Použitie náboja 12/70 so zvýšením tlakom (1050 Barov )

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Použitie náboja 12/70 so zvýšením tlakom (1050 Barov )

Příspěvek od TomF »

Zdravím Vás vespolek. Začala sezóna honu na kachny a já vyrazil do prodejny koupit patrony. Koupil jsem náboje SAGA 44 magnum. Prodavač mě sebejiste 3x ujistil, že se to dá střílet z běžné flinty. Ale doma koukám na krabičku a na ní je napsáno, že se to může střílet ze zbraní, které mají tlakovou zkoušku na 1200 kg/cm2. Moje dvojka IZ 58 ji asi těžko bude mít. V hlavě mi vyvstává otázka zda-li je mám vyhodit nebo flinta i bez tlakové zkoušku snese 40 ran...poradí někdo znalý? Čemu to vlastně vadí - závěru nebo laufum? Kdyby závěru, tak je ještě ve hře kozlice ZH...

Děkuji
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Použitie náboja 12/70 so zvýšením tlakom (1050 Barov )

Příspěvek od Georg.H »

No já bych je asi z pušky která není na vysoké tlaky nestřílel
IŽ 58 ve 12 má asi 750 bar ty tam chceš dávat 1200 baru.
A ZH bude to stejné v bledě modrým.
Flinty to asi ustojí ale taky nemusí
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Použitie náboja 12/70 so zvýšením tlakom (1050 Barov )

Příspěvek od Začátečník »

To je typické. Prodavač ani neví, co prodává. Jestli je ten Baikal v dobrém stavu, nestane se nic, protože to tu stříleli někteří celkem běžně. Ale nemělo by se. Nejlepší by bylo, kdyby si ti podařilo vyměnit je s někým, kdo má komoru 76. Jinak není důvod, proč to používat. Pomalé a krytí obvykle mizerné. Když kupuješ neznámý patron, zásadně vždycky jen krabičku. Co nejrychleji vyzkoušet a zbytek podle výsledků.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Použitie náboja 12/70 so zvýšením tlakom (1050 Barov )

Příspěvek od bon »

TomF píše: pát 13.9.2019, 17:27 Prodavač mě sebejiste 3x ujistil, že se to dá střílet z běžné flinty. Ale doma koukám na krabičku a na ní je napsáno, že se to může střílet ze zbraní, které mají tlakovou zkoušku na 1200 kg/cm2.
Vrátil bych to tomu sebejistému prodavači a chtěl zpět svoje peníze.
Odpovědět