Jelení říje 2012

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Jelení říje 2012

Příspěvek od VJM »

Tak na Libavé úž to pomalu začíná.
sai3ro
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.9.2009, 20:24

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od sai3ro »

Zdravím ;), máš na mysli Ramstein Rover 2012 ? Ne samozřejmě vím... Jak moc vadí jelenům takové vojenské cvičení a jak moc se dotýká Vás myslivců a lovců ?
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od VJM »

Pokud vím, a zažil jsem to za 22 let služby u AČR několikrát přímo při střelbách, tak přímá střelb z ručních zbraní nebo větších táží, házení granátu zvěři nevadí.Horší je to však při všech přesunech co se provádějí, zejména nočních. To pak zvěř š dny nevyleza ani za nic. Jinak přímý výcvik nemá vliv ani na řiji. V loňském roce byl výcvik a jeleni říjeli mezi BVP na Velké střelné. Někteří vojáci se ptali co tam dělají krávy. :lol:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od Alda »

Bohuzel velikost tohoto cviceni je znacna - letectvo, ostre... A to nejhorsi - kombinovane s taktickym cvicenim. A jak psal VJM, to je pro zver nejhorsi. Ma to trvat az do 20.09., tak se uvidi... Jinak doposud diky pocasi rije klidna, jeleni troubili vetsinou v noci. Ted je zmena pocasi, ale zacalo prset, tak to k halasnosti moc nepomuze.
Jinak pokud jde o dosvadni ulovky - podarilo se jiz ulovit jelena 217 bodu (jelen postreleny z lonska - diky cemuz ma "slabsi" jednu lodyhu).
Co ostatni jelenarske oblasti - jak to vypada u vas?
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od VJM »

Zatím cvičení houpe s jelení říjí zprava doleva. :D
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od tonny »

U nás je slyším z Obory Soutok už asi 14 dnů.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od mrazík »

Tak lužické hory a Ještědský hřeben, jelení říje v plném proudu. Dnes ráno jsem musel škrábat auto.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od Tommy »

Posílám pozdrav z Vysokých Tater, konkrétně Poprad a okolí. Dnes je jasno,okolo 2 stupňů a troubí to tady docela slušně.
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od Nivna »

Tommy píše:Posílám pozdrav z Vysokých Tater, konkrétně Poprad a okolí. Dnes je jasno,okolo 2 stupňů a troubí to tady docela slušně.
Kde se tam nacháziš konkrétně? já vyráži do PP zitra a nemužu se dočkat...rychle dorazim inveturu dřeva a fičííím !!!
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od Tommy »

Konkretně obec Štola. Šlápni do pedálu,každý den je jiný, honí se tady počasí a docela často je silný vítr, to sice na troubení nic nemění,ale nevylezou ven.

Je to neuvěřitelné,troubí úplně všude. Dokonce i místním přímo za baráky.
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od Nivna »

Tak sem se vrátil ze Slovenska z Popradu, říje řekl bych (a i podle místních) již za zenitem ale pořád se jeleni ozývali. Jak psal kolega nedemnou tak každej den jinak, ve čtvrtek to vypadalo, že už se neozvou a nakonec to bylo nejsilnější asi včera ráno. Jinak počasí veskrze teplé a slunečné, jeden den poprchalo. Celkově - jelena jsem neulovil, třikrát chybělo velmi málo, vlastně už jen trocha toho štěstíčka. Po dobu mého pobytu byl jedním místním postřelen a bohužel nedohledán jeden jelen jinak nic. Podle známého který mne pozval a doprovázel byla letošní říje atypická a mluvili on ní jako gay-modelu (sice nemyslivecký výraz ale asi celkem pasoval) jeleni a holá chodili sami odděleně, jeleni se potulovali a spíš se s holou jen tak potkávali než by vnikl klasickej model jelen + laně... Ale pro jelenářského amatéra jak su já to byly aji tak supr zážitky a dékuji a příští rok se těším zas !!!
sai3ro
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.9.2009, 20:24

Re: Jelení říje 2012

Příspěvek od sai3ro »

Po 5ti dnech jsem se vratil z Vysociny a hned vyrazil na nejlepsi mistecka na Libave... Vcera Libava bourila, parada. Par stupnu nad nulou, nad zemi tajuplna mlha, na obloze uplnek. Vsude smrad jak ve chlivku, na skoro kazdem palouku byl slyset souboj a hrmot jelenu doplnovaly stada lani, ktere pobihaji po loukach a jejich dupot ve tme nahani husi kuzi. Po teplem zacatku zari a naslednem vojenskem cviceni se rije rozjela tak jak jsem zvyknuty z minulych let - dnes opet :-)
Odpovědět