Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To Polda: Ta paleta me zaujala :wink: to jim tam nechas pouze mezirky zezhora?? A aby se pro to dostaly tak si ji musi otocit, ze jo... :)
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

jasně,když jsou ty mezery moc velké,tak je zmenší?,aby tam nemohlo srnčí,ještě jedna výhoda,podle palety porovnávám velikost čuníků,zrovínka nedávno mi přišel samotný kus a po porovnání s paletou jsem si byl 100% jistý,že je to sele a ulovil ho.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Hned zitra vezu dve palety do lesa :lol: aspon mi to nevyzobou sojky... a srnci si okolo neco nejde, jde mi o to, aby kukurice zustala pro prasatka :wink:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

já pro srnčí a vysokou sypu jě?tě vedle palety,ale už jsem viděl i jednu laň,která si tu paletu hlavou posunula,ale je to spíš výjimka,teď dávám přes paletu ještě poleno,důležité je deskama zatlouct ty boky,jinak ti tam pod to poleze srnčí,nemusíš tam dávat moc ?iroké desky,já tam mám jě?tě mezírku pár cm,aby to čuníci mohli dobře převrátit.
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Paleta

Příspěvek od slavektis »

Jak jsem pochopil,hovoří? o tzv. dřevěné EURO paletě.
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

ještě k té kutálející se bečce. Udělal sem ji z 50litrového sudu na kvas, upravil zavírání sudu (aby se to samo nepovolovalo) a připevnil řetězem ke kůlu. Mám to asi rok, a prasata si toho pomalu začínají všímat. škoda jen, že se tam neobjevují častěji.. jak sem se dočetl, tak říkáte, že se díry zalepují bahnem. To je pravda, pokud to tam prasata pěkně rozryjí. zkoušeli ste v takové případě natáhnout ocelové lano mezi 2 stromy vzdálené třeba 2metry, nebo dle potřeby, trochu upravit díry v bečce (aby byly vespod) a zavěsit tu bečku na to lano mezi stromy? Bečka by měla být ve výšce, no kolem 40cm, Možná...plus mínus. A bude volně pohyblivá na tom laně. Prasata ji budou ryjema nadzvedávat a posouvat po tom laně, jak narazí do stromu, tak se usype trochu zrna. Nebo jak ji nadzvednou. Akorát se to lano musí trochu napnout, až se časem neprověsí. Není problém s tím, jak se mi to stalo, že když je bečka na zemi, tak si my?i zvět?ily vyvrtané otvory a všechnu kukuřici mi pokaždé odnosily :x a taky se nebudou díry ucpávat hlínou. Pokud ta bečka bude viset, tak se k ní my?i nedostanou a bude to taková hračka pro prasata. bohužel nemám fotku, je to taková myšlenka, kterou sem slyšel :wink:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

to Slavektis-pochopil jsi to naprosto správně
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Chci se zeptat nemáte někdo s zkušenost s prosolením hromad??Funguje to opravdu??
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Hromadu neprosoluji ale vždycky osolim nejbli??í pařez je to pro ně také
lákadlo černá dokáže ten pařez uplně obrýt.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

TO Matous - dobrý nápad..díky za radu...
Nemáte někdo fotky zastře?ených hromad??Docela by mě zajímalo, jak to vypadá...Možná bych se nechal i Vámi inspirovat a nějakou zastře?enou hromadu udělal...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

etika lovu na hromadách

Příspěvek od xHonza »

Co říkáte lovu na hromadách tak jak se provádí v čechách? Chápu ho pro lov černé - je těžké se jí dostat na kobylku, jenže půl tatrovky silá?e, nebo dva metráky starého napůl plesnivého chleba mi nepřijde moc ko?er - nejen že to funguje pro prasata jako velkovýkrmna a veškerá redukce stavů je pak k smíchu, ale myslivci pak mají akorát pověst hovad co dělají nepořádek po lese...

takže si dovolím položit dva dotazy:
1.) Souhlasíte s tím že se u hromad loví i jiná zvěř než černá?
2.) Souhlasíte s tím že by bylo vhodné stejné omezení jako v německu, upravující povolené množství vnadidla?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Osobně na hromadách lovím pouze černou a nebo pokud příjde liška.
Omezení jak v německu by podle mě u nás nefungovalo :wink:
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: etika lovu na hromadách

Příspěvek od Hirc »

xHonza píše:Co říkáte lovu na hromadách tak jak se provádí v čechách? Chápu ho pro lov černé - je těžké se jí dostat na kobylku, jenže půl tatrovky silá?e, nebo dva metráky starého napůl plesnivého chleba mi nepřijde moc ko?er - nejen že to funguje pro prasata jako velkovýkrmna a veškerá redukce stavů je pak k smíchu, ale myslivci pak mají akorát pověst hovad co dělají nepořádek po lese...

takže si dovolím položit dva dotazy:
1.) Souhlasíte s tím že se u hromad loví i jiná zvěř než černá?
2.) Souhlasíte s tím že by bylo vhodné stejné omezení jako v německu, upravující povolené množství vnadidla?
1) No třeba lišky určitě. Co se třeba jelení zvěře týče, tak pokud je potřeba splnit odstřel holé, neviděl bych problém. Trofejovou zvěř mi přijde lepší ulovit bez těchto podpůrných prostředků.

2) Podle mě by se na tzv. hromady mělo dávat jen tolik aby to zvěř během pár dnů spotřebovala a nic tam nehnilo. Navíc by to měli být jen "primární suroviny" - obilí, kukuřice, jabka... Jít po lese a procházet okolo zbytků chleba, hnijící silá?e a vůbec kde čeho je dost otřes.

Jinak pro tyhle kupy vysypané z náklaďáku mám zavedený pojem "podnikatelské hromady" :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak za prvé ano souhlasím že se loví i jiná zvěř než černá za druhé podle mě by to měli udělat jako v německu a muselo by se kontrolovat né jako tady něco se nařídí a každý na to ser........ a za třetí v?chno dělaj podnikatelé maj prachy a chudej myslivec je slušný poctivý atd. no to snad není možný mě připadá jak kdyby klasický čech byl slepý hluchý a všemu co mu kdo napíše věřil :roll: :roll:
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Na hromadách bych lovil pouze černou a lišku. A to na ,, rozumných,, hromadách. ( né náklaďáky ) Sám sice na hromadách nelovím, ale u černé zvěře to v některých lokalitách asi jinak nejde. Ostaní spárkatou bych nelovil u hromad ani za nic. Mě to přijde jako by si někdo šel sednout ke krmelci. Tam se taky krmí pravidelně na jednom místě s tím rozdílem, že to má dřevěnou konstrukci. Samozřejmě pochybuji, že by někdo dával na hromady seno atd., ale pro zvěř je to také potravu.A do nikoho se nenavážím. To? můj názor
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Odpovědět