Jak lovíte vrány a straky ?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

neboj na todle sly?ej i kdyby měli ing před jménem :lol: :lol: :twisted:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tak já už mám 3 straky, lovím je naprosto jednoduchým způsobem.Mám vyhlídlá místa, kde rádi sedávájí-většinou jsou to topoly, stohy staré slámy a pod. jen se schovám na dobře kryté místo, aby mně neviděli a pak už jen číhám. Na 3,5 broky sly?í velice dobře. když po ráně nevylezu, tak jsou do 10 min většinou zpátky. Strak u nás máme požehnaně a musím bohužel říct, že jsem jediný kdo se jejich lovu věnuje-ročně ulovím tak 3-5 ks.takže letos se mi zatím velmi daří.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

ještě jsem zapomněl! že by straky slyšeli na krabičku sirek??? Tak to opravdu nevím, u nás sly?í dobře na 3,5-ky broky-to je zaručený úspěch! :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

funguje to jako vábnička. Sirky střílet neuměj věř mi :D :lol: :lol:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tomáš má naprostou pravdu. Hrkáním s krabičkou sirek se skutečně vábí. Jinak úplně nejlepší je na vábení stará ještě dřevěná krabička, ale ta se už dnes těžko sežene.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak loni po mě nekdo chtěl fotku strakolapu nafocení se nepodařilo tak jsem to zkusil nakreslit na prvním obrázku je pohled zhora kde se udělají dva tři čtyři otvory 10 cm ?iroký aby tam mohl pták vlétnout na druhém je pohled z boku ty otvory musí mít stěnu aspoň 15 cm vysokou aby pták který chce vyletnout nemohl u otvoru roztáhnou křídla celé to je velké asi metr na metr uvnitř se udělá malá klícka na volavku stačí i padlina od silnice a pak se čeká a čeká funguje to spolehlivě co vlétne dovnitř se ven nedostane ty stěny vletových otvorů je dobrý udělat z plechu který je hladký opčas se tam najde i kuna která tam vleze za strakou akdyž to je z kvalitního pletiva tak se ven nedostane. Jestli ho budu dělat tak to nafotím při výrobě
http://fotoalba.cz/fotky/5488217
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Fotka jednoho lapáku na ptáky je v tomhle na straně 37

http://www.mze.cz/UserFiles/File/MYSLIVOST/pasti.pdf

P.S. Zkusil jsem založit téma na lapáky v lovech beze zbraně :-)
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

škoda že ta fotka není lepší zajímalo by mě jak vypadá ten ?ebřík.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

S tou krabičkou od sireksem to slyšel taky, mělo by v ní být prý 15 sirek... Dřevěná je prý lepší, ale vážně nevim, kde by se dneska dala sehnat... :(
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

U nas mame straky hlavne ve zlebu. Kolega napocital 12ks v jednom keři. Nasledujici vecer jsme sli(3 chlapy) obebstoupit zleb jestli z toho neco bude. Vysledek je jedna straka. Ve ctvrtek jsem sel sam ale vsechny predemnou ulitly. Na vecer zalitavaji do odlehleho krovi blizko zlebu. Chce to sednout do ukrytu ke keri uz tak kolem seste hodiny a pak uz jen cekat jak zacnou prilitavat :P
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Vloni se mi povedl lov na vrány tak,že z toho mám radost ještě teď :P Mám lovecký revír mezi Vltavou a průplavem takže vody dost a dost. Jedno ráno jsem šoulal po břehu a čekal jestli bych nevypíchl kmotru nebo kočku,byla mlha a shora ji začínalo bourat sluníčko. Na Černým Topolu jsem slyšel krákat vrány a ony mě neviděly proto? já jsem byl schovaný v tý mlze. Došoulal jsem až pod strom s nabitou brokovnicí do zubů jsem si připravil další dva náboje a dal se do nich...Na čtyři rány jsem dostal tři :P :lol: :P
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

straky

Příspěvek od ČENDA »

Se mnou letos straky docela vydupaly. když už jsem si myslel že je mám nadosah tak úplně někde jinde než jsem čekal se ozvalo zaskřečení a frr a byly vtrapu... Ale snad se jim ještě na kobylku dostanu zatím mám jen jednu.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
frankolin
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03.10.2007, 13:23

Příspěvek od frankolin »

Zdar, u nás je přestrakováno. Navečer, když zatahují ddo křovisek, není problém spatřit i 40 ks!!! Jsem, ještě s kamarádem, jediný, který tlumí škodnou pernatou. Není den, kdy bych po nich nepálil. Za posledních 14 dní jich mám 13. Je teď ale opravdu problém, se k nim dostat na dostřel. většinou odtáhnou už na 200 metrech, jakmile uvidí hodného zeleného pána s kouzelnou hůlkou na ramenu. Pak nezbývá nic jiného, než čekat dobře ukrytý v keřích. většinou přiletí, nakoupí a ustelou si opodál. Lovu zdar všem.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Zdravím vespolek. Tak jsem konečně přišel na to jak snířit počet strak co se u nás vyskytuje. Zjistil jsem že s oblibou lítaj ze sadu přez Labe na druhou srtanu na strom. Stačí se schovat do břízek v vody a číhat. 3mm broky se mi osvědčily a za poslední týden jich mám už dedum. Ale opravdu je třeba se krýt protože jsou děsně opatrné a při náznaku pohybu mění směr letu i o 90°.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Foxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 28.12.2007, 15:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Foxx »

Já je střílím tak, že se schovám a pozoruji do kterého keře zatahují a čekám až se setmí. Potom k nim opatrně došoulám, nejlepší podmínky jsou před úplňkem, aby bylo alespoň trochu vidět. Výhodou je, že ikdyž vyletí, neletí zas tak daleko, většinou sednou na vedlejší keř nebo strom. Střílím na ně 3-ky broky. Podaří se mi střelit i tři za večer. S tou krabičkou sirek to neznám, ale určitě to vyzkouším.
Odpovědět