LED světla/baterie vs zvěř

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od Radan »

Setkali jste se někdy s tím, že by zvířata (obecně) špatně snášela/reagovala za tmy na LED baterky ?? Někde jsem zachytil, že tyto baterky u některých druhů zvěře zvyšují agresivitu.
22 LR, 9 mm Luger, Meopta Meostar B1 7x42, útočně laděný Mops
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od Michal_123 »

To je podle mě nesmysl.
Lovil jsem několik let s použitím LED svítilny, žádná zvěř na to v té době nereagovala.
Dnes je situace ohledně reakce zvěře na jakýkoliv přísvit jiná, ale to je kvůli tomu, že pak padne rána.
Naprostá většina svítilen je dnes LED, takže by se eventuální nesnášení rychle projevilo, minimálně u domácího zvířectva.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od SoukuM »

Divočák útočí na světlo. Proto je potřeba při dosledu postřeleného divočáka a případném útoku baterku odhodit stranou. Jedno jestli je LED nebo jiná.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od Josef Kuřitka »

No a nešlo by to udělat tak, že by se na nástřelu rozsvítil silný světelný zbroj a využilo by se agresivity divočáka na světlo, který by se postřelený z kukuřice na nastřel vrátil a odpadly by všechny ty stoleté nesmysly se psy a pod.?

Nebo třeba nedržet baterku při dosledu v ruce, namontovat ji na ústí hlavně pušky ? Divočák zaútočí na světlo , popadne baterku s ústím kulovnice do svíráku a stačí jen zmáčknout spoušť.

Pokud někde v lese po tmě dělám dosled a to ať už se psem nebo bez, hledám každou kapičku barvy, zápor. otěr, ohnutý stonek , či zlomenou halouzku a čumím na to nějakou dobu s baterkou, tak v okamžiku , když ji odhodím, tak jsem prostě slepý. Raději si čelovku nechám a budu střílet. Zatím jsem přežil.

Jen doufám, že jsem se blbě nepodíval do kalendáře. Snad není 1.4.2022
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od SoukuM »

Aj tak možno ☺.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od pecan1 »

:lol:
Josef Kuřitka píše: úte 18.1.2022, 20:45 No a nešlo by to udělat tak, že by se na nástřelu rozsvítil silný světelný zbroj a využilo by se agresivity divočáka na světlo, který by se postřelený z kukuřice na nastřel vrátil a odpadly by všechny ty stoleté nesmysly se psy a pod.?

Nebo třeba nedržet baterku při dosledu v ruce, namontovat ji na ústí hlavně pušky ? Divočák zaútočí na světlo , popadne baterku s ústím kulovnice do svíráku a stačí jen zmáčknout spoušť.

Pokud někde v lese po tmě dělám dosled a to ať už se psem nebo bez, hledám každou kapičku barvy, zápor. otěr, ohnutý stonek , či zlomenou halouzku a čumím na to nějakou dobu s baterkou, tak v okamžiku , když ji odhodím, tak jsem prostě slepý. Raději si čelovku nechám a budu střílet. Zatím jsem přežil.

Jen doufám, že jsem se blbě nepodíval do kalendáře. Snad není 1.4.2022
Ten byl dobrej.
Prosím o radu. Dávám (po několika nastřeleních a opravě přístroje v Binoxu) poslední šanci Yukonu RT zakoupenému z druhé ruky.
Druhou šanci doplněním o přísvit 900(+) nm.
Prosím o názory zkušených uživatelů doplňkového přístroje jestli lze něco do 3500 rozumného pořídit, tedy pochopitelně lepšího než je originál na přístroji. Dekuji za rady
Pecan
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od kikin »

Ne
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od Michal_123 »

Pecan: Co myslíš tím lepší přísvit? Aby dosvítil dál? Nežral baterky nočáku? Pak třeba prisvity.cz .
Nicméně, je to větší, samostatně přidělané, další baterky, dvojí manipulace před střelbou...
Používal jsem také na RT externí přísvity od Binoxu, tuším 915Nm a 950Nm. Ale už se asi nedělají.
Byly na dvě tužkovky, relativně malé a přidělával jsem to na integrovanou lištu nočáku.

Ale co myslíš tou poslední šancí? Co je špatně?
Ty dvě opravy, nebo přísvit?
Zvěř vidí všechny přísvity, pokud jde o tohle. Neviditelný přísvit znamená neviditelný pro člověka.
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od pecan1 »

Poslední šance je …. po těch peripetiích s opravou, několikerým nastřelováním

A přísvit, aby dosvítil dal než ten na RT originál.
Ideálně 170m

Teď jsem se díval na tu “Lunu”, tak rozdíl je teda výrazný, máš k tomu nějakou “výtku”?
Pecan
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od poli »

Lunu můžu doporučit, k Pardu 008 jsem měl led verzi, byla dobrá, dosvit velmi slušný. Vyměnil jsem za laserový a jsem naštvaný, protože vidím zvěř dál, než jsem schopný střílet, určitě 300-400 metrů.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: LED světla/baterie vs zvěř

Příspěvek od Michal_123 »

Pecan: Jak píši v tom mém příspěvku.
Je to větší, samostatně přidělané, potřebuješ další baterky, dvojí manipulace před střelbou...
Odpovědět