Vzpomněl jsem si na dudka...

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Vzpomněl jsem si na dudka...

Příspěvek od fesoj »

Mám před sebou letošní Myslivost č.12, str. 130, článek Na lovu s jezevčíky, autor Luboš Jírovský. Laik žasne, odborník se diví, jak se něco takového vůbec mohlo na stránkách mysliveckého časopisu objevit... Což o to, je to článek poutavě napsaný a hezky se čte. Že se jmenuje Na lovu s jezevčíky a pojednává o jediném představiteli tohoto plemene jménem Hugy mi vcelku nevadí, to pokládám za drobnou kosmeticku vadu. Ale to, že se autor přiznává k opakovanému porušování zákona - většinou dostřeluje při dosledu černou brokovou ranou na hlavu - by se skutečně nemělo prezentovat na stránkách Myslivosti. Koneckonců ani lov lišáka přes plot přímo pod lampou veřejného osvětlení by vzhledem k rozdělení pozemků na honební a nehonební nemusel být tak docela "košer". No, netvrdím, že já bych v takové situaci po dobrém uvážení nechal lišku běžet a to asi málokdo z nás. Ale uvádět po-dobné věci v časopise, který rozhodně nečtou jen příznivci myslivosti, mi opravdu připomíná onoho ptáka, který si údajně jako jediný kálí do vlastního hnízda.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět