Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od fesoj »

Lotr - pejska je mi moc líto, ale i kdyby už nebyl k práci, jako člen rodiny zůstává, i když invalida, ale žije a to je nejdůležitější... Jenom nerozumím tomu, jak je možné na zaječím honu používat kulovou zbraň. I kdyby byl plný les prasat, zákon v tomto případě jednoznačně povoluje pouze jednotnou střelu do brokovnice. Máš samozřejmě nárok na náhradu škody, ale docela by mě zajímalo, zda se pojišťovna v tomto případě nebude "cukat" s plněním ze zákonné odpovědnosti střelce - kdyby šlo o broky nebo slug, pak by žádný problém nebyl. To ovšem bude problém střelce, ne Tvůj.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Lotr »

Přátelé díky za slova podpory.
4 fesoj: ono to bylo spíš obráceně, ti zajíci byli po bouřlivé diskuzi uloveni do tomboly, my zajíce jinak nelovíme, někteří myslivci včetně mě měli do tlaku brokovnice, protože s drobnou je to bída, takže to už nejsou hony na drobnou a nosí se převážně kulovnice. S pojišťovnou se teprve uvidí, neochota Halali plnit je známá, ale já mám svou pojistku, takže dám ještě vědět.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Tony30 »

Lotr:to je mi líto,kdo má pejska ví jak se cítíš.
Nás čeká už jen klepačka a po novém roce jedna nahánka.
Drobné je čím dál mínˇ,ale pořád se snažíme a doufáme že se to zlomí.Co se dozvídám někde se stavy zvedají tak snad.
Po dvou honech máme 11kohoutů a do tomboly se střelilo 12zajíců.Kohouti jsou,ale slepiček ubývá.
Jinak se konali dvě nahánky,při první se ulovilo sele a lišák,(shodou okolností úspěšný střelec jsem byl já :) ) na druhé sele,2lončáci.
Černé je hodně,ale jsou už vytrénovaní :lol:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Leon »

tak dnes poslední hon 9 zajícu a 10 kohoutku byla to velmi pěkná procházka feny si ulovily jednoho Bruce Willise jak ho pojmenoval kamarád :lol: :lol: když ani na druhou ránu nepadl a v klidu to zapích ve vojtěšce a čekal ale asi měl nějaký broček protože i stará dáma vyrazila do akce když nechtěl počkat aby ho mohla aportovat :D
CZ 550 american 308win.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Posmiros »

Včera jsme měli naháňku a konečně se nám podařilo střelit prase, bohužel jen jedno... Další 7 nám jich uteklo- většina přes hospodáře, kterýmu došli náboje :twisted: pak se povedla jedna liška :) no a jelikož jsme stříleli i vysokou tak nám host v domění že je to laň zastřelil jednu danělu :o tak byl veřejně pokárán a vyšlo ho to draho :twisted:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od fesoj »

Lidé jsou omylné - ještě že to byla daněla a ne honec.
Kritériem pravdy je praxe.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od precechtel »

Fuj Pepo,
ani stínem zmiňovat takové věci, byť je zítra Silvestr.
Jinak referuji za naši hanáckou honitbu - tři hony na drobnou, celkem 90 bažantů odchovaných a celkem 90 zajíců. Nejvydařenější byl štěpánský hon - 39 střelců, 8 honců, 6 psů, 27 bažantů a 40 zajíců. Tradičně se snažíme tento hon uchovat jako tzv. hlavní na zajíce, dost se nadřu, aby každý rok ten výřad kolem 40ti kusů byl, tj. nesáhnout do komory a vyhledat vhodné leče, kde ten výsledek je. Taky je nutno udržet kázeň, když už je uloveno a někteří nažhavení by rádi pokračovali dále v lovu. Ale to mají smolíka.... Loni jsme přestřelili asi 5 kusů zajíců, zhruba jsem to na viděnou přepočítával a leč ukončil předčasně a tak se potom na poslední leči mohutně odsuzovalo za střelbu po ukončení leče atd., ti co byli v laufu a zajíci na ně běželi, tak neslyšeli a neviděli. Samozřejmě chceme obdobně lovit i v následujících letech a nikoliv jeden rok střelit zajíců 150 a potom pět let naříkat, že nejsou. F. Jo dnešní komorní vycházka na škodnou v 15ti členech - 3 divocí kohouti a 3 zajíci a spousta zvěře bez rány uteklo, slunečno, asi -5 st., krásná vycházka, společný oběd, tombola a domů.
politice a politikům zmar
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Posmiros »

fesoj píše:Lidé jsou omylné - ještě že to byla daněla a ne honec.
co se týče bezpečnosti si nemůžu zatím stěžovat :) chodím do tlaku a zatím nebyl žadný problém a co vidím, tak si naši členové umí odpustit nebezpečnou ránu třeba do leče nebo na horizont :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od fesoj »

Rád věřím, tak to má byt, tak je to správne... A myslel jsem to tak, že kdyby byly takovéhle omyly /daněla za laň, slepice za kohouta/ to nejhorší, s čím se můžeme potkat, bylo by to jen dobře. Jediný, kdo by na tom prodělal, by byla média, která by neměla o čem psát - a to by určitě nikoho z nás nemrzelo. :D
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Lotr »

Náš sobotní hon se také vydařil, ráno bylo umrznuto, svítilo sluníčko, pohodový den, i když chvílemi byla pěkná kosa, jak se ochlazovalo. V první leči nic, v druhé byla černá, v třetí a čtvrté taky! V druhé leči prasata byla, podařilo se jim utéct, sice padlo pár ran, ale bez výsledku. V třetí leči jsme táhli stráň, ve které je bývalý ovocný sad, dnes velmi zarostlý a neudržovaný, my tomu místu říkáme „Boček“. Sotva jsme tam nastoupili, kluci viděli něco, co na ně vykouklo z křoví. Nebyli si ale jistí, tak volali, že v leči může být černá. Sotva jsem udělal pár kroků v leči, vedle kamarádi začali volat „prasata, prasata!“ a kolem mě se vyrojilo cca 20 ks černé, asi na dva metry!! Počkal jsem, až přeběhnou, vystřelil, ale minul. Ve snaze rychle přebít mi ujela noha, spadl jsem na zem, rychle přebil a v kleče na jedné noze vystřelil na opozdilé sele, které zůstalo okamžitě v ohni. Další kamarád vystřelil na další prase, které se sice překotilo, ale běželo dál, ale zatím co já jsem vyvrhoval svůj ulovený kus, tak ho úspěšný střelec spolu s kolegy dosledoval a dostřelil. Další kolega ulovil také jedno sele, o maličko větší než to moje. Úžasný zážitek mít tlupu černé v pohybu na 2m od sebe. V poslední čtvrté leči jsme táhli bývalou skládku, došel jsem k pásu hustě porostlým křovím a vidím tam stát tlupu černé. Střílet se nedalo, prasata byla blízko u sebe a nešla obeznat, tak jsem začal volat "prasata, prasata" a tlupa se dala do pohybu dolu a ven ze skládky na volné pole, což zpravidla nebývá zvykem, obvykle prorazí ven ze skládky a utíkají do lesa, ale i tak, host a kamarád mistrovskou ranou ulovil cca 40 kg prase.
Výsledkem byly tedy 4 kusy černé, uteklo tak 30-40 prasat. Většina z nás hodnotí akci jako zdařilou, aspoň jsme si spravili chuť od minule.
DSC00042.jpg
DSC00042.jpg (205.24 KiB) Zobrazeno 8238 x
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Tony30 »

Sobotní hon(klepačka)13střelců,bráno jako procházka atˇse psi proběhnou.
Umrzlo,ale slunečno.Celkem 7kohoutů,takže pohoda.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od dalas »

Sobotní poslední hon roku 2012. Umrzlá sněhová pokrývka, houštiny suché, nic lepšího si honci nemohli přát. Dostřelovali jsme jen tombolu a část podílů. Uloveno 36 zajíců a 2 kohouti. Bohužel v oplocence stržen velmi nadějný srneček. Byl to velice vydařený hon, ikdyž, jak mě to nešlo to nepamatuji. Takže letošní sezonu honů na drobnou jsme zakončili počtem 177 zajíců, což je na Vysočinu slušné. Co je ale podstatné, hodně zajíců zůstalo, jak podle stop, tak dle uniklé zvěře. Dost velká část honitby se ani nehonila. Trochu zklamání přinesli bažanti. Na jaře a po celé léto byli vidět, hojně se ozývali. O honech jsme předpokládali trochu lepší výsledek. Doufejme, že nepadli za oběť dravcům a jen se dokázali mistrně zašít.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Leon »

to myslíš že na vás budou čekat :D bažanti mají seznam honů pod křídlem a než nastoupí ta řada zelených mužíku tak jsou už pryč :lol: :lol: :lol: běž se tam projít sám s některým kamarádem co má dobrého ohaře :wink:
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od dalas »

Leone díky. já jsem si to myslel, ale potředoval jsem to od někoho ověřit. :lol: :lol: :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tak co hony pánové?

Příspěvek od Leon »

já to znám moc dobře když je hon tak o bažanta pomalu nezakopneš a jdeš druhý den na dohledávku a čuby stojí každejch pár metru tak si dělám srandu z hospodáře že jim ty termíny honu vykecá :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět