Střelivo SB

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Střelivo SB

Příspěvek od OndraH »

Zdravím poslední dobou steduji jistý pokles kvality brokového srřeliva od SB a nejsem jediný říká to i dost lidí z mého okolí, máte podobné zkušenosti?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Pokles kvality u broku? To uz jako ze vubec nestrili? :lol: Pac od broku se toho asi moc nechce než Ja brokovnici NEmam. Drobna neni, tak na co.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

S&B ako sportove trapove strelivo beriem bez vyhrad,nemam s nim problemy so spolahlivostou.Lovecke brokove v mojej skrini nesie znacky Rottweil,GB,Fiocchi.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ja v S&B nevidim ?adny problem na zavodech max spokojenost,a lovecke střilim S&B corona brok 3,5.Na zajice,bažanty,kachny bez problemu.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja si myslim, ze se na tom neda moc co zkazit.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Taky sem toho nazoru že na tom neni co skazit.
Např. sem si koupil 20citku od ktere mě nekteři zrazovali,malo broku apod. řeči.Střileni je 20citkou je pro mě takova odpočinkova zaležitost.
Neni to třeba tim že nekdo neumi pořadně střilet tak to svadi na střelivo :twisted: :?:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Andy napsal:
Ja brokovnici NEmam. Drobna neni, tak na co.
To jsi mě Andy trochu překvapil. Drobná sice není, tedy krom kachen, ale já si nedostatek drobné kompenzuji sportovní střelbou, jelikož asfaltu je pořád dost. :lol: :lol: :lol:
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

SB

Příspěvek od Brennek »

S municí SB mám pouze nejlepší zkušenosti. Jeden z nejlepších nábojů, který od nich znám býval Super Black Star, jak ve 12 tak i v 16. škoda, že už je nevyrábějí :cry: . Další dobrý náboj je určitě SB Junior - používám ho pro kulobrok (ZH 324) hlavně na lišku (4,5 mm) a jsem s jeho účinky spokojen. Co se týká sportovních nábojů mám v oblibě Trap Sport 24. Trap Super 24 SB není špatný, ale je poněkud rychlejší než předchozí - je to znát na silnějším zpětném rázu atd. atd.
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Re: SB

Příspěvek od perdix »

Brennek píše:Jeden z nejlepších nábojů, který od nich znám býval Super Black Star, jak ve 12 tak i v 16. škoda, že už je nevyrábějí :cry: .
Je zajímavé, že Super Black Star není v nabídce ani katalogu, ale pořád se prodávají. Kupoval jsem je před pár lety přímo ve Vla?imi a teď normálně v Brně na ©umavské a to v ráži 16/70 i 65. A nevypadají, že by byly ze starých zásob. Chtěl jsem papíráky a myslel, že mi nabídnou klasický červeno-černý "holubářky", ale měli právě Black Star.
Chce se to zeptat na oficiálním zastoupení SB, kde mají komplet sortiment - tady jsou adresy.
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

Ahoj. Dle mých informací jde o doprodej zásob. Mají je už na několika málo místech a snad něco na skladě. Poslední jsem kupoval vloni v České Lípě. Jinde po nich není ani vidu ani slechu. Před dvěma lety se mi podařil dobrý kup. Zaptal jsem se chlapíka v loveckých potřebách na brokové náboje. Po probrání celé jeho zásoby si vzpomněl, že má bednu různých nábojů, které mu přinesli lidé i se zbraní do komisního prodeje. Na náboje jednodu?e zapomněl a prodal flinty bez nich. Tak jí vytáhl - asi 150 x Black Star (ještě s Gevelotem) - 12, 200x do 16 a různá směs. Řekl si 3 Kč za kus. A tak jsem odešel s batohem patron. Ani jeden náboj neselhal (stáří 20 let) a byl jsem s nimi naprosto spokojený 8) .
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Já si myslel, že jsou to staré zásoby, ale právě mě překvapilo, že jsou balené v těch nových krabičkách. Ale to není důležité, ty náboje střílí a trefují perfektně a hlavně mají po výstřelu takovou specifickou vůni.
Jinak nejlepší je, když ru?ím nějaké zbraně z pozůstalosti. Střelivo si obvykle nechávám a jak píšeš, tak jsou tam někdy opravdu poklady, nejen z výroby SB. Ale to je zase na jinou debatu.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: SB

Příspěvek od Marpie »

Brennek píše:S municí SB mám pouze nejlepší zkušenosti. Jeden z nejlepších nábojů, který od nich znám býval Super Black Star, jak ve 12 tak i v 16. škoda, že už je nevyrábějí :cry: . Další dobrý náboj je určitě SB Junior - používám ho pro kulobrok (ZH 324) hlavně na lišku (4,5 mm) a jsem s jeho účinky spokojen. Co se týká sportovních nábojů mám v oblibě Trap Sport 24. Trap Super 24 SB není špatný, ale je poněkud rychlejší než předchozí - je to znát na silnějším zpětném rázu atd. atd.
Já mám ještě Super Black Stary ze starých zásob ale jen 4mm a ty na kachny a bažanty neberu (jen tam kde je i zajíc a případně na lišku) takže jejich spotřeba je minimální. Jinak střílím SB Corona a Fortuna. V 16 potvrzuji velmi dobrou zkušenost se SB Junior. většinou ale používám SB Vega a Juniory mám hlavně do lancasterky po dědovi protože má komory 65. Juniory jsou univerzální - mají 67,5 mm. Na střelnici většinou SB Trap Super 24 a občas něco cizího. Stručně řečeno mi brokové SB vyhovuje.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Do ráže 16 doporučuji "nové" Black Flash od SB - mají délku 67,5 a plstěnou zátku. Po testování v loňské sezoně můžu zodpovědně prohlásit, že je to v současnosti to nejlepší, co SB do 16 vyrábí. zvlášť brok 3,75mm je super na kombinované hony s bažantem i zajícem.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

perdix píše:Do ráže 16 doporučuji "nové" Black Flash od SB - mají délku 67,5 a plstěnou zátku. Po testování v loňské sezoně můžu zodpovědně prohlásit, že je to v současnosti to nejlepší, co SB do 16 vyrábí. zvlášť brok 3,75mm je super na kombinované hony s bažantem i zajícem.
Tak ty jsem ještě neměl. U mne zatím v ráži 16 vedou SB Junior. Jen já 16 beru málokdy a většinou beru ZP 12/12
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Obrázek


V ktorom obchode s polovnickymi potrebami v CZ,co najblizsie k slovenskej hranici dostanem kupit tieto naboje? Su to S&B Practical Sport.Ide mi hlavne o ich dlzku,kvoli kapacite zasobnika v automate.Na Slovensku ich bud nevedia alebo nechcu objednat.Diky.
Odpovědět