Repelent proti hmyzu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

Omlouvám se adminům za nové téma, které si nejsem 100% jist, zda se tak úplně patří, ale po včerejší čekané prostě musím. Chlapi, co používáte za repelent zejména proti komárům? Já jsem byl včera na kazatelně a to byly úplné roje co na mě útočily. To jsem měl po kapsách levanduli, na ruce náramek proti komárům a klíšťatům, který smrdí na sto honů, ale nezabírá nic. Dneska chci jít koupit Alpu a namočit do ní hřebíček, levanduli, skořici a šalvěj. Máte někdo nějaké dobré zkušenosti s něčím jiným? Klidně i s chemií....
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
jvsa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04.7.2013, 7:26
Bydliště: Olomoucko

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od jvsa »

Mě se osvědčil tento přípravek http://www.lekarna.cz/diffusil-repelent ... tem-150ml/ , v Kauflandu ho mají za 100,- Kč.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

S diffusilem jsem měl dobré zkušenosti před cca 3 lety. I tak po cca 2 hodinách se musel nástřik použít znovu. Dneska nevím jestli si dochoval kvalitu.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
jvsa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04.7.2013, 7:26
Bydliště: Olomoucko

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od jvsa »

Účinnost je opravdu cca 2 hod. (výrobce uvádí delší). Ty dvě hoďky je to ale v poho.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Kodiak1 »

Jediná věc, která opravdu funguje proti bodavému hmyzu, je Diethyltoluamid - žádný čenekový náhrdelník a levandulová mast, pouze DEET. Je obsažen ve všech "dobrých" repelentech. Důležité je ale množství, ve kterém se v repelentním přípravku vyskytuje. Samo sebou čím víc, tím líp.
Doporučuji ti BushMan Ultra DryGel 80% DEET. To je asi to nejlepší, co tady seženeš a já bych už jiný nechtěl, komáři jdou parádně do vývrtky, jen se přiblíží 8) . Repelenty, které mají 30% DEET a méně, jsou skoro k prdu, rychle vyprchají a aplikace se musí opakovat.

Zkus to tady: http://www.kokabura.cz/www-eshop-rychle ... el-80-DEET
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

To vypadá hodně dobře :-) Aplikace je jaká? Podle obrázku je to gel. Takže to máš nanést na oblečení a nekryté části těla?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od ridgeback »

Před týdnem jsem se nacákal tímto:
http://www.maxeuro.cz/repelent-off-rozp ... 28188.html
Příjemně voní, ale vždy po cca 30min jsem se musel přešplíchnout.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Kodiak1 »

To Zoubeek: Přesně tak, namazat se :lol: !
Na oblečení se to moc nedoporučuje, asi by mohlo dojít k nějaké reakci s umělotinama v látce. Nakonec proč bys to pajcoval na hadr? Ten to nepotřebuje. Pokud máš strach, že komár bodne i skrz látku, tak se namaž po oblečením. :roll:
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od zoubeek »

No přes kalhoty to je běžnej jev. Teď se dívám, že nejlepší repelent bude tady toto http://www.art-sport.cz/moskytiery/mosk ... lsafe.html
:lol:
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Kodiak1 »

To mám součástí čepice, ale přes ksicht je to děsněj vopruz, příšerně to vadí při výhledu a jakmile to zvedneš, aby ses podíval lépe, hned jí od nějakého cucáka koupíš :wink: .
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od BwanaHunter »

Na komáry je suverénně nejúčinnější opravdu DEET. Nicméně, dnes už se přípravky s koncentrací DEET vyšší než 50% moc nedoporučují. Nad 50% koncentrace totiž dochází k nárůstu nežádoucích účinků násobně rychleji, než doby účinnosti. Jinak vyšší koncentrace DEET neznamená lepší účinnost, jen delší. Ale přeci jen DEET je toxický, má nežádoucí účinky a poškozuje plastické hmoty a materiály, což taky nemusí být bez významu. Na komáry je ale nejúčinnější. Nicméně, nefunguje na klíšťata. Přípravky s DEET na trhu ČR jsou třeba repelenty Predator (spray) nebo Ultrathon (gel) od 3M. Predator se dělá ve škále různých koncentrací, Ultrathon má myslím 35%.
Na klíšťata funguje icaridin. U náš třeba v jednom z asi 3 druhů přípravku Autan, Predator Maxx Plus, ze zahraničních Natrapel atd. Icaridin funguje dobře i na komáry, jen ne tak dlouho,jako DEET. Jsou i kombinované přípravky, které obsahují oboje, jako třeba ten Predator Maxx.
Samozřejmě to není jediná možnost, např. repelent, co dělá Hagopur, má účinnou složku nějaký ethyl ester čehosi, a funguje taky dobře, jen kratší dobu.
Na oblečení je super Predator Outdoor Impregnace na oděv. Je to určeno pouze na oděv, nikoliv na kůži, obsahuje permetrin, což je insekticid, minimálně toxický pro většinu teplokrevných, např. je součástí přípravků proti parazitům pro psy. Nastříkáte na oblečení, necháte zaschnout, když nevyperete, tak funguje dlouhodobě v řádu týdnů (třeba 2-3), a výhoda je, že kromě toho, že odpuzuje, tak když na to vleze něco jako třeba klíště, tak zakuká.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od lörinc »

Já používám anti bite -50% Deet a nebo jak píše bwana teď jsem koupil taky predatora a mile mě překvapil...
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od petjan »

Zdravím, já používám AUTAN FAMILY CARE STICK, http://www.autan.com/autan/include/popu ... =244&w=115. Když jsme byli na dovolené v Itálii, tak nám tam tohle dporučila jedna Češka co tam dlouhodobě žila, že je to opravdu dobrý. Byli tam komáři jak sifonový bombičky a opravdu to fungovalo. Zrovna včera jsem se tím napatlal a komáři kolem mě na kazatelně jen hučely jako bych měl hlavu v úlu, ale žádné bodnutí. Pouze přes kalhoty, ale tam jsem se nemazal. Je to jen trochu více naparfémovaný. Už ani nevím co to stálo.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Zdenek41 »

Autan používám co střílím.Běžně k dostání v lékárnách.Doporučuji ten od Evropského výrobce je lepší jak od USA.Alespon já to tak za těch 30 let vypozoroval.Funguje asi 6-8 hodin,když se člověk nepotí.Jinak,ale proti těm malejm muchničkám nefunguje snad nic.To jsou potvory.Cena je něco přes sto.Používám nejraději ten v plastu s mechanickou pumpou.Praktické lehké akorát do kapsy.
Pokud si namažete nohy,funguje i na klíštata.Voní příjemně a ani bachyním to nesmrdí.... :wink:Pozor však na tyhle rollony,už jsem si zmařil bundu a palubku u auta.Funguje velice dobře,ale teplo opravdu nesnáší,vyteče a dělá pěkný skvrny. :!:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Repelent proti hmyzu

Příspěvek od Vojta »

Na doporučení Aldy jsem si koupil přípravek ultrathon od firmy 3M :-) Obsah deet je 25% hm. Účinnost proti komárům,ovádům a klíšťatům. Udávají až 8 hodin. Podle mých zkušeností to je ale cca 3 hod,což je pro mně dostačující. Cena tuším cca 150 Kč. Je ve spreji,lze jej použít jak napokožku tak na oblečení. K zakoupení v lékárnách-seznam lékáren je tuším na stránkách 3M. Asi trošku jiný přípravek,než o kterém píše bwana hunter. Vesměs ale asi podobný....
Odpovědět