Co jste v honitbe naposled videli?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Samozřejmě Greeningovi LOVU ZDAR.Určitě krásný zá?itek na celý život.
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KelneeQ »

U nás se dávaly léčiva taky a dnes to je 3 týdny. Doporučená doba byla 2 týdny, po kterou jsme měli zákaz lovu černé. Ten třetí týden bylo na každém, jestli ještě týden počká nebo bude lovit. Jinak v honitbě je i přes spoustu sněhu hodně pohybu. Stopy jsou všude a lišky jsou vidět skoro celý den, i když jim kaňkování už téměř končí. Ale abych přispěl k názvu tématu:dnes jsem viděl 2 lišky, srnčí, laň s telkem od siki a 2 psy asi 2km od vesnice(litoval jsem, že nejsem stá?, už mě začínají vážně s...t :evil:
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

dneska čekaná .... 4 kusy srnčího, které xkrát rychle odběhlo, ale prase se nedostavilo.....jedna z posledních šancí vyuzit bíle sněhové pokrývky..dnes a zítra se dáva medikace ...a za měsíc už to se sněhem vidím bledě...
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

to Johny77 : Lovu dík, myslím že na první prase nikdy nezapomenu :D
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
vhool

Příspěvek od vhool »

Presunuto...
Čouda píše:u? měsíc stojíme, máme vakcinaci. Vdycky to bylo na 14 dní, letos nějakej vocas rozhodl, že to bude měsíc. :cry: :roll:
vazeny kolego,pletes si vlakna :!: :!: :!: :!: :!: ..... navic "ten vocas" ma rozum narozdil od nekterych jedincu :evil:
Naposledy upravil(a) vhool dne ned 15.2.2009, 19:40, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové ač nerad musím napsat pár slov k problému léčení.Léčím každý rok srnčí zvěř ne černou.Medikace se podává na našem okrese hned po prosinci při předpokladu dobrého či vhodného počasí.Sousedíme s několika okresy,kde se léčí v jiné době.Ptám se co je pro divočáka nějakých 50km?takže nebudeme lovit celou zimu,počkáme do jara pak zaplatíme škody.A to vše protože jsme léčili?V klidu probíhají v lesních komplexech nahánky,vše se prodává,nic se neděje a neléčí se.Tak nějak to je.Jinak Cermix má 18 dní OL.V současné době neznám někoho,kdo by nelovil.Léčíme preci srnčí zvěr.Černá alespon unás nemá u krmelců k medikamentu přístup a jak už jsem psal je třeba využít vhodného počasí.všechny krmelce jsem kontroloval ráno dáno odpoledne vymeteno.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

ajéje

Příspěvek od Čouda »

Kolega Vhool čte mezi řádky i to, co tam není. Mezi ,,vocas" a ,,kokot" je docela velkej rozdíl. Chce to klidnou hlavu :lol:
Jinak s tou medikací je to tak, na návodu k cermixu je jasně dáno, že 14 dní stačí.
Proč se letos dalo 28 dni mi není jasno. Jinak 2 honidby, které s námi přímo sousedí nedodrželi ani těch 14 dní. V té jedné měli dokonce hon.Jsme oblast s dost velkým výskytem černé, co honidba to přes 100 ks za rok a ty škody tomu odpovídají. Pro snížení stavu je právě nelepší doba. Ve čtvrtek 12.2. jsem seděl na lišku a v 21 hod. přišel na pole rudl 34 prasat. Seděl jsem s kolegou a jenom jsme si povzdechli.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
vhool

Příspěvek od vhool »

to couda: kolega vhool ma vice nez chladnou hlavu kolego coudo,jen ma nervy na pochodu z jedincu kteri nejsou schopni rozlisovat do ktereho vlakna co patri a jestlize nejaky nepozorny kolega napise o leceni do kulovych zbrani tak ma praci s tim to dat do poradku,to se potom snadno "upisne" ale dekuji za upozorneni,uz jsem to opravil ...

ad. leceni versus lov.pletou se zde dve veci dohromady ...osobne nemam nic proti lovu a klidne si lovte jak chcete ale objasnete sami sobe jak se ujistite ze zrovna to vase prase cermix nebralo? u nas to dlabou i moje deti a to si urcite netroufnu ... nechce se mi totiz uverit ze ten kdo ted lovi a ulovi ze by maso likvidoval nebo posilal na rozbor ....
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

léčba

Příspěvek od Čouda »

Já jsem taky rád, že ta vakcinace je, že pro tu zvěř něco děláme. V tom jsme zajedno. Četl jsem ale v časopise Svět myslivosti názor 4 - 5 veterinářů ( MvDr. Vodňanský , MvDr. Bílý atd ) a ani oni v tom nemají jednotný názor.
Dle některých je to neúčinné a tím zbytečné (to malé množství Cermixu vybere pár jedinců, na další se nedostane, vybere to černá adt.)
Ostatní tam psali, že je to nějaký přínos má, ale 100% nadšení z toho také nejsou. Hlavně jim vadí, že se nedělají rozbory zdravotního stavu v dané oblasti před léčbou a po ní. že se to dává tendenčně a bez klinické kontroly.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
vhool

Příspěvek od vhool »

to couda: nejsem veterinar ale selskym rozumem s tebou souhlasim.je lepsi delat alespon neco nez nic a i kdyby to pomohlo peti kusum z deseti tak to je uspech.na druhou stranu jsme v cechach a jak znamo tak dodrzovani cehokoliv je problem.ano asi by bylo mozne dat direktivne termin kdy krmit a ze se nema lovit cerna v tomto terminu a ze se ma monitorovat zdr.stav zvere atd.atd..... jenze jak donutit lidi aby to delališkdo to zaplati (uz vidim velkou cast jedincu jak to delaji gratis :evil: ) a mnoho dalsich pseudoduvodu proc to nejde ...
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Příspěvek od Čouda »

Vím jsem jsem tímto textem OF TOPIC :oops: , ale poslední úvaha.
O čelních představitelech ,,Veterinární kliky? jsem si udělal obrázek na ?kolení prohli?itelů.
Díky této celorepublikové akci se totiž snaží nastavit svoje ,,Evropká pravidla?. Alespoň za tento název schovávají celou řadu omezení a opatření, které znovu vzdalují myslivost od vlastní myslivosti. Myslivost byla dlouhá leta mimo jejich hlavní pozornost, v uplynulém desetiletí jim šlo o potravinový a masný průmysl, jatky atd. Z myslivosti maximálně farmové chovy. když se jim tato oblast podařila dokonale svázat direktivy, další na řadě je naše myslivost. Dnes k myslivosti potřebujete 1 patron a 5 razítek. To je nadneseně.
Letos je medikace 1 měsíc, příště 2 měsíce a za 5 let ?........... :?: :!:
U? jsem se vyčerpal. :?
Končím
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Včera jsem obeznal přítomnost 3 selat na mém krmeli?ti a tak jsem večer zasedl. Okolo osmé hodiny jsem cosi zaslechl ale nevěnoval tomu příliš pozornost, protože tím směrem mi ode?le chvíli předtím srnčí a vydávalo stejný zvuk. když se to ale ozvalo podruhé, tak jsem zbystřil. Otočím se a nic nevidím. Beru dalekohled a je mi vše jasné - vidím v lese 2 selata. Beru okamžitě kulovnici a snažím se zamířit-sele mi bohužel udělalo krok za strom a druhé stálo na ostro(cca 80m). Nechtěl jsem takto střílet a čekal, že z pozastromu sele udělá krok ven. bohužel vyskočilo proti tomu druhému a byly nenávratně fuč - smůla. Toto vše se odehrálo tak v cca dvaceti vteřinách. Chvíli jsem ještě doufal, že přijdou na krmeli?tě, ale bohužel. Ve 22.15 mi přišla ke krmeli?ti jako duch liška. Dal jsem flintu do ramene, ale špatně, posunul jsem si jí a v tom ?krtl neznatelně o hubertus - no a stejně jako čuníci byla fuč! :lol:
Pořádně smolný ale krásný večer. Tak snad dnes :wink:
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Vcera me ve 20.00 prislo na krmeliste samotne prasatko, rekl bych tak 50Kg, hoooodne dlouho jsem se rozmyslel, v klidu zralo jablka a rozryvalo kupu, at jsem koukal jak jsem koukal tak jsem strapec nevidel a tak si po hodine v klidu odeslo, skoda ze neprislo aspon o mesic driv :wink:
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Příspěvek od Čouda »

Včera jsem po měsíci vyrazil na černou. Pravidelně krmím, pravidelně berou , tak to byla tutovka. V 19 hodnin přišli 2 samotný selata, bachna nikde :cry: . Jedno mělo cca. 22 kg a druhý tak 15. Jasná volba, to větší má aspoň nějakou šanci. Po ráně na komoru asi na 50m zůstalo to menší v ohni.
S druhou ranou jsem předem vůbec nepočítal, ale to větší zůstalo po výstřelu stát. :!: Tak jsem rychle přebil a jak nábojnice padla na podlahu posedu, dalo se prudce do běhu. Sice jsem s ním táhl, ale nakonec jsem si to odpustil :wink: . Jedno stačí a taky jsem měl doma 1/7 vína a jednohubky, tak jsem byl v půl 8 doma.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
zizkam
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 20.9.2007, 7:34
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od zizkam »

Včera jsem zased na vnadi?ti v 18hod. asi za hodinu jsem je slyšel jak jdou ze stráně a blí?í se ke mě a po 10 minutách vylezla bachyně cca70-80kg a 2 prasátka tak 35kg.Jedno jsem si vybral( obě byly stejné). Stříleno 7x57 SPCE 11,2g na 40m na komoru zůstalo v ohni. :D
mates 7x57,SKS,Iž12/70 jednuška,
Odpovědět