Vlci v Krkonoších

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Vlci v Krkonoších

Příspěvek od Začátečník »

Ten ligurský graf mi připadá docela pravděpodobný. Jestli tam žili vlci pořád, srnčí se nikdy nenamnožilo. Zajímavý je i opravdu nízký podíl jelena, který by normálně v horách žít mohl. Ale to samé pozoruji i u nás. V lesích, které připomínají spíš smrkové plantáže, není moc krytu a zvěř nemá šanci. V Sasku je nepravděpodobně nízký podíl domácích zvířat. Na údajně divoké a mimořádně plaché zvíře mi připadá vysoký podíl nehod. Možná jsou Němci šikulové a umí nehody dobře aranžovat.
Byl jsem ve Švédsku v kraji Gävleborg. Hustota osídlení je úplně někde jinde než u nás. Měli tam čerstvě namnoženou vlčí smečku. To jsem se přiučil švédských nadávek. Náš hostitel byl celkem fanda přírody, ale nebyl nám schopen ukázat losa, přestože to údajně před pár lety nebýval problém. Pustit psa do lesa považoval za velké riziko. Tamní sedláci proti vlkům plotili i relativně blízko u domů. Další radost byl medvěd. Obdivuji Slováky, že se ještě nevzbouřili. Každou chvíli nějaký zraněný turista nebo i domorodec. Ale to už sem, nepatří. Tedy do doby, než dostane nějaký génius nápad.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Vlci v Krkonoších

Příspěvek od xHonza »

Tak domaci odchov medvedu je zaplatbuh trochu slozitejsi, nez namnozit par vlku. Ale dockame se, zadny strach!
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vlci v Krkonoších

Příspěvek od pufr »

Pro "promo" šelem u "běžného čtenáře", který nebydlí na venkově, celkem pěkně, líbivě napsaný článek s citací odborníků, trochu mne překvapuje, že se na I-dnes autoři nepodepisují ...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/medv ... omaci_kzem
Pufr
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vlci v Krkonoších

Příspěvek od dalas »

Nějaké jméno tam pod hlasováním je, ale zda je to autor se da jen tušit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vlci v Krkonoších

Příspěvek od pufr »

Jj Máš pravdu Kristýna Žemlová, čerstvá bakalářka, autorka kulturní rubriky a divadelních kritik. Bohužel je to tak, že i pro celostátní, dokonce i tištěná média dnes píší začínající studenti, nejen o šelmách. Snad krom Hospodářských novin ... :) :(

A další "vlčí":
https://nymbursky.denik.cz/zpravy_regio ... -2021.html
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_tuu
Pufr
Odpovědět