broky a jejich vyuziti

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu zdar.
Dobrý lišák :wink:
My dnes nic nepotkali.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

lišky

Příspěvek od Majkl »

Tak přeji také lovu zdar, a musím se pochlubit svými úspěchy za poslední dvě soboty. lišák 8kg, na honě v ostru?iní na 25m brok. kozlice ráže 12. SB Magnum, 42,5g, 4,0mm brok. Zůstal v ohni. Druhá liška, včerejší naháňka, taky broková kozlice + kolimátor oko , střeleno hrubým brokem SG 7,62mm na vdálenost kolem 30m. taktéž zůstala v ohni. Je to fena váha tak 5 až 6kg. Na toho lišáka jsem střílel jako druhý. Ale po střelbě kolegy nebylo vidět žádné, by? i minimální značení. až při stahování jsem zjistil, že onen hrdinný kolega střílel po li?ce na třicet metrů trapama, kterých pod ku?í několik měla. Tak nevím, asi při příštím honu připomenu hospodáři, až upozorní všechny střelce, na používání loveckého střeliva. :evil: Ten člověk byl host a věk měl kolem 27let. A ten používá střelivo na asfal?áky k trápení zvěře. takže ne jenom někteří naši starší kolegové mají své dny........ :!:
http://album.volny.cz/dominicek42/brows ... wse_page=0
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Majkl: Lovu zdar, k dobrému lišákovi a li?ce.
Nedá mi to a musím se tě okrajově zeptat k čemu (resp. na jakou zvěř) se na naháňce používá SG 7,62. Podotýkám, že na naháňky moc nechodím, nemám to rád, takže se třeba něčemu přiučím.
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Hynek-Já si myslím,že vím k čemu takvý brok je a ty to asi tu?í? taky,větší záhadou mi je,k čemu se na naháňce dá uplatnit trapová patrona??? :?:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Třeba si použtěj asfaltáky. :P O SG už jsem psal.Co si o něch myslím je už druhá věc. :roll:
vhool

Příspěvek od vhool »

trochu to zlehcim :lol: na nahankach bych povolil pouze gumove projektily jako na demonstracich .....lidi se vyblbnou a zver prezije bez uhony....podle mne by se sparkata mela lovit pouze kuli dostatecne vykonnou....
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Vhool-To je celkem pravda.Byl jsem na naháňce,kde udávali na pozvánce minimální možný výkon Použité kulové zbraně a pak tam "staří pardálové" stříleli z brokovnic kde čím..... :?
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Tak mě docela mrzí, že když popí?u jak jsem ulovil lišku na naháňce hrubým brokem, tak vlastně hned střílím brokem po černé atd. což jsou věci, které sám odsuzuji a které se snažím změnit, aspoň v okruhu mých kamarádů myslivců, ikdyž ne vždy úspěšně. takže na vysvětlenou, či obranu. Nejprve jsem nosil na naháňky kulovnici. Ale po několika, při kterých na mě výlučně chodily lišky, jsem začal nosit kozlici a také proto, že rád chodím do tlaku, a pokud je méně honců, tak se do tlaku dobrovolně hlásím. Nedávno jsem si pořídil kolimátor a míření přes něj se mi zdá pohotové i na brokovnici. Proč nosím hrubý brok? vždy mám v jedné hlavni SG 7,62mm a ten používám výhradně na lišku. Připomínám, že výhradně na lišku.Myslím, že tím jsem žádný zákon neporušil a zůstavají většinou v ohni, což nemůžu říct ani o kulovnici. V druhé hlavni mám samozřejmě jednotnou střelu Brenneke Rottweil. Pokud mi jde prase, samozřejmě takové, které mohu lovit, tak střílím jednotnou střelu. Pokud ho minu, stejně po něm střílí dalších deset lidí kulovnicemi a pokud po zásahu odběhne, dohledávám ho až po ukončení leče. Chtěl bych zdůraznit, že je to o zodpovědnosti, a ikdyž mám zatím uloveno pouze 6ks černé, tak nikdy jsem na žádné a to opakuji žádné prase brokem malým či velkým nevystřelil. Kolegové, mám z toho malinkato pocit, že za chvíli se každý, kdo něco napíše bude bát nějakých osobních útoků, tím nemyslím ty připomínky ke mě, zda jen nesprávně neformuloval větu, z které někdo hned pochopí, že loví to co nemá, nebo jinak porušuje zákon, či etiku lovu atd.. Co se týká toho trapu na naháňce, tak s tím jsem se nesetkal, Možná jsem to špatně napsal, ty bročky jsem našel v lišákovi po lesním honě. Proč je tam dotyčný měl, je pro mě také záhadou. Pokud by jste chtěli vysvětlit ještě nějaké podrobnosti týkající se mého lovu brokovnicí na naháňce, rád na případné dotazy odpovím.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
vhool

Příspěvek od vhool »

to majkl:asi jsi to spatne pochopil.....ja jsem obecne proti nahankam i kdyby se tam strilelo prakem......jak jsi napsal je to o lidech a jestlize napisu sve stanovisko k cemukoliv tak zase zalezi na dotycnem jak to pochopi.myslim ze ja nejsem zrovna z tech kteri prosazuji svou pravdu at to stoji co to stoji a zrovna tak takovych lidi neni ani moc na tomto foru....nastesti :wink: to co jeden uzna za dobre tak druhemy muze vnimat opacne.... o tom je prave diskuze :wink:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

To Majkl I já se přidám s vysvětlením....Hrubý brok je na naháňkách celkem běžnou praxí a ne ani na střílení po prasatech,což je někde běžnou praxí,ale proto,že na lišku to v nepřehledném zarostlém terénu platí víc jak kule...Spí? jsem se divil těm trapovým patronám.Nevím proč se to vlastně při lovu používá??? A z vlastní zkušenosti vím že se používají dost...Ale proč??? Kvuli ceně? tam zase takový rozdíl není navíc navá?ka 24gramů takových malých bročků mi připadá nedostatečné pro lov čehokoliv....
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

SG

Příspěvek od Majkl »

Ok,ok,ok. Taky nebyl můj záměr, aby to vyznělo, že se čertím. Ale jak napsal Vhool, (to co jeden uzna za dobre tak druhý mu?e vnímat opačne). Je to správně řečeno, já jen, až nezačne být víc těch, co chápou až už úmyslně, či nikoliv vše opačně, než je myšleno. Já se mám v myslivosti ještě pořád co učit, a proto za každou věcnou diskuzi jsem vděčný. Ikdyž ne do každé se se svými prozatím chabými loveckými zkušenostmi, zapojím. takže jen hou??... :wink:
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Majkl: Děkuji za jasné vysvětlení...,taky jem ten dotaz nemyslel nijak ironicky ani podezřívavě, prostě mě to zajímalo, tak jsem se zeptal.
ještě jeden dotaz, zkoušel jsi si někdy dát terč 30x30cm řekněme na 35m a vystřelit na střed SG7,62?
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

SG

Příspěvek od Milan.K »

Pěkná diskuze tu proběhla.Jsem také zastáncem,že TRAP by zcela jistě neměl na žádné lovecké události, co se týče lovu zvěře vůbec být.A na naháňky mám také nabitou jednu hlaveň jednotnou střelou a ve druhé velký brok r.12 SG (8,43MM) r.16 SG(7,62).Ale střelbu na zvěř těmito náboji nemám bohužel v praxi vyzkoušenu a na černou ji zásadně nepoužívám a příle?itosti jsem měl.A Hynek jak to dopadlo tobě? Já měl tady terč 50*50 na 50metrů a broky (7,62),tam byly 4.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Já to zkoušel kozlicí r.16/16 (SG 7,62) a 0 bodů. ovšem připouštím, že to může být mou flintou a hlavně rukama....
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

když jsme u té velikosti broků 2,4mm a náplni 24g, tak regulerní náplň do 20 se pohybuje někde kolem 26g, takže to v podstě neni žádnej rozdíl a pokud se střílí na blí? na vypouštěnou zvě?, tak si s oblibou beru brok 2,4mm, je jich tam víc, střílel jsem s nima hřivnáče a bažanty a pokud se člověk trefil, tak nebyl problém... Zvěř se chová stejně jako po zásahu vět?im brokem...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Odpovědět