Lov holubů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Lov holubů

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Vím že je ještě dost času,ale jak se Vy věnujete lovu holubů?Jakou používáte zbraň,místo čekání...a jaká je úspěšnost :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Lov holubů je pro mě jeden z nejhezčích.O proti jiné drobné je ho pořád ještě v naší přírodě dost.Některý rok se daří jiný je to slabší.Jsem z brokovnice dá se říci průměrný střelec.používám klasickou 16/16 hamrlesku brok 3,5mm,holub je dost tvrdej pták na ranu.Způsob lovu nejraději při vodě.pak při hřadování za poledne do kázků v polích.Za?lu foto,kdy se mi dařilo.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Lovu holubu se věnuji už pátým rokem,používám 12/12 Brno500.Někdy se daří někdy ne.Mám už svý místa kam holubi létají hřadovat,odpočívat a pít.Nejlepší je bud brzo ráno nebo navečer v blízkosti vody,stačí i větší kalu?e po de?ti .Brok používám 3 nebo 3,5mm.Jakmile střelím prvního tak ho Použiji jako balabána,ostatní holubi pak letí přímo k němu,pak už Záleží na dobré mu?ce a ruce......
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Pripojuji se k nazoru, ze lov holubu je jeden z nejkrasnejsich mysliveckych zazitku. Je to proto, ze holub hrivnac je velice chytry tvor.

K lovu pouzivam zasadne malorazku a strilim vetsinou od 30-95m.
Lovim na mistech, kam letaji hradovat, nebo pit. Vetsinou strelim jednoho a tim to konci.

Souhlasim s tim, ze holub je opravdu tvrdy na ranu, jednou jsem jej strefil asi na 55m do hrudi (ale ne uplne doprostred) a uletel jeste 30m klouzavym letem na zem, kde pozdeji zhasl.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Není problém tu vidět hejna o počtech 100-200kousku.Stalo se mi už že sem střelil holuba a ejhle ,měl na stojáčkách značku.Domácí holubi se k nim kolikrát připojují.V okolí je řada chovatelu co chovají hřivnáče.Byl prostě v nesprávnou dobu na nesprávným místě.... :)
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

když se daří tak se dařííííí :wink: ,já jednou vystřílel celou krabku a šel sem s prázdnou k domovu ale nikomu to neříkejte.... :lol:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Pepa píše:když se daří tak se dařííííí :wink: ,já jednou vystřílel celou krabku a šel sem s prázdnou k domovu ale nikomu to neříkejte.... :lol:
U mě se to děje pořád :lol: :lol:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

holubi

Příspěvek od Josef Kuřitka »

A já jsem myslel, že hřivnáč je ta?ný pták a tak mě úplná domestikace udivuje. Zajímalo by mě víc podrobností - odkaz na literaturu, chovatele (zda je má ve voliérách, nebo je vypouští ) apod.! :lol: Jinak při polovačce na holubářských závodech to může pěkně lítat,ale nejsme někde jinde?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to zdenek41: lovu zdar, chlape!!! to je nadhera!
ja jsem byl na holubech jen jednou nebo dvakrat - kdyz jsem mel 1. rok listek a to uz je par let. padly tehdy asi 2 rany, ale nic z toho. loni v lete litavali u nas ke kompostum k louzim, ale kdyz jsem se chtel na ne vypravit, tak uz nelitali :cry: ale letos to urcite zkusim...
kdysi jsem delal pro jednoho rakusaka, ktery organizoval lovy na holuby do madarska, kde je lovili vetsinou u poli se slunecnicema. a meli vyrady kolem 200 ks ve 4 strelcich (schvalne nepisu lovcich ci myslivcich...)
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

TO Zdeněk41
Klobouk dolů a můj obdiv, kdo umí ten umí.
Já je občas lovím malorážkou, ale takových úspěchů jako ty jsem nikdy nedosáhl.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

já lovím holuby většinou ráno, když vytahují z lesa, ale například i u hnojižtě, kam se slétavají na močůvku, k lovu používám malorážku a dvojku ZP 47 12/12 (brok 3 - 4 mm), každoročně ale ulovím tak deset kusů
LukasD zh 324, 7x57R/16
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Jak tu již bylo psáno tak holub je docela chytrý tvor.Už se mi kolikrát stalo že sem čekal u vody a opodál bylo na drátech vysokého napětí hejno hřivnáču.většinou ze svých řad vyslali jednoho "pruzkumníka" ,ten chvíli krou?í nad vodou ,až se ujistil že nehrozí nebezpečí tak letěl zpátky a za chvilku doletěli všeci.Tak na toho jednoho nestřílím,počkám na to hejno a když se zadaří tak dva slovím.
vhool

Příspěvek od vhool »

zcela seriozni a velmi ucinny lov holubu :shock:
http://lumberjack1.sweb.cz/Omavoertduiven.wmv

co vy natož??
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Dobry ... ale joke 8)

Jinak ja uz se na hrivnace docela tesim. S malorazkou si clovek uzije.
Odpovědět