Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od xHonza »

Tak se taky pochlubím - minulý pátek se mi podařilo ulovit první prase v životě, a to na šoulačce a za bílého světla.

Celý pátek jsem seděl v kanceláři jako na trní a hlavou mi šrotovaly obrazy dvou paličkářů co jsem už letos (samozřejmě mimo sezónu) zahlédl. Ve tři hodiny to konečně balím se zastávkou u jednoho zákazníka (příhodně sídlí na kraji Prahy směrem k nám) mažu směr sever. V půl šesté jsem už v revíru (ještě že to neví žena, normálně tak přicházím teprv z práce :lol: ). Počasí bohužel nikterak ideální - svítí sice slunce, ale fouká poměrně svižný větřík. Žádné velké chození i s ohledem na to že je podvečer není možné. Zalezl jsem si do křoví na kraji jedné loučky kde jsem letos zahlédl paličkéře a vyčkávám. Po hodině a půl se stále nic neukázalo (jen asi 350m stranou jedna čiplenka), zato mi najednou nad hlavou zapleskala křídla a málem na mne přistál moták. Lekli jsme se oba pěkně a já se rozhodl se posunout někam jinam. Už jsem celkem smířen, že pokud něco ulovím tak až druhý den ráno, takže přecházím přes rokli na další louku kus stranou a cestou nožem ořezávám větvičky trnek, které na cestičce vyrašily. Víceméně podle očekávání na další loučce (pruh asi 15x200 m) nic nevidím, ale v tom mne zarazí tvar který vidím na další louce vedle - vlčák? Tady?! A dva? Prdlajz! Mžourám na to nevěřícně křévím přes puškohled - uprostřed louky si právě dávají na podvečerním sluníčku do nosu dvě prasátka - cpou se jetelem jakoby se nechumelilo necelých šedesát metrů ode mne. Sundavám batoh a sunu se na kraj remízku. Srdce mi bije jako zvon a dostavuje se třesavka. Normálně prasata nelovím - na naháňkách chodím lečí takže jim max. zamávám a vysedávat na posedech po nocích mne nebaví - takže nervozita se mnou cloumá převelice. Kontroluju co jsou vlastně zač - dvě prasátka, odhadem padesát kilo max, tráva je v jejich místech docela nízko (bylo to jen do pul lýtek), kolem nich nic jiného. Obě přebarvená velikost více méně stejná, takže asi lončáci. Nemám sebou žádnou tyč ani trojnožku (plán byl na paličkáře střílet ze sedu dolu z malého návršíčka), ale v tomhle místě to moc nejde, jsou kolem mne trsy vyšší trávy. Tipuju že zbytek rudlu se poflakuje někde v trnkách kolem, ale už o tom moc nepřemýslím, jsem rozhodnutý rychle střílet a s ohledem na vítr, který se může kdykoliv otočit. Popocházím o něco blíž a neustále kontrolují oba kusy přes puškohůd. Jakmile se mi první s nich staví trochu bokem mačkám z ruky spoušť . Večeře je u konce, první kus padá s kvikotem na zem, druhý maže přes celou louku do lesa. Střelený kus se mátožně zvedá a já rychle opakuju na hlavu. Vedle - klepu se jak osika a popobíhám v rozporu s jakýmikoliv zásadami bezpečnosti pár kroků směrem ke kusu a znovu tentokrát už úspěšně vše dokončuji. Dojdu ke kusu, v hlavě díra jak do pekla (přímý zásah mozkovny), zajišťuju flintu a vracím se pro batoh. Mít v tuhle chvíli v batohu cigarety tak kouřím jak fabrika, ale smůla. Koukám na hodinky - je teprve chvilka po třičtvrtě na osm. Kus odtahuju stranou k remízku a volám otci o dopravu (přijel jsem novým služebákem a představa nového tapucíruňku zadělaného od barvy a vysvětlování jeho stavu v práci mne moc nenadchla). Baterka na soukromém telefonu je skoro vybitá(služebák je samozřejmě v autě o půl kilometru do kopce dál :evil: ), kredit posledních 15 korun ale podařilo se. Přijet pro mne může nejdřív za hodinu. Ruším prase a zjištuji že první rána z ruky mu "odpařila ledviny a vzala kus páteře). pak už jen sedím na bobku u odpleceného kusu s rukama po lokte od barvy, žerou mne muchničky, koukám na srnčí v dálce a medituju nad tím jak je na světě krásně.

Zkrátím to - domů jsem se dostal po desáté, lončačka, po zvážení 44 kg.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od roedear »

V pátek večer jsem vyrazil na divočáky, zasedl jsem u malé bažinky uprostřed houštiny už kolem osmé a do setmění se bavil jenom sojkami, hřivnáči a divokými hrdličkami. Někdy kolem půl dvanácté mě vzbudilo křupnutí.. ale žádný obvyklý útok na kukuřici se nekonal. Místo toho slyším, jak mě prase obchází houštinou zleva a za chvíli láme zase vpravo. Nachystaný jsem čekal dobře 15 minut, než prase vylezlo, ale samotné. Kulovnice dolů, dalekohled k očím... nakonec jsem nestřílel a prase "pásl" 1,5 hodiny --- byl to sekáč 8)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Nik.308 »

Roedear - tak sis to užil, viď. Já jsem někdy rád, když přijde sekáč nebo kňour a nemohu střílet. Prostě jen tak pozorovat a klídek. Má to své kouzlo, které si pokaždé když přijde bachyně se selaty, neužiju. Pak je to vybrat to nejmenší a lovit.
Teď mi pravidelně chodí v řepce střídavě kňour a bachyně s malými selaty, lovit se nedá, ale zážitků nespočítaně. Lovu a Lesu Zdar.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od vesrad »

Jo s těma zážitkama a pasením zvěře to máme stejně.
Dokud jsem neměl povolenku a chodil jen obeznávat, tak se mi promenádovali paličkáři 50m od posedu v jetelině a lišák si vesele myškoval mezi nima.
Týden mám povolenku, no a lišáka nevidět, srnci na mě mávaj slechama z metrovýho obilí a kdy už nějaký vytáhne tak je to dvouletý šesterák....
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od roedear »

Včera ráno jsem vyrazil kouknout po vysoké, na posedu uprostřed bukového lesa s podrostem jsem byl ca ve čtyři ráno. V půl šesté jsem zahlédl pohyb, asi 80 m ode mne v průseku se objevil jelen :D šel ale ještě pod nějakou mezičkou, takže z něj v těch travinách a roští byla vidět jen linie hřbetu a půlka paroží. Celou hlavu s krkem jsem viděl jen, když začal okusovat nějaké větvičky ze stromu - jednostranně korunový desaterák. Tělo jsem neviděl a nebyl si jist věkem, tak jsem ho pustil 8)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

Ač v honitbě každý den,ne a ne potkat toho pravého srnce,dnes jsem zvolil lokalitu kde jsem nebyl asi 1,5 měsíce,momentálně strniště u lesa.Po příchodu srnec kterého neztihnu přečíst protože ho vyruší jiný říjný srnec někde v lese se srnou.Zkusím asi 6x písknout v dáli vidím pokývání trávy,kontroluji dalekohledem ale nic,po dalším písknutí vychází a přímo běží ke mě.Zprvu myslím že je to dalš se zlomeným parůžkem v boji,ale najednou vidím i druhého prcka.Střílím na šikmo asi na 60m,geco 10,2,7x57R,v, ohni.
http://motolada.rajce.idnes.cz/srnec_14 ... ,NAPISKANY
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

fesoj píše:U těch srnců - nevím, nevím... Již druhý rok u nás "pasu" srnce, dnes asi pětiletého, který má jedno slecho svěšené jak kokršpaněl a podle toho ho vždy bezpečně poznám. U jelena se dá - i když ne vždycky - poznat od loňska známý kus i podle paroží. Rozloha, typ koruny, tvar a nasazení opěráků se zpravidla z roku na rok moc nemění. Kdežto u srnců je to úplně jinak. Ten můj "kokršpanělský" srnec nosil vloni vidláka, jen přední výsady, poměrně dlouhé. Letos je to šesterák s kratičkými výsadami. Podle paroží bych ho rozhodně nepoznal, ta variabilita u srnců je hodně veliká, z roku na rok může nasadit úplně něco jiného, než nosil předtím. Nevím, čím to je, přikládám to tomu, že srnec na rozdíl od jelena tvoří paroží v době potravní nouze a těžkých klimatických podmínek a to bývá znát. Jistě jste si všimli, že některý rok mají srnci všeobecné bídně nasazeno a jindy naopak. Omlouvám se za OT, ale navazuji na předchozí příspěvek.
Po roce se vracím k témuž srnci. Dnes to bylo poprvé, co jsem ho letos viděl a mohl přečíst. A opravdu to předloňské, loňské a letošní paroží si není vůbec, ale vůbec podobné. Proti předchozím letům je jeho paroží o dost vyšší - víc než 2x než slecho /jen to jedno/, na jednom parůžku má jednu kratičkou výsadu, druhý je holá ostrá špice. Typické paroží škůdníka. Ač se nehoním za trofejemi, tohodle srnce bych rád měl na zdi, už kvůli té naší dlouholeté známosti - ale letos už jednoho srnce mám, do splnění plánu lovu zbývají už jen 3 a nevím, nevím, co by hospodář řekl na to, kdybych v jednom roce střelil 2 srnce vyšší věkové třídy. No, zítra to s ním prokonzultuji a dá-li požehnání, budu na toho srnečka chodit dokud ho neulovím nebo dokud nebude splněn plán lovu. A v každém případě se - v rozporu se svou náturou - nikomu nepochlubím s tím, ve které lokalitě ho mám obeznaného a nevyjde-li to letos, "schovám" si ho na příští rok, pokud dá sv. Hubert a srnec do té doby přežije.
Kritériem pravdy je praxe.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

Já dnes po delší době vyrazil do míst kde vycházelo několik srn s dvojčaty z nichž některé byly výrazně slabší. Protože se v těch místech může klidně vyskytnout i prasátko, tak jsem nebral svou srnčatobijku Foxku, ale ZKK. Zasedl jsem celkem brzy kolem páté. Hodně foukalo vyšel mladý šesterák kterého jsem tam ještě neviděl, potom již téměř úplně přebarvená srna a jedna naopak ani s náznakem přebarvení srna s dvojčaty. Obě byly celkem slušné tak i kdyby byly blíž bych je asi nechal. Pak jsem ještě zahlédl nějaký kus ve velké dálce ale ten za chvilku zmizel. Před sedmou se vítr utišil a ve čtvrt na osm mi vyšlo samotné slabounké srnče. Tak jsem neváhal sáhl po flintě, zalícil, odjistil a když jsem ho chuděru viděl v kříži tak jsem udělal to co dělám hodně vyjímečně. Kříž jsem z komory posunul na spojnici trupu a krku, protože v tu chvíli jsem si představil, že na těch cca 50m ho ranou na komoru rozpůlím. Za dvacet let co dělám myslivost to bylo potřetí co jsem na srnčí zvěř nemířil na komoru. Jakmile vztyčilo hlavu padl výstřel. Ze země za srnčetem se zaprášilo, až by člověk myslel že chybil, ale srnče neudělalo ani krok a padlo k zemi. Raději jsem rychle přebil a zamířil znova kdyby to byla jen obrnná rána, ale nebyla. Po deseti minutách jsem slezl z posedu odkrokoval to na cca těch 50m a stanul na drobným uzlíčkem na zemi. Byla to srnečka a vyvržená s hlavou a běhy vážila 4kg. Rána naštěstí seděla přesně kam jsem mířil.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Fery »

Kamarád mi zařídil lov na Plumlově u VLS. Včera jsem dorazil před 17h na místo setkání s hajným, když dorazil, tak prohlásil, že se mnou bude jednat na rovinu a sdělil mi " U mě na úseku se už 10 let nestřelil jelen a ke kolegům, kde něco chodí máme zakázano chodit, ale snad něco uvidíme. Půjdeme na paseku, kde jsem před 14 dny viděl holou, ať máš alespoň nějaký zážitek. Ubytuj se a v 18:15 se tady sejdeme." Po tomto rozhovoru jsem měl "super" pocit, kam jsem to vlastně 250km jel??? No ni. Ve čtvrt na sedm jsme byl připraven a doufal, že alespoň uslyšíme něco troubit. Po půl sedmé jsme dorazili na kazatelnu u dvou mítin. Asi po půl hodině mi Lojza ( hajný ) řekl, že na jeho straně v porostu něco frká a třese s břízkou. Podíval jsem se dalekohledem a po zatřesení břízky viděl vidly jeleního parohu. Okamžitě jsem to sdělil Lojzovi a ten mě nechal přesednout a připravit se, kdyby jelen vylezl na mítinu, abych mohl hned po pokynu ( že je jelen lovný ) střílet. Po chvilce se ozvalo lámání od nás. Lojza rozhodl, že se jelenu zkusíme nadběhnout a slezeme z kazatelny. Ihned po opuštění kazatelny na mě Lojza syknul, ať jsem potichu, že přes cestu jde laň. Nedalo mi to a podíval jsem se :-) . Chvilku jsme počkali a najednou se cca 100m od nás vynořil pán lesa a pomalu přesadil cestu, šikmo od nás. Lojza si ho prohlédl a prohlásil "To je tvůj jelen, zkusíme ho ulovit". Pomalu a potichu jsme se dostali k laťáku kam jelen s laní zašel, že ho obejdeme, abych mohl střílet až vyjdou ven. Chvilku to šramotilo a jedna laň se vynořila z boku a šla přes mítinu. Čekali jsme co bude a já se pomalu přichystal, že budu střílet z volné ruky. Napínáček byl již natažený a já se s kulovnicí natočil směrem k pasece. Za laní se vynořil kolouch a další laň. V ten moment jsem si připravil kulovnici k výstřelu a čekal na jelena. Srdce mi začínalo bušit, pomalu se to blížilo ke krku a začínala mě přepadat lovecká horečka. Z laťáku se vynořil další kus. Třetí laň. Zklamání a očekávání kdy konečně výjde jelen. Nyní jsem už srdce cítil až v krku. V tom se vynořil nádherný desaterák a pomalu přecházel mítinu. Lojza na něj houknul, jelen se zastavil pomalu otočil hlavu na nás. Já rychle zamířil na plec a vystřelil. Jelen vyskočil a já viděl jak mu druhý běh klinknul. Počítal jsem s ránou přes plece. Po výskoku odběhl přes mítinu a zastavil se za pařezem. Lojza mi dal pokyn ať dám další ránu. Bohužel nebylo kam. Za moment se jelen rozběhl do vysokého lesa. Zkusil jsem to v běhu, ale minul jsem. Poté jsme se šli pomalu podívat na nástřel a k pařezu, kde se jelen zastavil. Nikde ani kapka barvy. Začínal mě nahlodávat červík pochybností, že jsem minul, ale v duchu jsem si říkal, že přece nejsem takové pako abych se na 60m netrefil. Najednou Lojza křikl, že má barvu. Přišel jsem k němu a viděl na zemi, na dubovém lístku kapičku barvy. Lojza prohlásil, že to je piču ( zřejmě vycpávkové slovo na olomoucku, jako u nás ty vole ) a že jedeme pro psa. Dojeli jsme k němu pro fenku a vrátili se zpátky do lesa. Lojza ji šel nasadit na stopu a já hledal další barvu za svitu baterky. Byl jsem celkem upěšný a našel celkem 15m pobarvené stopy kde bylo vidět, že barva lehce přibývá. Mezitím začala čubina asi 150m ode me hlásit. Lojza zavolal, ať přijdu a přinesu mu kulovnici, kterou nechal u auta. Rychle jsem ji popadl a s nadějí jsem za ním utíkal. Mezitím se čubina vrátila k Lojzovi a ten prohlásil, že asi hlásila prasata, protože po jelenovi by šla. Opět jsem propadal beznaději, že jsem to zkur... . Tu se holka vrátila na stopu a při hlášení bylo slyšet lámání, jak před ní něco odbíhá. Šli jsme to prověřit a najednou byl cítit říjný jelen a mě svitla naděje, že to přece jen dobře dopadne. Okamžitě, jsme vyrazili za štěkotem. Tu mi najednou Lojza hodil jeho baterku ať mu svítím, že vidí jelena. Samozřejmě mi upadla a svojí baterkou jsem mu posvítil tak šikovně, že nic neviděl a jelen mezitím odskočil. Seběhl asi 50m sráz dolů k cestě a bylo slyšet, že vybíhá svahem nahoru za cestou. Čubina no opět začala zaštěkávat na místě a my za ní pospíchali, když jsme byli asi 10m od ní tak jsme ho uviděli. Jelen již ležel v trávě a už ani neměl snahu vstát. Jen neustále točil hlavou proti čubině. Lojza na nic nečekal a jak fenka odskočila, tak ho dostřelil, aby zase neodešel a dál se netrápil. Já si myslím, že už by další úprk nezvládl, bylo na něm vidět, že má dost. Asi se tím posledním úprkem z a do kopce zalil. Po dostřelení následovala gratulace k ulovení, předání úlomku, pochválení čubinky za úspěšný dosled a mne konečně začala zaplavovat euforie z úspěšného lovu. Poté jsme se zvědavě šli podívat, jak jsem ho vlastně střelil. Rána to nebyla špatná a podle Lojzy dobrá ale na piču :-D . Jak jsem byl nervózní tak jsem to přetáhl dopředu a minul ramení kloub asi o 2cm a trefil spodní komoru a rozbil druhé plecko. Bohužel kule neprošla skrz a jelen se vybarvil dovnitř. Poté se mne Lozja zeptal, zda má jelena vyvrhnout, což jsem s díky odmítl a začal sám. Lehce mě potěšilo, když po chvilce prohlásil, že už jsem asi něco vyvrhoval a že mi to jde. Jen mi dával sem tam radu, což jsem s díky přijal. Přece jenom se jednalo teprve o druhého jelena, kterého jsem vyvrhoval a je rozdíl vyvrhovat 15kg srnce a 170kg jelena. Když jsem skončil, tak dorazil Lojzův kolega s pic-upem. Jelena jsme společně stáhli dolů k cestě, naložili a odvezli do chlaďáku. Oba lesníci prohlásili, že mám štěstí a povedl se mi DOBRÝ jelen a to ještě na první vycházce.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

Lovu zdar!! To jsi byl za bukem... :wink: . Jinak používáme i "ty vole" :lol:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Jirka83 »

Lovu Zdar, moc pěkný zážitek, v Plumlově jsem byl před třema rokama a nejen že jsem neviděl ani kus jelení zvěře, ale ani pořádně jsem neslyšel troubení... Já jedu o víkendu Chvalšin, tak doufám, že mi bude Diana s Hubertem přát... Na jaký jsi byl lesní správě?
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Fery »

Lovu dík. Byl jsem v Myslejovicích. Zážitek to byl pěkný, ale pro příště bych si ty nervy s dosledem rád odpustil :lol: Kamarádovi tam loni troubilo asi 5 jelenů, pár jich i viděl, jednoho ulovil a pak si to hrozně chválil. Já slyšel asi 3 kolem 22h, až když jsme jeli ze správy od chlaďáku a zastavili na chvilku u dopadových ploch. Bohužel tam jsou ještě tento týden noční střelby. Z jedné strany to troubilo a z druhé vojáci stříleli, takže zvěř je rozplašená. No, ale radši nic neslyšet a ulovit než slyšet a jet domu s prázdnou 8) foto viz trofeje
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Marpie »

A čím jsi přesně střílel (ráže a použité střelivo)?
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Fery, lovu zdar - a k předchozímu dotazu ještě jeden : Ta čubinka je ... ?
Kritériem pravdy je praxe.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Fery »

3006 přebíjené, VDL berger, 210gr, V0 - 774m, E0 - 4076J. Trošku mě to překvapilo, že to neprošlo. Ke své hanbě :oops: přiznám, že v té tmě jsem nepoznal co to je za rasu :roll: . Předpokládám, že braka :wink: .
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět