Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Tomfi »

To je teda podnik, rozškatulkovat na ubohých 150ha povolenky, to je imho blbost. Podle mě.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Tomfi píše:To je teda podnik, rozškatulkovat na ubohých 150ha povolenky, to je imho blbost. Podle mě.
Tomfi,nevim jake mas u vas moznosti,ale ja su rad i za tohle :D Meli povolenky gratis,ale od minuleho roku je zpoplatnily.Par starsich lidi-vesmes tech co sli do lesa parkrat za rok to odmitlo platit a tim padem se tam uvolnilo par mist. Za 6000kc rocne jsem dostal usek lesa kterej mam jen pro sebe a v nem 3krmelce o ktery se musim starat. Jeste kdyby mi chodily prasatka,tak su spokojenej.Jinak v okoli sou honidby v pronajmu a tam se dostat je dost o penezich.A do zdruzeni co v okoli sou je nerealny se dostat-nadavaji na vysokej vekovej prumer,ale noveho clena nevezmou.Tam ma sanci jen nekdo z rodiny a nebo jejich znamej.takze su rad za tech 150ha.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Tomfi »

To kopov
Moment, já nemyslel, že je něco špatně z tvého pohledu. Naopak dal ti šanci dělat myslivost. Jen jsem chtěl říct, jak pak hospodaří se zvěří, na 12000ha přece může mít i vysokou, a to pak rozpočítává na tolik a tolik ha, kdo kde jak co?
Bral bych třeba to, kdyby udělali skupiny po 4lidech např. na 600ha. Ale to věc vkusu názoru a vidění, nic jéného.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Tomfi Vysokou mame povolenkari muzou lovit holou a prvni vekovou-starsi muzou jen hajni,poplatkovi lovci a papalasi :D U hole to funguje tak,ze kdyz potkam odstrelovej kus muzu ho slovit. Lovim dokud se nesplni plan. nekomu se na jeho useku zdrzuje stale,nekomu jen prechazi.Ten kdo slovi nejvic hole,tak pry bude mit v pristim roce narok na srnce.Ale to uz je na zvazeni forta. Ale myslim,ze sme trosku odbehli od tech vnadist. Ja potreboval hlavne poradit stema cunikama...
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Tomfi »

Co já mám vypozorováno tak alespon u nás a v okolí, tak mají strach chodit do typických krmelišt, několikrát jsem je pozoroval, nechcou vlést pod střechu, a když kolem toho je ohrádka aby se zadina nerozrahala kolem je to ještě horší nevlezou tam ani za nic.
Nejlepší je když mohou brát ze zeme.
Letos zkouším na novém místě, stylem na principu zásobníku, zatím úspěch půl na půl. Prasátka se občas přijdou, ale že by chodili pravidelně každý den to ne. Taky takovou koncetraci prasat nemáme
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

ja ji sypu jen na zem a to po kybliku,aby tam porad neco bylo.Ted co je tolik snehu tam tomu dava hlavne srnci zabrat :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak ti mohu poradit jen jednu věc.Přestan mazat dehet bachyně si to místo pak pamatuje déle.Najdi si za vnadištěm dobré místo kam se ti bude dobře střílet a vnad mimo.Dělám to bez hromady i já.Bachyně vědí co je na velkých hromadách čeká.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Tomfi »

Zdenku, co je pojem velká hromada, já naopak mám informace, že jakmile je takto hojně sněhu, cca 50cm, předpokládám, že u vás máte podobně nebo hůře. tak jsou prasata právě nasáčkovaná tam, kde jsou tyto velké vlečky, protože nemají potřebu hledat a courat. takže z houštiny na kupu a zpět.
kopov máš sz-soukromou zprávu, nahoře v panelu
Naposledy upravil(a) Tomfi dne pon 01.2.2010, 19:59, celkem upraveno 1 x.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Zdenku,premyslim o nejakym prenosnym posedu. Jednou strelit tam podruhy zas jinde. A krom toho mi to nemuze nikdo nezavetrit.. Jen nevim kdyz jim nenecham chvili klidu aby semi nadobro neodstehovaly. Dalsi varianta je krmit nekde v houstine a lovit nekde pobliz na ochzech. Soulat ted v tom snehu dost dobre nejde.Je to zmrzly a prasatka o me vetsinou vi nez ja o nich :cry:
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Tomfi co to jestli mam? :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

To Tomfi je to s tím sněhem asi o něco hůř.To,že se prasata necouraj je pravda,ale chodí po vrstevnicích a to po svojich ochozech.Jsou bukvice tak opravdu a to hlavně po vlečkách hromad nechodí.Budeš se divit,ale když jsem dosledoval to sele proryli až na lupen o 150m je moje vnadište.Již 3týdny netknuté.
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Zdenkova slova muzu jen potvrdit-pod duby to maji kvalitne prevracene a jak kdyby jim ten snih nevadil. Dnes rano jsem sel se psem po stopach knoura-dovedly me k parezu ktery byl i pres zmrzlou zem obryt cely do kola a na konec cely vyrypnut ze zeme. Radsi bubou preryvat snih a zmrzlou zem,nez aby vlezly na hromadu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

Ještě jsem chtěl dodat,že chlapi co vnadí od nás něměli náštěvu vnadiště letos vůbec a to se tam pravidelně loví okolo 3selat.Je to tím,že kukuřice byla na neobvyklém místě,kde se málo kdy seje a mají tam absenci buků.Jak už jsem psal velice důležitý je osevní postup a v semenném roce zastoupení buku a dubu.Ty prasata se v době vegetace naučí chodit po revíru právě podle plodin.A to i přes zimu z větší části dodržují.I když někdy jsou nevyspytatelná.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od xHonza »

Zdravím, mám jeden dotaz. Otec má na starosti krmeliště v místech kde se neustále zdržují prasata (stop je na každé obnově fůra). PRasátka ryjí celý les kolem krmeliště, ale toho si ani nevšimnou (ač je plné kukuřice, plec a tritikale). CO vím, tak se na krmelišti nikdy nestřílelo (je zákaz střelby v okruhu 200m okolo celé lokality. Jediné co prasátkům šmakuje jsou vývrhy (ty byly samozřejmě předložené někde jinde než je krmeliště). Máte nějaký tip, co by pro černou zvýšilo atraktivitu kukuřice?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od xHonza »

Ještě přidám že v těchto dnech tam chce otec hodit i nějaké žaludy (má jich ode mne 3 plastové přepravky), ale i když je zatím vnadil i mimo tohle oficielní krmeliště, zájem minimální.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět