Střelivo SB

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Střelivo SB

Příspěvek od František Fořt »

Pánové,
nenapíšu tady teď nic nového, ale přece mi nedá, abych se nepodělil. Dnes ráno jsem byl na honu na kachnách svědkem klasiky SaB. Náboj ráže .16 z Vlašimi kolegovi nadvakrát po sobě nevystřelil, tj. prostě ho zkusil po první selhávce dát znovu a nic. Proto se mládenci rozhodli ho vykuchat. Byl to náboj s broky 4 mm, resp. měl být. V náboji byly 3-4 druhy velikostí broků!!!!! Neskutečné. Nejmenší mohly být kolem 3 mm. Je to fakt neskutečná mrdka.

A pozitivní zkušenost jsem dnes udělal ve .12 s náboji Saga s navážkou 34 g, brok 3,5 mm. Opravdu sem celkem trefoval, byť ran chybených bylo taky dost :oops:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od ČENDA »

Black Flash ráže16 od SB jsem si nedávno zakoupil a mám pocit že ten prach co tam dávaj stojí za ho... :( Už po prvním výstřelu, když jsem kouknul do laufu tak to tam bylo jako v komíně. Po celé délce hlavně usazený spaliny. Zkoušel jsem dva "myslím že jsou anglické" HULL a po nich kupodivu nic,žádný bordel. Tak já nevím co si mám o tom myslet....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Střelivo SB

Příspěvek od roman300 »

Mám naprosto stejnou zkušenost s náboji S&B Corona a Lord, navíc u těch Lordů se mi zdá, že mají horší krytí i celkovou účinnost. Do kachen slyšitelně broky naráží (3,5mm), ale ty pokračují v letu bez viditelného značení :? . Po sobotních kachnách, kdy jsem vystřelil 19 nábojů a ulovil dvě kachny :oops: , jsem se rozhodl zbavit všech nábojů S&B..., dnes jsem to realizoval a přivezl jsem si 200 kusů španělských nábojů SAGA Export 34. S těmi mám velmi dobré zkušenosti, cena je stejná a je za ní mnohem více muziky :D .Pokud máte s tímto střelivem zkušenosti, podělte se o ně prosím zde : viewtopic.php?f=7&t=2332&start=0

Obrázek
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Střelivo SB

Příspěvek od preparator »

Ja jem asi před měsícem koupil 3 krabičky fortun 3,5 stoho mi nevyšla rána u 9 naboju a v hlavni zustavalo nespáleného prachu až hruza tak jsem dneska dovezl 200 naboju hull ultramax skusím doufám že to bude lepší.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Jirka83 »

A kde jsi náboje skladoval? Jak dlouho jsi je měl doma? Případně, kde jsi je koupil? Nejsem žádnym velkym zastáncem SaB, ale tohle spíš vypadá na vlhkej prach a tak nejspíš na nevhodný skladování u prodejce a nebo u Tebe...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Hans88Vagus »

Fortuny střílím druhým rokem a zatím mi žádný neselhal ( ťuk, ťuk ) je to asi 100 ran, hlavně jsou čisté, Hodně mi špiní Skeet 24g, tyto náboje střílím hodně na loveckém kole a hodně je točím, takže mi neleží doma ve skříni. Prodejci věřím, beru od něj více střeliva a s ničím jiným není nikdy problém.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střelivo SB

Příspěvek od kojot »

Fortuny používám už třetím rokem a zatím jsem nezaznamenal nějaký problém, při optimálním krytí a dobrém oku umoří všechno. Co se týče špíny v laufech, moc to neřeším, protože zbraň pokaždé vyčistím. Největší bordel dělají papíráky. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Střelivo SB

Příspěvek od preparator »

Mě spíš přijde že to bylo zápalkama protože ve dvou krabičkách byly náboje ze zápalkama co byly celé v barvě kování a ty střílely bezvadně, v jedné byly zápalky ze stříbrným středem a ty dělaly ty problémy v sobotu jem ty naboje co selhaly skoušel a na pobruhé vystřelily vsechny tak jestli nebyly nějaké tvrdší zápalky.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Zdenek41 »

No tvrdší zápalky nebyly,ale utopené.Nedavno se mi to stalo u GB a to při závodech v 10případech.Taky jsem se umístil jak jsem se umístnil.Byl jsem s nervama na pochdu. :lol:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Lotr »

Mám doma krabičku Magnumů 52,5 g. Jsou to ty červené s tygrem. Protože střílet tuto gramáž z obyčejné kozlice je docela sado-maso, tak jsem je vzal na náš kachní hon a k tomu svou novou jednušku s kompenzátorem. Díky kompenzátoru a silné gumové botce je zpětný ráz víc než přijatelný, ovšem tak zanešenou hlaveň jste ještě neviděli. Po jedné jediné ráně. Mnoho nespáleného prachu - pouhým okem viditelná zrna, ostatní nečistoty jsem nezkoumal. Ačkoliv ruská flinta se čistí až po sezoně :D, tady jsem poctivě čistil hned po návratu domů. Vysoké gramáži bych to nepřičítal, hlaveň bráchovo MP-153 po střelbě Ultramagnumem Fiocchi je krásně čistá, to jen tak pro srovnání.

P.S. Běžně nelovím kachny magnumovými náboji, lovím běžným loveckým nábojem 3,5 mm, v tomto případě šlo o zkoušku náboje, zbraně a účinků.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Georg.H »

Tak o5 dnes další selhače u nábojů S&B JUNIOR nějak zapomněli nasypat prach loni v zimě 2x a dnes 3x :roll: :evil:
tak se značkou končím a přecházím na zahraniční značku
náboje koupené v listopadu a v dubnu....
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Bojar »

Zdar střelivem S a B střílím 15 let bez jediného selhače.Jen co jsem zaznamenal tak z jedné šarže mi podélně praskaly 20-76 z 25kusů v krabičce asi 10 kusů.Podotýkám komora 20 je v toleranci tudíž to ůdajně vzniklo slabší stěnou plastu nábojnice. :( Osobně si myslím že brokové střelivo SaB je konkurovatelné zahraničním značkám.Záleží jaký typ náboje se "popasuje " s flintou typem zahrdlení a délkou hlavně a vo tom to je :D PS:Znám celkem dost starých "bardů" co se nikdy nějak nezajímali co cpou do hlavně se starýma 16 udělají na honě i "machra " s browningem a hullkama.Broková střelba je jen v rukách.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Georg.H »

Máš recht ale jak ti do náboje nedaj prach tak ty machry s hullkama nikdy nepoděláš...
prostě se značkou S&B končím....
tohle se mi nikdy ještě nestalo a slyšel sem to jen z doslechu....
i když sem sem kdysi střílel vegama cirka 10 let a u nich sem nikdy nic podobného nezaznamenal
pořídil sem si automat CZ 241 a u Junioru během půl roku 5 ks bez prachu což je dost
na to že za náboj sem dal cirka 8 kaček....
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Bojar »

Zkus ty juniory vyreklamovat v SaB možná s nich něco vytřískáš. :? Do toho automatu zkus SB flasch má to 32g a filc zátku délka 67.5mm možná to bude přebíjet . No ale když ses rozhod nebudu tě přemlouvat :D
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SB

Příspěvek od Georg.H »

vyhazovat to bude má to upravené...jak na délku nábojnic tak i vyhazovač....
Odpovědět