Srnčí říje

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Srnčí říje

Příspěvek od hanmilan »

U nás na Šumavě probíhá říje již 14 dní. Před asi třemi dny jsem sledoval něco podobného, jako by říje ustala. Srnci bez zájmu, srny pouze se srnčatama. Myslím, že to bylo tím ochlazením a prudkými výkyvy počasí. Teď již opět probíhá říje normálně. Vrchol říje bývá u nás před polovinou srpna.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Srnčí říje

Příspěvek od Tomfi »

Letos srnčí říje jedna z nejlepších za poslední roky, minulý týden vrchol, za 2dny, čekaná ráno, v poledne šoulačka, večer čekaná. Viděno cca 15srnců, většina šesteráci, nebo ročni odstřeloví pouze dva, tak uvidíme, zda se nějaký zadaří. Aktivita opravdu celodenní! Srny chuděry nevědí, kam utíkat, když se vzdálí jednomu, už jde po ni druhej.
Na pískání letos nic moc, kolega však tvrdí, že výborně reagují, asi blbá vábnička :-)
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Srnčí říje

Příspěvek od Vojta »

No u nás srnčí říje v plném proudu. Srnci na vábení reagují výborně. navábil jsem i 3 srnce za hodinovou čekanou na jednom místě i ze vzdálenosti okolo 200 m. Spousty pěkných zážitků a i nějaké slušné fotografie. Vidím to ještě tak na tento, max. příští týden a vše utichne. Žně také konečně díky přízni počasí v plném proudu, takže možností je stále více.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Srnčí říje

Příspěvek od BwanaHunter »

Dtto, chvíli byl klid, a také jsem si myslel, že říje bude končit, začala u nás letos neobvykle brzy. Ale teď zase běží na plné obrátky, srnci honí srny i přes den.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Srnčí říje

Příspěvek od hanmilan »

Byl jsem na posedu s mým pětiletým synem a zkusil mu přivábit srnce pod posed. Když srnec na vábení zareagoval na cca 130 m a začal se přibliřovat, vyprosil si ode mě kluk vábničku a vábil sám. Sice mu to párkrát "upísklo", ale srnec dobře reagoval. Prckovi se to tak líbilo, že by nejraději pískal pořád. Musel jsem ho dost krotit, ale srnce si připískal na cca 30 m k posedu. Je pravda, že to byl asi tříletý šesteráček, ale syn z toho měl obrovský zážitek :P Předpokládám, že vrchol říje teprve u nás bude.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Odpovědět