Vosy v kazatelně

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od ČENDA »

Chce to v noci když ty mrchy spěj a postříkat sněhovým hasičákem. Mám vyzkoušeno,že nepřežije ani jedna.Prostě ta zima je udolá.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Mr. Fox »

přesně tak nejlepší je hasící přístroj s CO2 (sněhovej)... má to velkou výhodu když je hnízdo větší tak prostě na hadici našroubujete větší trchtýř kterej uděláte třebas i z papíru zakrejete celý hnízdo a pak se o ty mršky postará mráz :twisted: :twisted: .... účinost je 100% i na sršně.... teda pokud to hnízdo neni přes 75% kazatelny... to pak doporučuju počkat až napadne sníh a ty mrchy pojdou :mrgreen:
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Nik.308 »

Daleko větší jistota je postřik Bandit 10 EW, ale samozřejmě nejlepší je prevence: seříznout PET lahev, nalít do něj naftu a s hadrem příklepnout na stěnu kazatelny, hadr funguje jako knot. Nebo vytlouct nejvrchnější prkno na stěnách kazatelny, to způsobí mírný průvan. Lesu a Lovu.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Mr. Fox »

problém je že Bandit 10 EW nefunguje hned a většinou mě poštípali... hasičákem jí zasáhnete a okamžitě sklopí křídla a padá k zemi.... ještě sem někde čet o nějaký pěně kterou zastříkáte celý hnízdo a ta pěna je zároveň insekticid nevýhodou bude zřejmě cena a obyvatele hnízda kteří nezůstanou vevnitř =(
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Nik.308 »

Daleko větší jistota je postřik Bandit 10 EW, ale prevence může také pomoct, např. seříznout PET lahev, do ní hadr a obojí přitlouct na stěnu kazatelny, do PETky nalít naftu, hadr tak bude fungovat jako knot a vosy i sršně to odpuzuje, nebo vytlouct nejvrchnější prkno na stěnách kazatelny, potom bude pod střechou vznikat malý průvan a to se této havěti také nelíbí.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Mr. Fox »

to sice jo ale mrtvej bodací hmyzák dobrej hmyzák.... a CO2 hubí bezkonkurečně nejlépe... na nějakym biolitu nebo něčem takovim sem si přečet že to tam přidávaj kuli okamžitýmu stuhnutí hmyzu... nejen že stuhne ale zhebne protože promrzne skrz na skrz... a když člověk potřebuje vyčistit kazatelnu tak s hasičákem to zachvilku.. pak stačí jen zámést a hotovo ;)
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Vosy v kazatelně 100% likvidace

Příspěvek od Hanzi216 »

Před cca 20 lety, když mi bylo 14 a ještě jsem nebyl členem našeho sdružení, tak myslivci postavili posed v takovým hájku uprostřed polí. Do posedu se nastěhovali sršni a udělali si hnízdo tak 50 cm průměr a 80 výška. Já to objevil a řekl to svýmu bráchovi. Brácha (tenkrát 12 let) vzal bratránka a kámoše a vyrazili na hnízdo. Plán měli jasnej - vzali tátovi sirné knoty (používají se např. při síření sudů na víno, nebo k likvidaci nakažených včelstev) a přišli k posedu, kde chtěli knoty zapálit, sršně otrávit a hnízdo si vzít domů a prozkoumat. Došli k posedu, knoty zapálili, hodili na podlahu, sršni chcípli, podlaha posedu chytla, hořící dveře po chvíli spadli do suché trávy, tráva hořela, stromy trochu hořely, pak chytnul i sloup el. vedení napuštěný asfaltem, někdo zavolal hasiče, hasiči přijeli, oheň uhasili. Škoda byla pouze na posedu, to se táta nějak domluvil s myslivcema, ten hájek je náš pozemek a shořela tam jen tráva. Bomba byla, že když tam přijeli policajti a vystoupili z auta, tak ten starší šel málem do mdlob, protože uviděl mýho bráchu, kterýho před dvěma týdny vyšetřoval kvůli poraněním z výbušniny (nacpal prskavku do malý rozbušky ,zapálil a koukal - doktor potom zavolal policii, nojo 180 malých střepin v těle nemohl jen tak přejít).

Závěr: doporučuji sirné knoty - je to levný, účinný. Jen to dejte třeba do kýble nebo aspoň na kus plechu.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Mr. Fox »

to je hezký ale kdo k těm sršňum s tim kýblem poleze??
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od zeman733 »

nejlepší je asi ten hasičák, já mám ověřený olej na řetězy ve spreji - je to spíše vazelína - stříkneš a všechno je slepený - křidýlka, nožičky... :-) ( a sprej je menší jak hasičák)
ale to už sebou můžete nosit biolit nebo něco podobného přímo na vosy - je to na bázi zmrazujícího speje s přídavkem insekticidu... zaručeně funguje
cenově je nejlepší ten sirnej knot - ale opravdu dát do plechovky :-)

a jen tak pro zajímavost si přečtěte tohle - ta pokuta je zajímavá...

http://www.rozhlas.cz/priroda/porady/_zprava/573574
domácí v zbranenaobjednavku.cz
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak to je garda,ale heura jsou heura. :wink:
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od MATOUS »

Jednou jsem vylez na kazatelnu a bylo tam sršání hnizdo.Bylo zhruba 15cm veliké to se my podařilo zamáčnout kotoučkem který nosím pod zadek .Zbytek čekaný jsem bojoval z ostatníma co se vracely na noc do hnízda takže čekaná za nic nestála a to mně přišly divočaci .Ani jsem nevystřelil protože se to nedalo co se jich vracelo.Takže je lepší si nezahrávat :D
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Climber »

Tak zrovna včera ráno jsme šli s kámošem na čekání. Cca v 5.00 koukám dalekohledem směrem k autu a vidím, že už tam sedí. Tak jsem mu napsal SMS co blbne, že už je v autě. Odpověď byla, že dostal naloženo od sršně a tak si teď v autě líže rány. V kazatelně se pokusil zabít jednoho podělanýho sršně, ale "první ranou netrefil" a sršáň mu okamžitě naložil žihadlo z boku do krku.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Toma »

Někdy to může špatně skončit.Kamarád z práce nikdy nebyl alergický ,vos a včel ho za život pobodalo nesčetně až jednou ho bodla vosa do krku někde ke klíční kosti ,začal se dusit, složil se na zem, a druhý zaměstnanec mu přivolal záchranku.Byl čtrnáct dní v nemocnici,a když se vrátil tak říkal že se po tom bodnutí nemohl pohnout a měl potíže s dechem ,ale všechno vnímal jak kolem něho běhali.Když je člověk sám na posedu neví jaká bude reakce ,a asi by se pomoci nedovolal.
Lovec zabíjí jednou ranou.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od mikycz »

Loni jsem si vysel na lehko sednout na kazatelnu, takova mala pro jednoho, stahovaci plexi okynka na snurku a hrebik, zavrel jsem za sebou dvere otevrel vsechny tri bo bylo pekny vedro a najednou na me kouka vosa na parapetku, tak divne krouti halvou, rikam radsi ji prastim nez na me vyleti, v omente kdy dopdla ruka obalena satkem na vosu se prede mnou zvedl mrak, tak rychle jsem jeste okynka nezavrel, a pak hlidal jestli nekde neni skulina kudy by se dostaly dovnitr, cekal jsem skoro hodinu nez si sedly a pak jsem prakticky skakal na 1,2,3 z kazatelny, od ty doby si to radsi jdu za svetla obhlidnout kdyz jdu na noc na kaztelnu a beru RAID na vosy a srsne, ma to dosah az 5m a podchlazuje to.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od motolada »

Uz jsem o tom psal jinde tak se nebudu opakovat,ale včera jsem s kolegou schovával fůru krmení na zimu.V boudě bylo taky takové malé,po dokončení mu to nedalo a musel je shodit.Odměnou mu bylo 1 žihadlo než jsem já stačil zabouchnout vrata :lol: Dcerka se velice divila proč je tou lopatou shazoval když mu říkala že ho dostanou :lol:
Odpovědět