Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To uz je jejich boj :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Po menších problémech ve sdružení, kde mi chlapy zkazili chu? do myslivosti. Jsem nechodil moc do revíru. Ale už jsem to trošku vstřebal a konečně vyrazil. V pátek jsem byl pozvaný na srnce ke kamarádovi. Po 19h jsme zasedli na kazatelnu u lesa a čekali jsme co uvidíme. Po půlhodince se v obilí zvedla srna asi 150m od nás. Druhá srna ve?la do obilí z lesa proti kazatelně. Milan povídal, že tu ještě chodí 3 srnci. V 20,15 se zvedl první. Nepravidelný starý ©esterák. Chodil nám v kolejovém řádku asi 100m od kazatelny. Chvilkami byl i v ni??ím obili, ale Milan říkal, že počkáme na ty další, kdyby to bylo na jistější ránu. bohužel se jim ten den nechtělo. Srnec nám na chvilku zalehl, ale po 21h začala vedle ve vsi diskotéka a srnec se postavil a jistil tím směrem. Z obilí mu koukala jen hlava a kousek krku. Milan se mě zeptal jestli to chci zkusit na krk, ale to jsem odmítl, že raději počkám, zda se opět nepůjde pást a nepřijde do toho ni??ího obilí. Po půlhodině tam srnec dorazil. Milan mi řekl až střílím. Počkal jsem až se srnec srovná, zamířil jsem a vystřelil. Srnec zůstal v ohni. Byl to šestiletý nepravidelný ©esterák. bohužel foto nemám.
V pondělí jsem vyrazil konečně u nás. šel jsem na svoji oblíbenou kazatelnu v lese. Asi po 30 minutách kdy nebylo nic vidět mi v zádech vytáhl kus. Vzal jsem dalekohled a zjiž?oval jsem co to je a on paličkář. Pomalu jsem Odložil kukr a pomalu jsem se otáčel na ?idličce, abych ho nezradil. Vzal jsem 3006 a zamířil. Srneček mi stál na cca 40m, ale stále na ostro, na ?ikmo a zezadu. Asi po 5 min se mi konečně srovnal pěkně ze ?iroka. Tichem lesa třeskl výstřel a srneček vyrazil ?ikmo podle kazatelny. už jsem se lekl, že jsem ho minul, ale asi po 30m se zastavil, skácel a krátce odkazoval. než jsem slezl a do?el k němu tak byl zhaslý. Rána byla na zadní komoru. Po dlouhé době jsem měl úspěšný víkend.
8)
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

2x Lovu zdar a dobré ?ně!!
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

úspěšný lov

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Včera jsem po dlouhé době vyrazil opět do revíru, jeli jsme na čekanou s tátou,který se uzdravil po nedávné operaci,jenže jsme vyjeli až kolem osmé večer a táta tvrdil že je to zbytečně projetý benzín,že jedeme dlouho. Dorazili jsme na místo a já šel na kazatelnu ke kukuřičným polím a táta popojel nedaleko k?ebříku na ko?até vrbě, kde jsem mu obeznal hned dva průběrné srnečky. Hodinu se nic nedělo, ale pak jsem uslyšel ?ustění v kukuřici a najednou přímo pod kazatelnou koukám na dvě lišky,pomalu sahám pro malorážku,odjiž?uji a čekám, lišky vběhly na přechod a přebíhali do dalšího kukuřičného pole, jednu mám v kříži, mírně předsazuji a padne tlumená rána,li?če se zlomilo v ohni, přebíjím a snažím se dostihnout druhou lišku,ale po ráně sebou ?kubla a utíkala dál. Opřu flintu do rohu a ze ?ebříku padne kulová rána, táta píše, že střílel po li?ce,ale minul,čekáme dál.Během 15 minut padnou ze ?ebříku 3 brokové rány a volám tátovi jak to dopadlo,ale moc jsem se nedozvěděl, počkali jsme ještě chvilku a já vyrazil s liškou za tátou, který měl ,, na výřadu 3 liščata. pořáli jsme si Lovu zdar! a jeli domů.N a tenhle zá?itek dlouho nezapomenu. Foto http://lovecld.rajce.idnes.cz/Lisky/
LukasD zh 324, 7x57R/16
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Dneska rano jsem se vydal do lesa,žel jsem kolem 3 hodiny sednout k posekanýmu jeteli?tí s tím,že bych rád po dlouhe době viděl lišku (dobrej pulrok jsem ji neviděl)tak jsem zasedl na posed,ze ktereho jsem měl celou louku jako na dlani.Asi ve 3:30 se předemnou objevil srnec,stál v mlze která mu sahala do pul těla,byl nějaky rozrušený a dával to najevo hlasitym bekáním.Poté odběhl,na hodinkách bylo 4:00 a ja prohlížím pole dalekohledem,vidim 2 zajice a jednu srnu.Kochám se pohledem na zajochy a najednou za nima stoji liška.Je to dobrých 300 metru,na flintu ani nesaham a vytahuji zaječí vře?tidlo,liška je pořad v pohybu,fouknu do vře?tidla a liška se zastavuje a kouká mým směrem,sedá si a pořad upřeně kouká na mě..co dál? tak jsem zavře?til ještě jednou,liška se ani nehne.Koukám stále na ní a najednou se zvedá a jde ke mě.na zajižtěné flintě napínam napínaček abych si ji nezradil až bude blí?.beru dalekohled a sleduju lišku,která se náhle zastaví a otočí o 90° a běží do lesa.chvilku čekam,vycvakávam napínáček,slézam z posedu a jdu se podívat na srnce ktereho mám v planu slovit.Srnec ale nikde :-( tak jsem se vydal k domovu.

Doma jsem asi o pul šestý,spát se mi už nechtělo tak přemýšlím co ještě podniknu.Koukám na polici kde leží moje umělá straka (viz jak lovite vrány a straky..)beru svoji jednorannou brokovnici,straku a 2 patrony a jdu za barák do remizku.straku upevnuji na drát,sedám pod strom asi 20 metru od ní a čekám.Po 5 minutach vidím jak přez louku letí straka,beru flintu do ruky a čekam.sedá si na louku mimo dostřel a začíná řvát.v tu chvili se na protějších stromech(cca 100metru) objevují další straky a taky začínaji vyluzovat po ránu dost nepříjemné zvuky.beru dalekohled a snažím se je spočítat.tím jsem ztratil straku co seděla na louce z očí,jen co polo?ím dalekohled,tak koukam jak u mé umělohmotné straky je jedna opravdová a hopsá kolem ní a nadává.opatrně mířím,odjižtuji ale nedá se strílet,protože bych trefil obě.tak čekam,straka pořád nadává a mě už začína brnět ruka.pomalinku dávam flintu z ramene a čekam až straka naláká další...asi po 3 minutach straka vyskakuje,naráží do umělohmotné a letí odemě..než jsem stačil zalicit,tak byla pryč:(..čekal jsem ještě 15 minut,straky všude okolo,ale žádná na dostřel...musim to zkusit příště :wink:
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Po delší době taky přispěji. jelikož si užívám zaslou?ené prodloužené prázdníny tak jsme měl v poslední době Mysl. zážitků nespočet, ale rád bych zde popsal dva konkrétní, které jsem zažil s kolegy z tohoto webu :P

tak tedy popořadě: Minulý pátek jsem se vydal směrem k w.e.n.ovi. Po příjezdu a seznámení s blízkým okolím jsme prošli valnou část revíru. Večer jsme se chystali na čekanou- wena tam měl vyhlédlého paličkáře. Večer jsme v klidu zasedli a čekali. Společnost nám dělalo několik zajíců, v tom se po polní cestě přiřítilo auto. Dojelo kousek od nas k lesu,hlučná hudba řev a je?dění po poli nás přesvědčilo, že zde nám p?enka nepokvete. Lehce jsme dotyčné debily postrašily a přesunuli jsme se jinam. Lehce se se?eřilo a po cestě na jiný ?ebřík nás zahlédl srnec s jedním parů?kém dříve než my jeho. škoda... Poseděli jsme do tmy a šli jsme domu. Ráno jsme se chystali na čeknaou znovu ale pr?elo ( viď weno 8) 8) ) V sobotu jsme trávili den v činorodém ruchu i místní pivní slavnosti jsme navštívili. V neděli ráno se nám překvapivě nepodařilo opět vstát a tak jsme zustali doma a čekali na Tomfiho. bohužel se přiBlížil večer a mě nějaké povinosti nutili odjet do Prahy. Rád bych ale v příjemném prostředí ?amberecka ještě pár dní zůstal. Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat wenovi za krásný víkend!

Po pár dnech samostatných lovů ( obeznán paličkář, ?pičák s 3. výsadou kolmo dopředu+následné hodinové neůspěšné plí?ení a přískoky v poli ječmene :P a tak dále... )

Včera večer jsme se domluvili s Jirkou83 že zajedem ráno k nim se podivat na rozsekané pole řepky. Ráno ve tři budíček a jelo se. Pole u kterého jsme čeakli bylo u lesa neposekané pak následoval cca 250m posekaný pruh a pak zase kus neposekaný ( tam jsme seděli my) Celé pole pod námi ubýhalo dolů z kopce. Začlo svítat, měsíc svítil prostě idyla. Najednou se v levo u pruhu u lesa na posekanou část vyběhly dva lončáci a spěchali dolů ?ikmo k našemu pruhu. bohužel byli opravdu dost daleko 200+. Zaběhli za horizont. Několikrát zase z5 vytáhli na posekaný pruh, ale stále dost daleko a vždy jen na chviličku. Mimochodem bylo na poli dost srnčího vidět a i nějaké dančí. Uprostřed pole jsem najednou zahlédl další prase ( 400m+), ale to byl větší kousek :P cca 70kg.
Čas příjemně utíkal a najednou bylo 6:00. Napadlo nás slézt z posedu a zkusit pomalu šoulat dolu po hraně posekané/neposekané ušli jsme asi 50m a v dálce před námí jsme zahlédli to větší prase. Zastavili jsme se omrkli jsme ho dalekohledem, v tom jsme asi 40m před náma v řepce zaslechli ?ustění. Jirka si připravil flintu a hůl na opření. Čekali jsme co se bude dít. Po minutce se 30m před náma z kraje řepky vyšel jeden z těch dvou lončáků a udělal dva, tři kroky do strniště a v tom padla rána. Prase po krátkém odkazování zůstalo v ohni (6:15, 30m, 6,5x55SE, Lapua Mega, vstřel vyšší komora, zásah plic a páteře, plíce opravdu silně poškozené, ale vstřel i výstřel do velikosti 1cm) Jsem moc rád, že se nám podařilo již několikátou společnou čekanou zakončit konečně takto úspěšně! ještě jednou ti Jirko přeji Lovu zdar!

Přidávám nějaké FOTO:



U WENY

Obrázek
KRAJINA U WENY

Obrázek
ČEKANÁ

Obrázek
NO COMMENT!!!



Dne?ní ráno

Obrázek
TO ČERNÉ UPROSTŘED JE TO VELKÉ PRASE

Obrázek
JDEM JIM NAPROTI :P

Obrázek
PO našeM PŘÍCHODU



Pardon za větší rozsah příspěvku
Naposledy upravil(a) klouda dne ned 20.7.2008, 21:47, celkem upraveno 1 x.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Ondro báječnym způsobem jsi všechno popsal a zdokumentoval, Bylo to pěkný ráno a úspěšnej lov byla taková tře?nička na dortu... :wink: příště to zase musíme zopakovat, každopádně nemalej díl úspěchu patří Tobě, protože kdybys mě nevytáhnul, tak já už bych asi sám nešel, měl jsem toho plný zuby... :lol:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

To Klouda:Pěkně napsaný :)posledni dobou pr?í každý ráno
:lol: :lol: :lol:
Jinak pánové Lovu zdar!

ještě k těm autům v honitbě,asi za 3 dny po tom co Klouda odjel jsem šel na večerní šoulačku.Kousek od toho mista kde jsme sedeli sem uvidel jiny auto,značku nevím a nejaký ko..ty jak maji na stře?e v zahradce pridelanou basu piv,a chlastali.jelikož jsem musel k mému auto jit skoro kolem nich,tak jsem čekal nejaky problemy.vydal jsem se na cestu a když jsem byl asi 200 metru od nich,tak jeden volal: "Ty vo.. myslivec,padáme nebo nas zastřelí" :lol: :lol: naskákali do auta a jeli pryč...posledni dobou to je u nas dost časty,videt auta tam kde neni cesta.a ještě horší sou motorky a čtyřkolky :x
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Přeji vám Lovu zdar!

TO w.e.n.aaa: Udělal jsi dobře že jsi šel ke svému autu právě kolem nich. A že si tě v?imli je taky moc dobře. Podle mě je to slušné a účinné řešení jak bojovat proti čtyřkolkářům, motorkářům a motoristům v honitbě - BÝT VIDĚT!
Budou mít na paměti že je v honitbě pohyb a že tam nejsou sami :wink:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak se pochlubim dalsim svym loveckým uspechem :) Je to neco pres mesic co jsem naposled slovil prasatko, a od te doby jsem se na ne nejak nemohl dostat. Minuly tyden jsem prosedel kazdou noc u jedineho pole psenice siroko daleko, a stejne bez vysledku, jednou jsem je sice slysel v psence jak si pochutnavaji, ale ani jsem je nevidel. skoro kazdou noc jsem zmoknul, protoze jsem sedel na takovem posidku, a kdyz uz neprselo, tak nad ranem prisla mlha, ze jsem nevidel zem pod posedem :) no v pondeli se vecer trochu vyjasnilo, a kdyz jsem v jedenact videl jak se mesic vyloupl nad les, uz jsem se tise rozloucil s pritelkyni, ktrera tim zrovna nadsena nebyla, a pelasil jsem zas k psenici... Prvni co mi nepotesilo, ze behem cesty se k mesici zacal opet priblizovat velky cerny mrak, ale jak rychle prisel tak i odesel. Druha vec bylo to ze jeden nas clen mel auto tam kam jsem smerovali ja, takze jsem byl nucen jit si sednou na jinou kazatelnu, ,ktera sice neni u psenky, ale na pristupove ceste k ni. Uz pri ceste na kazetelnu tak jsem slysel jak se prasata postuchuji a smeruji ke me. rychle jsem potichu se usadil a netrvalo to ani 5 minita uz jsem slysel jak susti koprivy a na posecene louce se objevilo prase. kratce odfouklo a zas zalezlo, nejak se jim ven nechtelo, furt jsem slysel jak si bachna povida se selaty ale ven ne a ne. No a o puj jedne padla od toho kolegy rana. Behem chvilky jsem v lesiku za sebou uslysel rachot a bylo mi jasny ze jsou to ty prasata do kterych pred chvilkou strilel a ze pujdou okolo me do lesa. jen jsem se pripravil tak se na loucku vyvalil rudl tak 20 prasatek. Prvni byly tri velky, potom selata a na konec tak 7 - 10 loncaku, jednoho jsem z nich rychle vybral ale mesic byl zrovna za mraky, viditelnost nic moc, tak jsem asi posadill kriz moc nizko, no a tak jsem to zmackul. prasata zabehly do lesa, a pak uz jsem jen slysel jak se vzdaluji... Po telefonu s kolegou, ktery pry asi taky chybil jsem se za chvilku sesli hladat jeho prase. strilel na letosni sele, na nejakych 70 metru na strnisti. Hledali jsme a hledali, ale nic jsme nenasli, ani jeho ani moje, ani barvu,proste vubec nic :( tak jsem se pred druhou zas usadil na kazatelne a premyslel v cem udelali soudruzi chybu... No pred treti mi psal kamos, kde sedim a co se v noci delo, tak jsem se mu pochlubil jak jsme to zk.....li na a kdyz jsem polozil telefon, tak slysim susteni. koukam a v polehlych koprivach vidim stribrny hrbet, prase se pomalu sune po posecenym, ale je samotny a vetsi, no koukam na nej a v tom po jeho stopach jde druhy, trochu mensi, mesic je jak rybi oko, krasne je videt i strapec, tak uz nepremyslim, kriz ustaluji za pleckem a ticho prerusuje dalsi rana. Jasne slysim uhoz kule, a prase zustava v ohni, nez ale prebiju tak se zvada a pomalu odchazi, chvilku ho slysim lamat, a pak uz je jak chrci a odkazuje. koukam na hodinky a je 3-15. Tak si uz spokojene uzivam svitani a pred patou jdu na nastrel. Ten sice nenachazim, ale v miste, kde vchazelo do krytu je uz dost barvy. Po 20 metrech nachazim zhasleho tak 50 kg loncaka. Vstrel ma tak 10 cm za pleci, vystrel na konci zeber, zasazeny jatra a zaludek.
Tu prvni ranu jsem bohozel asi chybil, ani pes, ktereho jsme tam meli nic nenasel, pouze ho zajimala barva a vyvrh z toho druhaho prasete. no zbyva me jen doufat ze jsem neudelal nejakeho mrzaka :?
http://album.volny.cz/marek28.02/browse ... wse_page=0
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od pavel »

marku LOVU ZDAR, dobrý prasátko :wink:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Zdar vsichni
:D No vcera bylo 26.7, a vypada to ze toto datum je pro me nejak osudným. pred dvema roky jsem strelil prasatko v ovsu, loni loncacku v trikitali, a letos?? Rano jsem potkal dve lisky, ale na daleko, a potom o pul seste rano i prase, ale to byl takovy fofr, ze jsem to vazne nestihnul :(
No a vecer jsem si sed letos poprve na prusek do kukurice, on to neni ani prusek, je to takovy prouzek jak se nesesli v seti, na sirsim konci ma tak 2 m a sbiha se do spicky. Vcera jsem tam vysypal kybl psenice a a dneska bylo vyluxovano, tak jsem hbite premistil moji supr sedecku a vecer se tam vydal. Moje draha polovicka jela se mnou, aby mela jistotu, ze tam zas nevydrzim do rana, jako cely minuly tyden sedli jsme ve ctvrt na osum a nez jsem se uvelebil a prichystal, tak se tam neco mihlo a najednou tam bylo sest selat tak jsem zacal hledat nejake osamote stojici sele a najednou se vsechny rozutekly, bez sebemensi priciny :( No ale za dve minuty byly zpatky, tak jsem vybral to prvni co prislo, kriz ustalil tesne za pleckem a zmackl spoust. prasatko zustalo v ohni ale k memu prekvapeni na kraji kukurice odkazuje jeste jedno sele!!
Prvni bylo strelene krajem plecka, a kule se v nem roztrhla, viz vystrel, a druhe bylo zasazene jadrem strely vrchem na krcni pater. obe zustaly v ohni. jedno vazilo presne 10 kg a druhe 9,5kg. Strilel jsem tak na 25 metru.
http://album.volny.cz/marek28.02/browse ... wse_page=0
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Marek: Lovu zdar!

Já přidám zá?itek ze včerejšího večera:
Vydal jsem se do míst, kde mám obeznaného průběrného vidláka-bohužel pole okolo jsou již podiskována. ?ně jsou díky pěknému počasí v plném proudu a tak míst, kam jít je málo. Seděl jsem do půl deváté a pak se rozhodl šoulat. Chtěl jsem šoulat po hraně lesa a jen co jsem vyšel za roh upoutalo něco mojí pozornos-říkám si zajíc?? Beru dalekohled a jsem v šoku! Asi 30 metrů ode mně sedí v kraji cesty VÝR VELKÝ!!! Poprvé jsem se sním setkal ve volné přírodě, i když ho po nocích sly?ím houkat, nikdy jsem ho nespatřil. Neskutečná nádhera! Tato majestátní a naše největší sova! Sledoval jsem ho asi půl minuty, než mně uviděl a zvedl se a odletěl. Asi po 100 metrech šoulání jsem ho ještě jednou zvedl z větví stromů-srnce jsem sice neviděl, ale tento zá?itek mi byl dostatečnou náhradou!

Jinak říje konečně začala, takže přeji všem myslivcům a lovcům krásné zážitky v tomto výjimečném čase!!!

Myslivosti, lesu a lovu zdar!
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Tak mám za sebou krásný sobotní zá?itek. Byl jsem se podívat, jak si vedou Jeřábi, kterí nám pravideln zalétají na louku. Pozoroval jsem je v sobotu večer asi z 200 metrů dalekohledem -poskakovali a křičeli na celé oklí, prostě nádhera. když jsem se vynadíval, se?el jsem blí? na své oblíbené místo u mokré louky, kudy občas přetahují prasata z obilí ke kali?ti a zpátky. Sedím si sedím a najednou přiletí dva dost zvláštní ptáci o velikosti racka,vzhledově trochu připomínající sluku - až na velikost. až doma jsem zjistil že šlo o Kolihu velkou.

Obrázek

Vynadíval jsem se do sytosti jak na ně, tak na nerovného ©esteráka vytrvale prohánějícího srnu. Na moje pokusné vábení ale moc nereagoval - už měl svoje jisté. když už jsem myslel že půjdu domů, upoutal moji pozornost pohyb. Cca 100 metrů ode mne vylezla z rákosí na kraji louky liška poklusem bě?ela směrem kolem mne podél meliorace. Sledoval jsem ji přes optiku půjčeného trojáku a v devět hodin prořízl klid louky výstřel - zásah na padesát metrů prošel srdcem a pravou lopatkou ukončil potulku mladé li?čí feny.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Tak mám za sebou krásný sobotní zá?itek. Byl jsem se podívat, jak si vedou Jeřábi, kterí nám pravideln zalétají na louku. Pozoroval jsem je v sobotu večer asi z 200 metrů dalekohledem -poskakovali a křičeli na celé oklí, prostě nádhera. když jsem se vynadíval, se?el jsem blí? na své oblíbené místo u mokré louky, kudy občas přetahují prasata z obilí ke kali?ti a zpátky. Sedím si sedím a najednou přiletí dva dost zvláštní ptáci o velikosti racka,vzhledově trochu připomínající sluku - až na velikost. až doma jsem zjistil že šlo o Kolihu velkou.

Obrázek

Vynadíval jsem se do sytosti jak na ně, tak na nerovného ©esteráka vytrvale prohánějícího srnu. Na moje pokusné vábení ale moc nereagoval - už měl svoje jisté. když už jsem myslel že půjdu domů, upoutal moji pozornost pohyb. Cca 100 metrů ode mne vylezla z rákosí na kraji louky liška poklusem bě?ela směrem kolem mne podél meliorace. Sledoval jsem ji přes optiku půjčeného trojáku a v devět hodin prořízl klid louky výstřel - zásah na padesát metrů prošel srdcem a pravou lopatkou ukončil potulku mladé li?čí feny.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět