WINCHESTER Brenneke Emerald

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

WINCHESTER Brenneke Emerald

Příspěvek od Myslivec52 »

Zdravím kolegové, zakoupil jsem střelivo s jednotnou střelou, na krabičce je Winchester Brenneke Emerald. Prodejce ho velice chválil, údajně je to originál střela Brenneke, ale nikde jsem toto střelivo na netu Nenašel. Nevíte někdo co je to za střelivo????
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Nejedná se náhodou o podkaliberní střelu v takovém plastovém obalu, kterej se po opu?tění hlavně oddělí???
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

vygooglil jsem asi tohle... vubec ale nevim zda je to ono, název sedí.

http://www.siarm.com/product_info.php?p ... 13b01d4346
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Brenneke

Příspěvek od Myslivec52 »

Dík, střela to asi bude ona, ale zajímají mě také bal. údaje toho střeliva a jeho Použití (v jakém zahrdlení možno použít). Je to v nábojnici Winchester a vyrobeno made in Italy.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Obecně platí, že když už střílí? jednotný střely, tak bys měl mít co nejmenší zahrdlení, žádná jednotná střela brokovnici neprospívá.... :roll:
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

k zahrdlení se vyjádřil už jirka-na tom se neda asi vic vymyslet. informace k balistice sezenes asi těžko, ja bych to opruboavl a uvidí?, myslim že o proti klasickejm SaB slugům nebude velkej rozdíl,o podkaliberní střelu se polde obrázku asi nejedná.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Breneke Emerald

Příspěvek od Myslivec52 »

Pokud se mě to podařilo dobře přelo?it, tal by to měla být podkaliberní střela.
V0 420m/s a 42g
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Já teda nevím, Možná že jsem to na těch stránkách přehlíd nebo spatne pochopil ale mě to teda jako podkaliberní střela nepřijde...ale možný to je. Váha je ale podle mne 34,1g
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

určitě to podkalibr není podkaliberní střela je v kontejneru který se po tom co střela opustí hlaveň oddělí
Obrázek
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Vzhledem tato střela skutečně vypadá jako originální Brenneke střela. Rozhodně to není podkaliberní. Podkaliberní je skutečně střela menší ráže v plastové kontejneru ("ko?íčku"), což jak vidno toto není. Plast za střelou nahrazuje plstěnou zátku a zasahuje až do střely, která je zezadu dutá a může se průletem čokem deformovat. Deformuje se také při nárazu (do určité zóny). Pro "pohodlný" průlet zavřenějším čokem má střela kolem sebe deformační žebroví, které se může deformovat. Z tohoto důvodu se u těchto střel říká, že je možné jejich u?ití do jakéhokoli čoku, krom extra full. Samozřejmě se zde myslí čoky pevné. Samozřejmě čím větší čok (míním tím zavřenější) tím je potřeba větší síly k protlačení střely přes čok, tedy dochází i ke zpomalení střely a tím pádem k nárůstu tlaku. Tanto tlak by však neměl přesáhnout CIP normy. MŮJ NÁZOR: Domnívám se, že tento tlak nenívyšší než u specílních brokových nábojů
Při Použití z výměnných čoků dochází k většímu odporu (tak jako u normálního, jak jsem popisoval tu zvýšenou sílu) a tedy k většímu namáhání čoku (stejně jako u pevného, všechny mechynizmy jsou stejné), a protože čok je výmměnný, tak dochází k namáhání jistící konstrukce čoku (závitu). Z toho důvody by teoreticky mohlo dojít k jeho vytr?ení (postupem času). Proto také každý výrobce si jistí záda a pro sichr píše, že je nejvhodnější střílet jednotné jen do 0,25 včetně. Faktem je, že je tuto střelu možno použít ze všech čoků, ale nejvhodnější skutečně je do 0,5 včetně. Neříkám, že není možné u 1,0 ale to mi přijde již dosti zbytečné riziko. Uvědomme si, že nstřílíme denně, a tedy nějaká ta rána skutečně neuškodí, ale sichr je sichr.

Přesnost jednotných s rostoucím čokem klesá. To z toho důvodu, že s rostoucím čokem roste nutná deformace čoku a tím i dochází k jakému si rozhození přesnosti. Změna vnotřní balistiky atd. Dále dojde k razantní změně a střela již nebývá simetrická dle osy. Dále střela nemusí být homogení z toho důvodu ne různých stranách klade různý odpor a tedy výsledek je opět nesimetrická střela. No a konečně ni ten čok, teda alespoň u pevných čoků, není simetrický a to z toho důvodu, aby shluk broků měl určitý tvar.

Doufám, že jsem to napsal celkem srozumitelně. Vyjádřete se prosím k těmto názorům. Znovu podotýkám nejsem puškař, ale dle mého by to takto nějak mohlo být respektive snad dokonce i mělo :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Breneke Emerald

Příspěvek od Myslivec52 »

to Klouda, máš pravdu je to 34,1 g špatně jsem to napsal, omlouvám se. Jde mě o to ,že mám starší brokovnici I? 54, neznám zahrdlení a tak nevím jestli to střelivo můžu sem tam použít. Předem dík všem za radu, střelivo do brokovnic je má slabá stránka. Nevíte někdo jaké má ta I?ka zahrdlení???
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

myslivec nejjednodu?í bude když obětuje? jeden náboj a střelu z něj zkusí? pustit do do hlavně když projde lehce až ven tak je vše v pohodě.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Do pevných čoků bych to neře?il a normálně to Použil. Obzvlá?tě do ruské zbraně, protože ta má mnohem silnější stěny hlavní než jaké koliv jiné.

Prostě a jednodu?e pokud se jednalo o loveckou brokovnici s pevným zahrdlení, tak jsme nikdy neře?ili jestli u?ít nebo neu?ít a jednodu?e jsme to u?ili. Něco jiného by bylo, kdyby jsi měl sportovní hlavně trapové, ale to asi určitě nemáš :wink:

Jo dalším faktem je, aby byla v dobrém tech stavu, ale to musí být každá zbraň, tedy aby byla pevná v zámcích, nebyla zdutá a také ne extrémně vypadaná.

Ale toto vše jsme tu už snad zohledňovali, tu?ím někde pod slugama :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já bych byl opatrnější s používánim jednotnejch střel do pevnýho zahrdlení... Rozhodě bych se pokusil zjistit, jaký zahrdlení tam mam a pokud je to kombinace 1/2 a 1/1, tak bych si říkal jestli má cenu na to tu brokvnici obětovávat... Nemusí se stát nic, ale může? si poškodit zahrdlení a zhoršit tím výkon zbraně... :roll:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO Jirka:
?patně jsem se asi vyjádřil. Tím, že jsem psal do loveckých, a že bych to nePoužil do trapových laufů, což 1,0 pova?uji, jsem mínil i tu tebou zmíněnou větu. Skutečně z 1,0 je to již zbytečné namáhání zbraně, i když to vydrží. Pokud je však v dobré tech, stavu, tak to vydrží, ale jak píšeš ty, už bych nad tím přemýšlel, má-li to cenu.
S pozdravem M
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Odpovědět