Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

Základem je krmit to co neni.Pokud v lese mají přístup k jinému přírodnímu žíru,vnadiště a to i tech žaludů se ti vyhnou obloukem.Něco na hromadě ke sklonku zimy je pro každou bachyni velmi podezřelé.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od xHonza »

Zděňku tam je právě zvláštní to, že se tam prý krmilo v minulosti dlouhodobě. Sám otec to krmeliště dostal na starost v listopadu, kvuli horšímu zdravotnímu stavu jednoho člena. Takže od poloviny listopadu to je neustále nafutrované kukuřicí (ta nikde v okolí není - k nejbližšímu dvouhektarovému flíčku bylo tak dva kilometry) a plevami, ale zájem nula. Zksíme po diskuzi ještě chleba, ale ten asi vybere srnčí...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od jakub203 »

Namoč kukuřici do magi a trochu ho rozlij okolo.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

Magi někde funguje třeba u nás odpuzuje.Nejlepší jsou vlastní výrobky,které jsou roky odzkoušené :D .Na začátek ti poradím psí granule.Pokud se tam opravdu neloví a neni pokřtená hromada mělo by to fungovat.O upražených rohlících a chlebu mluvit nechci prasata mají rádi ono i srnčí,ale rozhodně jim to nedělá moc dobře ted v zimě.A vařené brambory to je to samé.Pistácie,kešu oříšky,arašídy,jenže,kde to shánět :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Leon »

na chleba a podobné věci co srnčí nesmí mám z kulatiny udělaný kryt prasata si to odhodí a srnčí si neškrtne :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Tommy »

U nás je okolo 40cm sněhu a že by nějak zvýšili svoji návštěvnost na hromadách se říct vůbec nedá.Jsou v lese a ryjou a ryjou a je jedno jestli ta zem je zmrzlá nebo ne.Našich 1200ha a nějaký drobný jsou z 80% duby a buky,takže žrádla tam mají dost.
Jedna pravda,ale je,že stále chodí po svých vyšlapaných ochozech noc co noc a tam je lepší si počkat.
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Takze kdyz to tak zhrnu,tak asi pravidelne nechodi nikomu :o :o Na a kdyz uz vam chodily a vy do nich strelily,tak jak dlouho vam trvalo,naz se tam ukazaly znovu?
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od jakub203 »

Já musím říct že mě magi funguje. Kdykoliv zakládám nové krmeliště nebo se "freshuji" déle nepoužívané krmeliště tak magi zafunguje. Jinak u nás teď chodí na vnadiště celkem dobře jenom já jsem tam buď pozdě nebo naopak brzo :roll:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Jakub Znas jeste nejake figle krom magi? A to magi,bere i srnci atd.,nabo jen cunici?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Alda »

moje osobni zkusenost: ja mam 2 vnadiste - a vnadim celorocne, i kdyz nepravidelne, ale prasata mi tam chodeji celorocne. zaklad davam kolo slamy, do ktere pravidelne sypu zadenek nebo kukurici. pokud to potrebuji, berou to. pokud naopak je zir bukvic a zaludu, potrebuji zivocisnou slozku, tak tam najdou plno mysi a brouku, kterych je tam taky dost. krome toho to hned nevyberou a take se tam zdrzi dele. dalsi vyhoda je samozrejme svetlejsi pozadi... dalsi pomucky jako maggi, namaceni kukurice do solneho nalevu, rybi nalev atd. nejsou pro me podminky zasadni - vzdy mi to totiz berou, at jiz nejak upraveny nebo ne. proste bud je mame v reviru a prijdou, nebo jako ted nikde nic a na vnadistich jakbysmet...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Perník »

U nás v polích teď po prasatech není vidu ani slechu, my holt budem čekat až naroste řepka do výšky aby se v ní schovala. Krměliště která jsou pravidelně doplňována navštěvuje jen srnčí a sem tam mufloni (to tam pak nic nezbyde). Občas projde menší rudlík, nebo samotný kus ale to jen opravdu sporadicky a nepravidelně. Jinak jsem měl o víkendu navštěvu u krmelce, větší kus černé. Slanisko odcestovalo asi o 3 metry a hlína pod ním byla kompletně převrácená.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Pernik Ja lovim v lese,prasata tam mame a stejne neprijdou :x Az vyroste neco na polich,tak se zbali a do podzimu je u nas nevidet-leda tak stopu,ze projdou,ale jinak se zdrzuji v blizkosti pro ne atraktivnich plodin.Verim,ze ty si v lete prijdes u poli na sve... :lol: Ikdyz ona takova zimni cekena na snehu pri mesicku je krasna. Bohuzel v mem pripade muzu na hromade past jen srnci a obcas zaslechnout prasata jak dou houstinou kolem :oops: Asi je tam neco soatne,ale co?
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od RMareta »

To Kopov.cz : je potřeba si uvědomit jednu základní skutečnost . Pro černou je přirozená potrava výhradně bukvice , žalud , drobní živočichové , hmyz a případně padliny . Cokoliv ostatní se dá považovat za potravu nepřirozenou. To člověk je naučil na jinou potravu zemědělským hospodařením, předkládáním krmiv různých druhů plodin atd. Od toho plynou zásadní fakta v chování černé. Pokud je semenný rok dubu a buku,může být sněhu do pasu,může mrznout,černá bude vždy chodit rýt pod semenné porosty. Neříkám ale , že se na krmelišti neukážou. Nevadí jim ani louky ozářené měsícem se solitérami dubů . U nás vychází za měsíčních nocí pod tyto staré duby bez většího strachu. Je to asi pro černou tak velké lákadlo, že opravdu cokoli na krmelišti nebo vnadišti je jim lhostejné. Takže jediná pomoc je, šoulat po porostech kam chodí černá buchtovat. Nebo čekat u ochozu. Další postřeh co jsem zaslechl od starších lovců prasat, je dobré vnadit , ale lovit na přístupovém ochozu dost daleko od vnadiště.Po ulovení si prý černá nespojuje špatnou zkušenost s vnadištěm. Toto nemám vyzkoušené,u nás chodí pořád i když ulovíš. Dokonce u nás loni byl semenný rok dubu a na všechny vnadiště chodí prasata pravidelně. Máme jich uloveno kolem 120ks a to se loví sem tam. Takže to že slyšíš prasata jak jdou kolem je spíš tím, že tam je ochoz . Mě se stalo minulý týden,přišly mě samotné selata, na vnadišti jen přičichly a odešly pryč. Pak po 3 hodinách přišla jiná tlupa a to už jsem moc nečekal. Takže vydržet , pravidelně krmit a kontrolovat vnadiště . Pokud máte tolik černé,neměl bych obavu. A vyzkoušej něco jiného. Najdi místo kde černá teď pravidelně chodí buchtovat pod duby či buky , a v tom stojáku rozhoď malé množství kukuřičného zrna někde kolem stromu . Je to lepší tahák na prasata , než je někam násilím dostávat. U nás to tak berou bez problémů. Hodně štěstí
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Moc diky za vycerpavajici odpoved :D Na tom co pises je asi dost pravdy. Kdyz jeste nebylo tolik snehu,tak jsem chodil soulat do dubu.Celkem dost jsem jich tam slovil a opravdu jim to az tak nevadilo-chodi tam celkem pravidelne do ted.Bohuzel bez ramusu se tam neda ted dost dobre dostat a cekat nane na zemi nad kolena ve snehu dlouhe hodiny neni zrovna moc prijemne :) Ostatne kvuli tomu jsem stavel pohodlnou,zateplenou kazatelnu.Lehavaji v rozsahle houstine ktera tesne prileha ke krmelisti a jejich ochoz vede mlazinou kolem jiz zmineneho krmeliste a ocud dou primo do tech dubu.Tam se nadlabnou a zase stejnou cestou kolem hromady do loze :) Kdyz jim nasypu du housti k ochozu tak si daji :( Ale ono kdyby to bylo tak jednodechy slovit cunika,tak by to ani nebavilo.. A vvotom to je :D
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od RMareta »

Chce to prašan , bílé oblečení do sněhu , vyrazit později a šoulat v místech buchtování.Ale už je hůř vidět. Jen ať si tě nesplete někdo s bílou paní. Ale bílé hadry fungujou .
Odpovědět