Co s sebou berete na lov?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo tak nejak. Kratka se hodi... a moje mala pistolka 7,65mm je v nekterych situacich asi slaba... zejmena na prase co vyrazi proti vam z housti :lol: proto ta 357cka.
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Obrázek

Tikka T3 hunter LH + Meopta ZD 3-12x50 Mildot,v zasobniku 3x Norma Vulkan 308 win,na opasku dalsich deset,na pazbe nekolik FMJ pro strycka prihodu,Glock 19 a nahradni suple,svitilna Ledwave Z2/DUO,Victorinox Outrider,Gerber Kiowa,Gerber suspension,nomexove strelecke rukavice,Fomei 10x50 ZCP,plomba + pruvodni listek,prupiska,doklady vse v uzaviratelnem pytliku proti vlhkosti,pytel na pravo,v modrem obdelniku prvni pomoc (zaviraci spendlik,rukavice,obvaz naplasti,rouska atd.).americke vojenske pončo,a dve deky nekdy jednu a termoska s cajem.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mna zaujal ten tvoj remen na flinte -Butler Creek.
Ako si s nim spokojny a kde si ho kupil? Nesmyka sa na ramene?
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

u firmy proarms. www.proarms.cz
a vybirat zde http://www.butler-creek.com/
je superni nesmeka se je tam fest neoprenu.ale je to celkem palka 700-800 kč.
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Po přečtení některých příspěvků jsem nevěřil, že jsem na loveckém fóru. :shock: Myslím to střílení srnčí zvěře na 400m a to že si někdo bere s sebou větroměr nebo dálkoměr. Ikdyž ten dálkoměr bych ještě docela pochopil. Myslivecká vzdálenost pro odstřel spárkaté je 100m a myslím, že i to je hodně vhledem k přečtení zvěře.
Já s sebou nosím na čekanou kulobrok, asi 5ks kulových nábojů a 5ks brokových. Dalekohled Bresser Jagd 8x56, nůž, provaz, baterky dvě. Jeden Maglite policejní v batohu a malou diodovou do kapsy. Dále v batohu nosím hadru na vytření zveře od barvy, igelitku na právo, podložku na sezení a chirurgické rukavice. Také nějaké to pití a něco na zub. Samozřejmě veškeré doklady od povolenky počínaje až po plombu, průvodní lístek zvěře a odznak a průkaz myslivecké stráže. Také mapku honitby,telefon, prážky proti alergii, zrcátko, polystyren, pořípadě srnčí vábničku a podle toho kam se zrovna vydám, tak také krmení do batohu. To by Možná mohlo být všechno. :D
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Tak nevim jestli jsem divnej, ale do lesa s sebou nosim docela minimum. Kdybych měl každej den tánout to co je na té fotce pár cm výše tak nevim :) . Já nosím originálně: dalekohled, kulovnici, nůž, mobil a občas fo»ák ( zejména během léta na srnce) to? vše.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Mimo zákonem předepsané:
- kulovnici + náboje
- nůž
- baterku + náhradní baterie
- dalekohled
- mobil
- cigára
- hadřík
- občas syna, když slíbí že vydrží mlčet :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

CO Možná nejmíň..

Příspěvek od Herkul »

jelikož chodím pě?ky 5-15 KM, tak samo sebou co nejméně. Papíry + flinta (na ní puškohled) a co s tím nepřečtu tak nepřečtu, hlavu si z toho nedělám....třeba jindy. No a pokud nezapomenu, tak nůž a 1-5 nábojů:-) a (mobil=PDA=GPS) ten používám jako baterku. Jo a málem bych zapoměl, kvůli horlivcům čelovku(blik blik blik). Doufám, že si někdo nemyslí, že čuník si zaběh do obchodu pro čelovku.....:-)
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

tak docela jsem se zasmál :D tahat do lesa takový balík, tak stále nosím krosnu...
to máte honitby bez kopců a horš...samé roviny, nebo jezdíte až k posedu autem?

teda bez urážky ...

to aby jsi s sebou nosil ještě jedny hadry na převlečení, páč až dozrazí? na místo musíš být spocený jako myš :lol:

já nosím jen základní věci jako kulobrok,5ks naboje, nůž, doklady+plombu, chirurg.rukavice, mobil, čelovku..... ale hlavně psa!!!
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

hipster píše:tak docela jsem se zasmál :D tahat do lesa takový balík, tak stále nosím krosnu...
to máte honitby bez kopců a horš...samé roviny, nebo jezdíte až k posedu autem?

teda bez urážky ...

to aby jsi s sebou nosil ještě jedny hadry na převlečení, páč až dozrazí? na místo musíš být spocený jako myš :lol:

já nosím jen základní věci jako kulobrok,5ks naboje, nůž, doklady+plombu, chirurg.rukavice, mobil, čelovku..... ale hlavně psa!!!
teda fenu :D :D :D
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

Tak každej asi nemáme stejný potřeby,já třeba tahám sebou ještě podprdelník,neboli tzv. "antivlkův potah" páč vlk je sviňa a zastřelit ho nemůže? :twisted:
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Nevim co pyskujete.Je to tak akorat vsechno se vejde na opasek a do bundy jen si to musite umet pekne usporadat.A nachodim toho taky dost je to asi o fyzicce.krosnu ani nahradni obleceni netaham a v podhuri vojenskeho prostoru Libava je taky dost kopcu a auto nevlastnim :roll:
Nevim nevadi mi nosit veci ktere jsem rad ze je mam u sebe.Asi tak :evil:
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

od vetsiny z vas se to lisi akorat tou pistoli navic.....
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

Tak co s sebou táhám já:
kulovnici s puškohledem samozrejme :)
pět nábojů,nůž , všechny doklady,plombu, sáček na právo, baterku, dalekohled mobil rukavice a dobrou náladu :)
To mi stačí ke štestí:)
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
zizkam
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 20.9.2007, 7:34
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od zizkam »

Kulovnici,6nábojů,nůž,baterku.plombu,průvodní lístek,dalekohled a samozřejmě papíry.
mates 7x57,SKS,Iž12/70 jednuška,
Odpovědět