Střelivo SB

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Lovec: A ke kterému přechodu by to mělo být nejblíž? Já se můžu poptat v Ostravě nebo Opavě.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

To je v podstate jedno,proste co je blizsie k SK.Diky.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak jsem obvolal 3 obchody v Ostravě. V jednom byli neochotní. Nemají a ani neobjednávají. Ve druhém nemají, ale prý není problém objednat jen něvěděl kolik by stály a ve třetím taky nemají a taky není problém objednat a cena by byla cca kolem 5Kč. ještě jsem zkoušel volat chlapíkovi od kterého beru brokové náboje já, ale zatím jsem se mu nedovolal. Ale myslím, že by mi je ochoten objednat byl a u něj mám ni??í cenu než v obchodě. Jinak ale taky Záleží odkud jsi. Pro někoho z např. Čadce je Ostrava OK a pro druhého z Bratislavy je lepší Brno.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Lovec: Jo a chci se zeptat, je možno i délku 65mm a i třeba jiné velikosti broků než 3mm? On ten chlapík mi loni nabízel něco speciálního od SB co ani v katalogu není a mělo to délku 65mm velikost broků 2,41 a gramáš 35,4g a bylo to za super cenu a prý to bylo super do bažantnice. Jen já potřeboval délku 70mm. On právě mívá specialitky od SB co ani v katalogu nejsou. už jsem jich pár nakoupil a nikdy jsem si nestěžoval. takže kdybys chtěl tak se u něj můžu zeptat co by bylo k mání.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mne ide o tie Practical,tym mozem nakrmit automat viac ako zvycajne.Diky,ze si sa spytal.Viacmenej som bol zvedavy,ci je niekde obchod,kde ich drzia na sklade.Vopred totiz neviem kedy budem mat cestu do CR,a zas objednat a utekat kvoli par stovkam nabojov sa mi neoplati...
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

lovec píše:Mne ide o tie Practical,tym mozem nakrmit automat viac ako zvycajne.Diky,ze si sa spytal.Viacmenej som bol zvedavy,ci je niekde obchod,kde ich drzia na sklade.Vopred totiz neviem kedy budem mat cestu do CR,a zas objednat a utekat kvoli par stovkam nabojov sa mi neoplati...
Tak kdybys dopředu někdy věděl že pojede? přes Ostravu tak se ozvi, já Ti to objednám a ty jak pojede? tak si to může? vyzvednout.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

O.K. Diky.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

pěkný. :wink: z volné ruky?
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

To? dobře to čistí teda střílí. :) Jesli budeš takhle pumpovat tak aby tam u vás zbyl nějakej ten rypáček do chovu :D :lol: :wink:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

papírové náboje black star

Příspěvek od wizard »

Zdravím všechny učastníky,v?iml jsem si,že se tu čile bavíte o papírových brokových nábojích SB black star....můžete mi prosím někdo poradit,konkrétní prdejny,kde se ty staré zásoby dají sehnat??? Kdysi byly super a už jich mám že se to vejde do hrsti....Nebo,jestli jich má někd nadbytek rád odkoupím - 12/70 brok 3, 3,5 4 A taky starý S-ball plastik....Díky :)
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Zdravim. Který si myslíte že je lepší náboj do 16?Vega nebo Junior?
Při poslednim honu jsem se dostal k rane na zajice. Strilel jsem asi na 20metrů nábojem SB Vega 3,5mm. Zajic trochu zabraboral a smele pelasil dal. Potom ho musel soused dostrelovat. Jsou lepší na zajíce broky 4mm?
Jake Použiváte šestnáctkové náboje při lovu zajíce a bažanta(nemusí to byt ani SB)?
Dik za odpověď

...toto se mi nestalo poprve.Pokud to neni rana za slecho, nezastaví se. Myslíte že to je tím že broky 3,5 se zamotají do vlny a neproniknou hloub???
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To hans88Vagus:

Já zase tak moc velký zkušenosti nemam, zajíce jsem začal střílet před 2 rokama, ale střílim je buďto 3,5 a nebo 4mm, zas tak moc velkej rozdíl jsem v tom nezaznamenal. Řekl bych spí?, že je problém v zásahu, když ho třeba mírně nadstřelí? a dostane z toho zhluku 1 nebo 2 broky a nezasáhnež životně důležitej orgán, tak logicky běží dál... Nikdy se mi nestalo, aby dostal plnou ránu a odešel a v žádnym případě ne na 20m... Děda je střílel i brokama 3mm a padali taky, Záleží jen na vzdálenosti a na tom, jak se povede rána...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

No reknu ti ze jeden nebo dva broky nedostal..
Jaky pouzivas patrony?
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

zajíc a broky

Příspěvek od cejnyk »

na tuhle vzdálenost je to prakticky jedno jestli 3,5 mm nebo 4 mm, musíme si uvědomit, že ten zajíc je smrtelně vydě?enej, stresovanej a instinkty mu velí okamžitě a za každou cenu uniknout. z toho logicky vyplývá, že dokud je schopen jakéhokoliv úniku, tak se o to pokou?í. tzn. pokud střelbou nevyřadí? nervovou soustavu. vždy» podobné je to i u spárkaté, pokud střelí? prase za slecho nebo na krk, taky zůstane v ohni, ale s prostřelenou komorou jde, dokud srdce nepřestane pumpovat a nevybarví. osobně bych se tím zase až tolik nezabýval, střelba na zajíce je veliké umění, nebo? na zem se často dělají výškové chyby, nehledně na to, že málokdo ví kolik předsadit na zajíce v plném běhu. je to pouze věc praxe
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já je střílim buďto 20/70 vega 3,5mm a nebo 20/76 magnum 4mm obojí od SB a ještě se mi nestalo, že když jsem dobře trefil, tak aby odešel... Myslim si, že střílet na zajíce je o něco jednodušší(jedná se o daleko větší terč), pokud člověk neni netrpělivej a střílí jen na rozumnou vzdálenost... Samozřejmě je to otázka cviku a mít něco nastříleno, ale to je u každé střelby... :wink: Vegy maji tu výhodu, že maji ko?ík a broky letí ve vět?im shluku, na krat?í vzdálenosti to ale může bejt zasde nevýhoda... už se tě?im, na 8. prosince, budeme mít první hon na zajíce...
Odpovědět