klíšťata

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

klíšťata

Příspěvek od curil »

prosím poraďte co používáte proti klíšťatům.teď jsem na sobě jedno měl a už marodím a beru antibiotika.nikdy to na mně nešlo.dík
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: klíšťata

Příspěvek od lörinc »

Používám toto: http://www.prosportshop.cz/outdoor/cest ... -60ml.html. Je to sice dražší, ale funguje super.....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: klíšťata

Příspěvek od Lotr »

http://www.hagopur-shop.de/nocache/Hago ... w27804.htm

seženeš v Praze v prodejně ČMMJ, univerzální použití pro lidi i zvířata
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: klíšťata

Příspěvek od kojot »

Já se zase nechal naočkovat.

Je až s podivem, že když jsem očkovaný proti Encephalitidě, klíšťata na mě nejdou. Do doby než jsem se nechal naočkovat jsem jich míval pět a víc do roka. Nyní jsem v terénu 3 x tolik co dříve a je klid. Jinak proti komárům a muchničkám užívám klasický tekutý OFF a je klid.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: klíšťata

Příspěvek od Georg.H »

nejlevnější odpuzovač je "fenykl"....rozdrtit a nasypat do bot, užíváno 6 let a ani jeden přisávač...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: klíšťata

Příspěvek od Reno »

kojot píše:Já se zase nechal naočkovat.

Je až s podivem, že když jsem očkovaný proti Encephalitidě, klíšťata na mě nejdou. Do doby než jsem se nechal naočkovat jsem jich míval pět a víc do roka. Nyní jsem v terénu 3 x tolik co dříve a je klid. Jinak proti komárům a muchničkám užívám klasický tekutý OFF a je klid.
No on by ten "klasický OFF" měl mimo létající havěti odpuzovat i klíšťata... :wink: Jinak mám kupodivu stejné zkušenosti jako ty - od té doby, co jsem se před lety nechal naočkovat proti klíšťové encefalitidě, jsem dosud žádné klíště neměl. :shock: Asi půjde o "zákon schválnosti"... :D
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: klíšťata

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím lovce i myslivce!!! :)
Já jsem se před pár lety (tuším předloni) nechal očkovat proti encefalitidě a nemělo to žádný vliv na aktivitu klíšťat..... V lese jsem hned druhý rok nafasoval klíšťě a pak jsem se musel léčit na boreliozu.... Takže je to skutečně jen otázka náhody, nikoliv imunity či odpuzovacího účinku...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: klíšťata

Příspěvek od Reno »

Samozřejmě, že naočkování proti encefalitidě klíšťata neodpuzuje a člověk může chytit boreliózu (ta je sice nepříjemná, ale ne tak nebezpečná jako encefalitida. Každopádně i na ní už se testuje očkovací látka). Proto píšu "zákon schválnosti". :wink: Jinak ještě pro zajímavost něco ohledně odpuzování klíšťat - jeden kolega si jako zdraví prospěšnou preventivní přírodní medicínu připravoval silné domácí česnekové víno. Každý den toho vypil pouze jednoho panáka a nevím jestli šlo o placebo efekt nebo opravdový účinek, ale vůbec nemarodil, ani rýma či nachlazení, natož nějaká chřipka. Po čase zároveň zjistil, že i když je třeba pouze v kraťasech, tak na něj nejdou ani klíšťata, komáři, prostě vůbec žádná otravná havěť. Byl spokojený... :) Po nějaké ještě delší době zjistil, že už na něj nejde ani manželka... :shock: Jeho kůže a pot už totiž tak smrděly česnekem, že to začalo odpuzovat i lidi... :lol: A protože byl normálním mužem, pro nějž byl intimní tělesný kontakt se ženou jednou z důležitých životních potřeb, zavrhnul léčebný i repelentní účinek česnekového vína, přestal smrdět lidem a zase začal chutnat komárům a klíšťatům... :D
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: klíšťata

Příspěvek od Lesomil »

Co já si vzpomínám, před mnoha lety byl módní trend, že se lidé preventivně "léčili" silným česnekovým výluhem v lihu!!!! Údajně to mělo prevenci na různá nachlazení a podobně.... Účinek na klíšťata neznám... Dále pak se lidé preventivně proti komárům nacpávali aspirinem (či Acylpirinem...) To údajně také fungovalo. Mně osobně na komáry spolehlivě funguje AUTAN. Na muchničky je to slabší....
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klíšťata

Příspěvek od curil »

já jsem teď to klíště měl na pytlíku,no strašně mi opuchly že bych mohl do cirkusu :-).nemůžu ani chodit.nic příjemného.zkusím ten fenykl.dřív jsem nepoužíval ani repelent a byl jsem venku o moc víc a nic.před dvěma roky jsem měl první pak v loni a letos už taky jedno.s přibývajícím věkem jim chutnám víc a víc.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Bohajeho, to jsme dva ! Nemlich to samé ...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: klíšťata

Příspěvek od Leon »

fesoj píše:Bohajeho, to jsme dva ! Nemlich to samé ...
už tři :lol: :lol: :lol: :lol: třetí klíště v životě a na tak blbým místě :? kámoš ho měl už i na žaludu ale nedostal jsem z něj co na to říkala přítelkyně :lol: :lol: :lol: :lol: na radu kámoše používám Szuku dělají sprej i krém a funguje to velice dobře akorát to u nás teď nemaj tak to budu muset objednat http://www.carpproduct.cz/szuku/szuku-r ... istat-7478
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: klíšťata

Příspěvek od dalas »

Jo hoši, takže čtyři. :lol: Zrovna letošní první. Nestačilo se sice nacucat, ale svědilo to týden. Jinak letos už 3ks. Je ale fakt, že nic proti nepoužívám. Pamatuji doby, kdy jsem lítal v trenkách travinama, rákosem, po lese, všude se válel a nic. Po čem ho.... toho máme na rozdávání. :mrgreen:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: klíšťata

Příspěvek od Jindřich Beran »

Na klíšťata používám tento háček http://www.otom.com/how-to-remove-a-tick
Není to teda prevence, ale na odstranění je to vynikající. Otáčím tím proti směru hodinových ručiček a stačí dvě-tři otáčky a je mrcha venku. Letos jsem demontoval dvě - manželce a dceři.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Jindřichu, kde se to dá sehnat ? Já vytahuji klíšťata normálně prsty, ale pokud jsou ještě malá a nenapitá, je to někdy problém -
hrozí utržení hlavičky a následný zánět. Ale nechápu, proč ausgerechnet proti směru hod. ručiček - klíště přeci nemá šroubovací
sosák ?!
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět