Lapač srnčích parůžků

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Lapač srnčích parůžků

Příspěvek od kromax »

V Myslivosti č.1/2007 prý vyšel článek, ve kterém je popsán "lapač" na srnčí parů?ky na krmelec. Já bohužel tehdy zrovna půl roku myslivost neodebíral, tak toto číslo nemám. Proto bych vás chtěl požádat, jestli by to někdo, kdo tohle má, nemohl oskenovat a poslat buď na e-mail nebo to umístit třeba na edisk.cz. Byl bych moc vděčnej.
ještě jednou dík a lovu zdar!

P.S.:nevím kde bych sehnal podobný topic k tomuto dotazu, tak jsem zalo?il novej :wink: jestli je někde něco podobnýho, tímto se adminovi omlouvám :)
kefi
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.7.2007, 9:00
Bydliště: Mnichovice

Lapač srnčích parů?ků

Příspěvek od kefi »

kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

to Kefi:
to je napad, vidis, to me ani nenapadlo se kouknout na stranky myslivosti :oops: :idea:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

O tzv. lapači parů?ků jsem kdysi četl ,že umí poranit paro?í v lýčí při braní u krmelců a korýtek,tudí? udělá víc škody.Psal o tom člověk znalý v chovu srnčí zvěře.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

A proto v článku autor píše,že má lapač na pantech a v polovině prosince jej zdvihne aby srncům nepřeká?el při braní jádra a zajistí proti opětnému sklopení do lapací polohy. :wink:
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

To Toma:
pesne jak rika Laser-nesmi se to tam nechat celou sezonu, to je snad kazdymu jasny :roll:
Odpovědět