Jak lovíte vrány a straky ?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od rip-curl »

Nevím jestli to tady už někdo psal, ale kamarád myslivec mi říkal, že slyšel o osvědčeném způsobu vábění strak. Stačí se dobře schovat a vábení se provádí s použitím obyčejné krabičky se sirkami. Sirek by měla být tak polovina a stačí chrastit. Sám jsem ještě nezkoušel. :D
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
Kordit
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 27.6.2012, 18:36

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Kordit »

Videl som to uz davno v nejakom programe.
Pouzivali papierove krabicky ale aj stare drevene asi z tenkej dýhy ci preglejky(Překližky),
tie mali vraj prenikavejsi zvuk.
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od TomF »

Tak zítra to nám strakařům, po několikaměsíční přestávce začíná, chystá se někdo? :twisted:
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Filda »

Chystám se na ně o víkendu se pejskem. Musím využít jejich mladické hlouposti :)
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Zvědavec »

I já se chystám :-)
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od TomF »

Filda: to si také říkám :D
Tak skeetky připravené, vábnička po několika hodinovém hledání nalezena a v 18:00 jdu na ně!
Udělám takový průběrný odstřel těch "hloupějších" kusů a pak je zas nechám pár týdnů v klidu... :)
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od ČENDA »

Já už taky mám připraveno a o výkendu je půjdu prohnat... Připadá mi že se ty potvory množej geometrickou řadou co jich je.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od TomF »

Tak dnes jsem zklamán, nebylo tam ani nic. V zimě to bylo lepší, byl větší klid. Ale už po několikáté jsem zahlédl vrány. Tak nevím, budou mě provokovat tak dlouho, až na mě přijde lovecká nouze. Abych to vysvětlil, nejsem ten typ, že střílí všechno živé - strak jsou u nás mraky, ale tyto 2 vrány se tu objevily po kolika letech od loňského podzimu, tak je nechci hned zlikvidovat.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Petr1970 »

za poslední 3 dny co sem byl ráno i odpo nic.. asi je někdo varoval..

zato sem dneska ráno u potoka na loukách viděl probíhající komando pruhovaných :-) nejdřív jsem nevěřil, vystřelili 4 metry vedle posedu ..
neže sem přebral dalekohled a přeostřil měli 40 metrů a jeli jak myši, super zážite, posekaná louka, takový vypelichaný kočky šedivo-stříbrný:-)

všude tam kde byly hejna strak je všechno možný, ale straka ani jedna:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Toma »

Dnes ráno sem je náhodou překvapil.Seděli v korunách stromů nade mnou a divoce štěbetali.Po delší chvíli jedna vyletěla,padla na první ránu ,a pak vyletěli ještě dvě,nestačil sem přebíjet,nicméně sem po nich vystřelil ,ale neúspěšně.Čtyři rány =1 ks.Corona 3,5 mm..
Lovec zabíjí jednou ranou.
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od TomF »

Pořád nic, nechápu. Kupodivu ani ve městě nejsou...neodlétaj ty straky na léto do chladnějších krajin? :D
Toma: 3,5 mm je zbytečně moc. Vezmi si skeetky nebo trapky. Vždyť dospělá straka má tělíčko 10x15 cm a váží necelých 200g. Osobní zkušenost - vystřeleno x ran. Dokonce, když jsem začínal, tak mi někdo radil, že na straku je nejlepší 4 mm brok...Zkrátka nabít trpaky, mířit kousíček před klovák (pokud letí okolo) nebo aby se lehce schovala pod muškou (mířit nad ní, pokud letí ode mě) a je to jasné. Jo a pokud je blízko (do 10ti metrů), tak pokud nejsi hodně dobrý střelec, nikam nespěchat. Počkat si až se trošku vzdálí a pak...
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Toma »

Vím že 3,5mm je dost,nešel sem vyloženě na ně,ale nabíjím většinou 3,5.Střílel sem i vrány 2,5mm Vegy,a stačilo to.Kolega zas na vránu jedině 4ky jak si psal Ty.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Petr1970 »

u nás jsou ve městech, když sem včera navečer zkoušel dalekohled po vyčištění tak jsem napočítal 5 na asi 8 barácích kolem:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od TomF »

Když píšeš o vegách - takže máš 16tku? S tou nemám zkušenosti, ale tím spíš bych si bral malé broky :)
Na ty vrány už 3,5 mm není takové terno, ale 4? Kolega je asi tak dobrý střelec, že má strach, aby mu z toho zbyl znak kdyby to dostalo dvojkama plný zásah že? :D
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od TomF »

Petr1970: normálně jsi mě vyhecoval, počkám ještě tak hodinu a jdu na revírní kontrolu :D
Odpovědět