kouřit či nekouřit

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

kouřit či nekouřit

Příspěvek od Hanuš »

pro ty kteří podléhají tabákové chuti. Kouříte na posedu? nebo ne. Jak moc to zveři vadí? Podle mého až zas tak ne.
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

kouření

Příspěvek od SEDM »

No každopádně pokud stojí posed na lesním pozemku, tak případné kouření je porušením lesního zákona §20 osdt. 1.
Myslím, že myslivec jako člověk spojený blízce s přírodou by vůbec kouřit neměl. Vím, že spousta lidí nebude souhlasit, ale tolik můj názor. 8)
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Kouření

Příspěvek od ČENDA »

pokud mám já vyzkoušeno,tak prasata jsou na to dost háklivé a kupodivu srnčímu to bylo docela jedno a spokojeně se popásalo pár metrů pod posedem.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Pili
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10.7.2009, 16:19

Příspěvek od Pili »

Jestli chcete zjišťovat, jak fouká vítr, tak nejlépe funguje obyčejný bublifuk. Bubliny vidíte hodně daleko a občas je člověk překvapený, jak se vítr na pasekách točí a kam skutečně fouká. Podle cigaretového kouře se to moc nezjistí
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Bez bublifuku ven nechodím, používám ho už roky, je to opravdu nejspolehlivější.
S kouřením si starosti nedělám, pokud je dobrý vítr, nevadí, pokud špatný, je to stejně jedno.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re:

Příspěvek od Climber »

figi píše:Bez bublifuku ven nechodím, používám ho už roky, je to opravdu nejspolehlivější.
S kouřením si starosti nedělám, pokud je dobrý vítr, nevadí, pokud špatný, je to stejně jedno.
Souhlas s figi, když je dobrý vítr je to jedno a pokud je špatný tak je tam člověk stejně houby platnej. Tuhle zkušenost jsem vypozoroval, když jsem seděl na posedu s kuřákem. Sám nekouřím a proto s tím nemám problém, ale někteří hajní hulej jak fabriky.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od Tommy »

s tím větrem to je opravdu tak,ale škrknutí zapalovačem je na pováženou...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od Zdenek41 »

Jsem kuřák,ale záleží na mnoha okolnostech jestli to zvěři vadí.Nemám problém s bachyněma,které mě znají a to i osobně :D může foukat vítr přímo na ně.Ale pokud do nich střelím nekamarádí se mnou a to jim můžu pálit i máčka :lol: Seděl jsem s kolegou v Rakousku na posedu vítr foukal přímo na vnadiště pro černou,čekali jsme na jeleny a ty přicházeli z druhé strany.Kolega doprovod se mě asi po hodině ptá jesli si může zapálit.No samozřejmě jsem toho využil i já.Já osobně při doprovodu hostů nekouřím.Protože jsou hosti nekuřáci.Asi za 2minuty dorazil rudl černé a brali žír tak dlouho pokud se nezačal znovu točit automat na kukuřici,dost vrzal.Bylo to na 20m a kouř šel přímo na ně.Kolega řekl,že jsou na to zvyklý a byli.Několikrát za praxi jsem viděl rýt v popelu který ještě hořel po uklidu větví v lese,že se v tom válí je pochpitelný,ale střelit sele s ožehnutým ryjem je nepochpitelné.Ač mají aparát čichu velice háklivý vždy si,ale nebezpečí umocnují s nějakým podnětem ato je cítit cigáro a pak rána.
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Kouření

Příspěvek od sulipupin »

Lovu lesu,chlapi poraďte nějakou vychytávku nebo udělátko,aby se dalo na čekaný zvláště na sedačce kouřit a nebylo vidět to světýlko nebo ho to skrylo?Krom rad "přestaň kouřit!!!" :lol:.Díky. :)
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od Jiří K. »

Jak na "frontě". Chytneš cigáro mezi palec a prostředník, filtrem ven z ruky. Cigaretu máš schovanou v dlani a odklepáváš ukazákem cvrkáním o filtr. Co se na tom intru člověk nenaučil. :lol:
Jinak nejlepší je se na to opravdu vykašlat.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od fesoj »

Na to, aby si zvěř nemohla všimnout červeně svítícího vajgla, je - pro silné kuřáky - nejlepší místo cogaret kouřit lulku, takovou krátkou zahnutou s plechovým krytem ohně. Ale snad nikdy se mi nestalo, že by mi hořící cigareta zradila zvěř, pokud jsem měl dobrý vítr. To červené světýlko je sice vidět na dálku, ale jeho původ můře být rozličný - od nízko letícího letadla přes v dálce, ale v dohledu svítící koncová světla auta až po uhlíky, žhnoucí po pálení klestu. Horší je škrtnutí zapalovačem a to víc kvůli kovovému zvuku, než kvůli ohni jako takovému.
Kritériem pravdy je praxe.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od rimar77 »

pořiď si fajfku takovou tu krakonošovu a budeš krásně retro, žádnej plamínek není vidět a navíc ještě hezky to voní tak třeba si tím i něco přivábíš :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od Petr1970 »

jenže to stráví roky aby se z takový dlouhý "naučil" tahat a furt nepřipaloval(plamen) :-)

zkusit žvýkací tabák?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od rimar77 »

žvýkací tabák ač nekuřák si na posed beru i já dobře nabudí i mi chutná ale je to tak 50:50 co se lidí týče né každému chutná a co se účinků zda je srovnatelný s cigaretou týče týče nemohu soudit ale když to sním přeženeš tak jsi pěkně sjetej asi jak po pořádném doutníčku :-)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: kouřit či nekouřit

Příspěvek od Zbrojovák »

Ono je lepší si raděj nechat...kouřit :)
Ne -cigáro do lesa nepatří - nejhorší jsou ti ponaučení bývalí kuřáci... :wink: nekouřím víc jak 10let, jediné kdy zhřeším je nějaký dobrý doutník ke kávě, když něco významného slavím, nějakou životní metu třeba.
Abych nebyl OT:
Když jsem kouřil - lovil jsem a když teď nekouřím lovím taky. je fakt že kouř cigaret je cítit na míle daleko- dál než lidský pach, ale dokud si ten kouř zvěř nespojí s nebezpečím, nemá to asi vliv.

Hezké zpestření, pánové, ale dále, prosím, k tématu. Později smažu. Karel61.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět