Vosy v kazatelně

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Vosy v kazatelně

Příspěvek od unknowbunny »

Mám problém s vosama v kazatelně. Vždycky když tam přijdu, tak je jich tam plno a skoro se tam nedá sedět. Já vosy nemám rád a tohle mě štve a nevim co stim... :) Nemáte nějaké zkušenosti jak se jich zbavit, co snima mám udělat? :D Předem děkuji za rady. :)
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od gonias »

Já bych je vykouřil. Kilová vojenská dýmovnice by byla ideální. Jen musíš dát majzla, aby kazatelna nechytla :wink:
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Perník »

Onehdá jsme stavěli novou kazatelnu a okna jsme chtěli dát až dodatečně. V sobotu jsme to postavili a tuším ve středu jsme vyrazili namontovat okna. Vlezu nahoru, rozhlédnu se a najednou registruju nějaké hučení..... a oni asi 15 cm od mojí hlavy sršni. Za tři dny si zbudovali parádní hnizdo o průměru asi 15cm. Z montáže oken tehdy nebylo nic a já myslím urval rekord v rychlosti slézání z kazatelny.
Ad likvidace, do hnízda (na něj) kolega vstříkl nějaký takový insekticidní prášek (pudr) a mazal dolů, aplikace riskantní, ale výsledek se dostavil. Horší to ale bude v případě, že vosy jen volně poletují a hnízdo je někde mimo, třeba pod kazatelnou.
Když by byl zájem, můžu zjistit co to bylo za sajrajt.
Ještě mám jeden tip na likvidaci, byla to pro nás taková varianta č.2. Pomocí plechu (40x40cm) hnízdo odříznout do kýble (nejlépe s vodou) a ihned tím plechem zakrýt a následně zlikvidovat.
Možná bych i našel foto kolegy lezoucího na kazatelnu asi ve třech bundách a včelařské kukle. Musím přiznat že jako alergika mě nahoru prostě nedostal a vzal to hrdinsky na sebe. :wink:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Toma »

Pokud víte kde je hnízdo,tak brzo ráno když budou za chladu ne moc pohyblivé ,na ně vylét benzín nebo naftu,po tom okamžitě zcepení,kam se hrabou biolity ,raidy apod.Někde sem slyšel že je odpuzuje česnek.Pár stroužků oloupat rozmačkat a zavěsit do kazatelny třeba v silonové punčoše.Vyzkoušené to nemám ,ale prý se odstěhují.Já volím raději smrt.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Tommy »

To jsem už kdysi slyšel jít na vosy v noci a nebo brzo ráno. Dostal jsem takové bití o jákém se mi ani nesnilo a k tomu ještě při skoku z kazatelny jsem si udělal na kotníku výron.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od gonias »

Bude to chtít včelařskou masku, nějakou pevnou kombinézu a zahradní motorový vysavač. Tak nějak to dělají hasiči.

Na netu se dá něco najít:
http://www.rescue-ul.org/sdh_ul_2/srsni_hnizdo.html
http://sdhdubec.cz/menu/galerie/zasahy/ ... eni-vosiho
http://www.sdhdolnizandov.estranky.cz/c ... iho-hnizda

Ale bacha na ně :!:
Obrázek



Nebo oslovit včelaře, to je jistota.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od unknowbunny »

Ono tam neni vosí hnízdo, vosy jen tak volně poletujou a okusujou dřevo z kazatelny, neni to zas tak strašné, abych musel brát kuklu. Ale třeba takovej dým je taky k ničemu, protože to tam vykouřim, vosy odletí a až odejdu a přijdu další den, tak už zase vesele okusují. Asi zkusim ty česneky, třeba je zkusim natřít na stěny kazatelny a vosy si půjdou okusovat dřevo jinam, ale jinak díky všem za rady.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Perník »

... a domu budeš chodit voňavej jak topinka :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
unknowbunny
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 27.2.2010, 10:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od unknowbunny »

:lol: :lol: :lol: To mě nenapadlo... :D Ale koukal jsem na kazatelnu o kus dál a tam už je vosí hnízdo, tak jenom doufám, aby si hnízdo neudělali i na týhle mojí oblíbený kazatelně, to bych se pak asi pěkně naštval... :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Leon »

2mm broky plný čok a funguje to na ně spolehlivě :lol: :lol: loni jsem jednou večer už za tmy dorazil na posed a kam se serou lasičky jak jsem byl rychle dole když to nějak divně začalo hučet druhý den jsem vyrazil znovu s brokovnicí a bylo tam hnízdo asi 40cm vysoké tak jsem dvakrát zatuploval a bylo vymalováno akorád pozor na vzdálenost aby se nemusel stavět nový posed :lol:
CZ 550 american 308win.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapi tady si člověk počte.. :D Leone zajímavej způsob.. :D u nás ve sdružení to dělá jeden chlápek.. jde tam v pantoflích a většinou v košili a montérkách.. několikrát jsem u toho byl.. Zajímaví je, že ho žádná nikdy neštípla.. :shock:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Steyer »

.... jó s vosama je vždycky prdel ...... :twisted: :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od rimar77 »

no já už dvakrát seděl se sršním hnízdem nad hlavou a všiml jsem si toho až když začal letovej provoz okolo mne poněkud houstnout pak jsem mazal dolů a naděláno v kalhotách:-) ale nelikvidoval jsem ikdyž tatík prováděl Leonovu metodu brokama akorát pak ti trošku kapalo za krk za deště :-)
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od roedear »

Vloni se mi nastěhovali do krmelce.. postupně při navážení sena a ovse jsem mohl pozorvat, jak to jejich hnízdo roste.. nakonec zafungoval až mráz.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vosy v kazatelně

Příspěvek od Toma »

Je známo že sršeń oproti vose neútočí pokud si ho nevšímáte.Vosa to je ludra vzteklá jak někoho uvidí jde po něm.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět