomi »

Zdravím všechny majitele .270 Win.
Přečetl jsem si toto fórum a nedá mi, abych také nepřispěl zkušenostmi a poznatky s touto ráží a střelivem. S 270 lovím 12 let a jako téměř každý jsem začínal se střelivem od S&B. Se střelou SP 9,7 gr. jsem byl spokojený jak s ranivostí tak cenou, ale už ne s ohleduplností ke zvěřině! Zvěř hlavně srnčí zůstávala v ohni a černá odcházela max. 50 m. S dosledem černé to nebylo nejlepší. Zvěř málo barvila. ovšem poškození zvěřiny je u této střely vysoké. U srnčího byla podlitá celá komora často i plecko a hřbet. Na výstřelové straně byla díra jako rozevřená dlaň. U prasat to bylo podobné... Podlitina a velké poškození zvěřiny. Nejsem "masař", ale někomu to prostě vadilo... Proto jsem vyskoušel RWS a střelu KS 9,7 gr. Je to přesně pravý opak již zmiňované střely od S&B. ( škoda, že o této kuli tu není víc napsáno ) Lovím s KS asi 9 let a naprostá spokojenost. Srnčí sice odchází až 70 m od nástřelu ( Záleží na jak daleko se střílí), ale výborně barví a poškození svěřiny je prakticky nulové! žádné podlitiny a velikost výstřelu se rovná vstřelu. U prasat mi většina zůstane v ohni. ( Střílím za plecka ) A když dohledávám ( max. 30 m) tak je stopa silně pobarvená jako od kropičky, takže dosled je snadný. A i po horším zásahu se kule dobře rozkládá a má skvělou ranivost, takže kus nebývá daleko. Stejné to je u tvrd?í zvěře muflonů a sik. Chtěl bych ocenit skvělou balistiku této ráže a velmi mírný zpětný ráz. V kombinaci s dobrým střelivem je to paráda. Myslivec musí mít jistotu pro svoji loveckou zbraň a střelivo.

Budu rád když někdo z Vás napíše víc poznatků o střelivu KS 9,7 gr. zkušeností a rad není nikdy dost :D
A? se Vám všem daří a provolávám myslivosti ZDAR!!!
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

270 win

Příspěvek od Veselý Pavel »

Tak včera jsem se dostal konečně po dlouhé době k ráně na prasátko. Vzdálenost cca 20 m. Střela V-MAX 110 gr. Vstřel 3cm pod světlem lebka rozdrcena dost brutálně pohromadě jí držela pouze ?kára.Prasatko mělo 22kg vyvržené stálo na plocho a střela nepro?la hlavou.
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: 270 win

Příspěvek od Veselý Pavel »

Veselý Pavel píše:Tak včera jsem se dostal konečně po dlouhé době k ráně na prasátko. Vzdálenost cca 20 m. Střela V-MAX 110 gr. Vstřel 3cm pod světlem lebka rozdrcena dost brutálně pohromadě jí držela pouze ?kára.Prasatko mělo 22kg vyvržené stálo na plocho a střela nepro?la hlavou.
Další zkušenost V-MAX 110 gr. .270win. Lončák vyvržený bez hlavy 49kg. Vzdálenost 60m . Vstřel těsně před ramením kloubem
ustřeleny hlavní tepny u srdce, jedna střepina zasáhla srdce trhlina cca 1cm. Dále utržena dýchací trubice. Navstřelové straně rozlomeny tři první žebra, nadruhé straně střela prošla mezi žebry a její torzo zustalo pod škárou. Váha torza cca 2 gramy. Lončák se po ráně zlomil v ohni, asi po dvouch vteřinách se přizvednul na přední běhy udělal přemet a zhasnul.
Odpovědět