Jednotná střela RC4

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
fidel
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 04.4.2008, 16:03
Bydliště: vysočina

Jednotná střela RC4

Příspěvek od fidel »

máte někdo zkušenosti s tímto střelivem , viděl jsem ho a moc se mi nelíbí :roll:
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Příspěvek od darbujan »

mam je nakoupené ale ne otestované,jinak u procházky mě je doporučuli - ůdajně velice fukční a přesné
Tomi
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 09.6.2008, 21:10
Bydliště: Pardubicko

RC 4

Příspěvek od Tomi »

RC 4 mám ale vystřelil jsem jenom dvě rány. Jednou jsem dostřeloval prase, a podruhý jsem prasátko chybil :oops: , ale zato jsem ustřelil smrček silnej jako le?eňová trubka :lol: takže sku?eností moc nemám, ale od kolegů vím, že jsou hodně spokojený. ještě mám novou krabičku s Mirage - Palla Solengo a ty vypadají hoodně dobře! Tak uvidíme...
ČZ 537, 270 Win, MeoStar R2 2,5-15x56 RD
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Jednotná střela RC4

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Pokud se bavíme o té půlkulovité střele RC4 bez vodících žeber,která je naražená na ten plastový váleček s rýhami, tak pozor!
Né každý prodejce ví o čem mluví a co doporučuje. Tyto střely jsou v italském katalogu určeny jako střelivo pro policii na vyrážení trezorů, dveří atd. a jsou použitelné ve válcovém vývrtu.
Kdo má výměnné čoky, tak jí z cylindru vystřelí bezpečně, ale z pevných hlavní ne.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jednotná střela RC4

Příspěvek od Leon »

RC 4 je lovecká munice a upozornění by muselo být na každém balení že to je munice pro rifles hlavně http://www.rc-cartridges.com/rc4_evolut ... p-317.html
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jednotná střela RC4

Příspěvek od BwanaHunter »

Leon> to je neco jineho. "Rifled barrels" znamena drazkovane hlavne. Ano, i pro brokovnice existuji drazkovane hlavne. Tohle upozorneni se tyka prevazne podkaliberniho streliva pro brokove hlavne. Proc se to vyrabi? Treba proto, ze existuji staty, kde je problem nebo je zakazano poridit si pusku-kulovnici, ale lovit velkou zver ne. Zahrdlena hlaven je "chocked barrel" a upozorneni, ze se dane strelivo nesmi strilet ze zahrdlenych hlavni muze vypadat ruzne, napriklad "Nur für gezogene Flintenläufe" :D napr. Zde http://www.brenneke-munition.de/cms/opa ... .html?&L=1
A ze prodejci casto nevi, co placaji, to je bohuzel pravda....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jednotná střela RC4

Příspěvek od dalas »

Nenašel jsem v katalogu RC služební munici (tím ale netvrdím, že ji RC nedělá). mírně OT: Určitě ji ale dělá Fiocchi a je na nábojích označena "law enforcement". Konstrukce střely je obdobná jako u slugu, ale i čelo střely je uzpůsobeno pro udělení rotace.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Jednotná střela RC4

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Leon - Tvůj obrázek RC4 není ten typ střely o kterém píši.
Ty co jsem měl já měly bílou průhlednou nábojnici s potiskem RC4 . Střela byla klasická půlkulovitá bez jakých koliv žeber a byla naražená na plastovém stabilizátoru. Ten měl tvar válečku se šikmým žebrováním. Na čele střely byl nápis "Aquilla".
Já si je také koupil a zkušebně jí vystřelil ze ZP 12/12. Po ráně jsem udělal krok zpátky a prohlížel flintu,zda je celá nebo není vydutá. Zbytek jsem věnoval.
Potom se mi do ruky dostal katalog, možná Fiocchi, mám ho doma a mrknu na něj. Tam je tenhle typ střely u policejních nábojů.
Oni totiž Italové jsou hoši. Vyrábí několik typů jednotných střel a ty laborují všechny italské muničky do svých nábojů, tak že se ti do ruky dostane několik nábojů různých výrobců a se stejnou střelou. Běžné.
Odpovědět