ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Flash »

PŘM učí matematiku také Trch z technické fakulty?
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Ano, je garant předmětu. Jinak to vyučuje více lidí
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Herkul »

Tak na CZU jsou vyřazovací přeměty: matematika, statistika, lesnická typologie a pěstování lesa (dnes už snad rozdělený předmět) apak předměty u doc. Ing. Vladimír Hanzal CSc., kterého si z té školy vážím nejvíc.
Uplatnění v praxi z tohoto studia = ZADNE!
předměty které k něčemu jsou - jen u Hanzala, jinak u Vacha jsem se dozvěděl jaký je problém s pytláky v Africe, co mě čeká až budu chtít dovést trofej atd...atd... (o české myslivosti ve své podstatě nic) - už neučí. Ke státnicím došlo 3/4 lidí díky tahákům....jinak by tam dolezlo DO 10 lidí. Na 70% předmětů jsou již předem výsledky a přesně vyplněné testy (k těm se dostávají jen vyvolení...). Takže pokud si někdo myslí, že tato škola je mnohem víc, nežli normální mysl. zk, tak bohužel NE. Mnohdy lidé zajímající se o myslivost vědí víc než Bc. z provozu a řízení mysl. (neříkám, že ve všech případech) Ona taky polovina lidí to studuje, protože pracuje ve státním a potřebuje titul a o myslivosti neví VUBEC NIC (bohužel se domnívají, že je tento obor lehký) . Obor naprosto potrádá určování stáří zvěře, popis "blbého" paroží a další velice důležité a praktické záležitosti. Kdybych u státnic na některé lidi vytáhnul 8meráka a chtěl popsat paroh a alespoň přibližně určit věk (mladý, starý) tak věřím, že na tom nachytám spoustu těchto lidí (jsem se ve třídě dozvěděl - ve třeťáku-, že to je jasný srnec:-)), Laň má laňata a srnec ji "pokládá" na podzim - no aspoň něco bylo z myslivecké latiny:-)). Ale hlavně že vědí definici práce, umí latinsky kůrovce a můry a dokáže Vám říct čím se krmí bažanti (Bz1,2..). To jsou prostě věci, které myslivec potřebuje až se přesně v tomto prostředí nachází (bažantnice, ochrana lesa atd..) - prostě a jednoduše, tento obor mě jako myslivce moc nezaujal, až na některé přednášky. Na které se člověk dostane, aniž by byl studentem - prostě tam přijde:-) Kdo rád ztrácí tři roky života - hurá do toho. Jinak doporučuji raději lesnické obory - tam by se mohl (teoreticky) člověk i uchytit v praxi.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Posmiros »

U Hanzala teď dělám vyšší myslivecký zkoušky na JČU v předmětu Myslivost a můžu potvrdit, že je to člověk, kterého si moc vážím a který o myslivosti ví hrozně moc :)
mám v plánu si s ním dát i další předměty které učí- Kynologie, Hospodaření se zvěří a Základy lesnictví :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od KelneeQ »

Bohužel musím souhlasit s tím, co napsal Herkul. Tento obor je zajímavý, ale jen vzhledem k těm ostatním. Co se týče myslivosti, tak do vysokoškolské úrovně tam také postrádám několik zásadních věcí a to především z praxe. Ono se většinou počítá s tím, že ty základní věci jako jsou mluva, popis zvěře a poroží lidi hlásící se na tento obor již znají, ale bohužel tomu tak v mnoha případech není a potom se dozvídáme to, co napsal Herkul. Kdo chce, tak se probírané věci naučí a opravdu nabere spoustu znalostí, které se mnohdy jinde (zdali vůbec jinde jsou) velmi špatně shánějí. To, že se zkoušky plní formou vypracovaných otázek a taháků je snad na každé škole a každém oboru. Je potom na každém studentovi, jestli mu to za to stojí a proč vlastně na tý škole je. Je to částečně i chyba vyučujících, že se ty zkoušky dají takto plnit, ale při současných počtech studentů, kde je v ročníku i přes 100 lidí se to jinak ani nedá realitovat.
Co se týče Doc. Hanzala, tak musím souhlasit, že je to jeden z mála lidí, kteří dokáží něco zajímavého a hlavně užitečného naučit! Ale každý má své "mouchy", o kterých zde nebudu psát.
Nejvíce přínosným předmětem je podle mého "Systém řízení a kontrolní metody v myslivosti"! Je to ale jen jednosemestrální předmět, který by zasloužil mnohem více času na probíranou látku.
Uplatnění v praxi po absolvování tohoto oboru je bohužel opravdu minimální a jako všude záleží na známostech a kontaktech :(
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od kojot »

KelneeQ píše:To, že se zkoušky plní formou vypracovaných otázek a taháků je snad na každé škole a každém oboru. (
Tak to možná jen v Praze, na MZLU to fungovalo jinak.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Tak, v sobotu jsem úspěšně složil zkoušky z myslivosti s vyznamenáním a dokonce jsem byl vyhodnocen jako nejlepší :)
Čímž jsem byl teda opravdu potěšen.
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Postupuju do druhé ročníku, měl bych se letos potkávat ve škole s kolegy odsud z fóra. Někteří nastupují do prváku :)
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Herkul »

Tak to gratulace. Jen nevím jestli je až tak k čemu:-)
VŠ na CZU - Bez urážky, ale v dnešní době mít vystudovanou VŠ z oboru myslivost je NAPROSTO k ničemu, nehledě na to, že myslivost UPADA a to velmi rychle a intenzivně.

Tedy až si člověk uvědomí kolik do toho vložil času, peněz, sil a o co všechno se za ty tři roky ochudil...pak to nadšení přejde. Poté může následovat jen pokračování ve studiu (přičemž víc jak půlkdu odrovná hydraulika a dendrometrie, poté zjistí, že dendrologii si projde znovu a kytičky a stanoviště. atd.. - když se z Bc ani neuznávají některé předměty:-)).
No prostě a jednoduše budete mít Bc, ale k ničemu Vám to nepomůže. Navíc jsem tam naprosto postrádal základní informace a vystudovali to takový "myslivci" (myšleno i ženy), že se Bc z myslivosti nikde nechlubím a ani to dělat nebudu...
Všem kteří přemýšlí nad studiem, doporučuji vybrat takový předmět, který bude mít zastání alespoň ve státní správě!!!
Já se dnes mlátím do hlavy, že jsem nešel alespoň na lesnictví, nebo agro, cokoliv :-) :roll:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od fesoj »

Taky se připojuji ke gratulantům a jen dodávám, že uplatnění v praxi je jedna věc, dobrý pocit z toho, že něco víš, druhá - ale za to si nic nekoupíš, natož aby Tvé znalosti byly nějakou formou zaplaceny. Ale to není nic nového, o lesnickém povolání se vždy říkalo, že je to "lesklá bída" a pár výjimek jen potvrzuje pravidlo.
Kritériem pravdy je praxe.
mysak230e
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 09.1.2012, 17:38

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od mysak230e »

Ani to nestuduju kvůli titulu, ale pro radost......takže asi tak.
A kdyby se chtěl někdy myslivosti věnovat profesionálně, tak se to bude hodit :)
zdenina3
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15.10.2013, 15:51

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od zdenina3 »

Zdrvím všechny, můžu se zeptat těch, co studují dálkové studium na pár věcí? Studuji jednu vš. ale chtěla bych k tomu studovat ještě PŘM. Tak se chci zeptat, jak je to časově náročné, zda se tam opravdu musí jezdit každý ten vypsaný víkend, nebo stačí třeba jen na sobotu, jak probíhají bloková cvičení a jak je náročná výuka.
Děkuji za odpověď
Zdeňka
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Herkul »

Zdenina: No tomu říkám otázky:-). Na všechno se dá odpovědět: "JAK PRO KOHO". Za mě, časově je to náročné dost! Zda jezdit na všechny přednášky (někteří je vyžadují), že by stačila jen sobota o tom dost pochybuji, ale pokud to bude třeba "matematika", "statistika", tak tam bych nejezdil (to je stejně na učení doma)...Cvičení jsou někdy již prvním pokusem o zkoušku (zase záleží na předmětu...). Fytocenologie, dedrometrie a podobné, kde je poznávačka v latině už je krapek náročnější (hlavně na čas). Například naučit 200 rostlinek + latinu, stanoviště atd... už nějaký den zabere. K Hanzalovi doporučuji jít na každou přednášku. NEHLEDE na to, že někteří vyžadují účast na TC (prezenčka)...

Odpovědět si musíš sama (sám).
PS: Hlavně bych neočekával, že přednášky a TC budou jen o víkendu:-)))) - opravdu nejsou!! :lol:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od BwanaHunter »

Herkul> nepleteš si dendrometrii s dendrologií? :?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Montano
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03.2.2012, 16:48

Re: ČZU - Provoz a řízení myslivosti - studuje někdo???

Příspěvek od Montano »

Ahoj, slyšel jsem, že se obor Provoz a řízení myslivosti při dostatečném počtu studentů otevíral i Písku, kde poté o víkendech jedenkrát za 14 dní probíhaly přednášky. Víte o tom někdo něco?
Odpovědět