Jak lovíte vrány a straky ?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od tondaa »

to jsi asi neměl straku ..Já jich měl v rukou už spousty a každá se držela prstu jak větévky-nikdy mi nic neprobodla !A že tě klovla ? Stačí podržet hlavičku-ona se uklidní a neklade odpor.
Pokud se jedná o krmení-každé ptáče potřebuje naučit žrát-a zpočátku se krmí z ruky,tj trochu násilím a takovym krmením ,aby to dokázalo strávit ..... granule jsou na hodně vody-kterou jsi zřejmě nedal v dostatečném množství....Tedy- ne hnusné granule,ale hlad a sucho v traktu ti ji zahubilo
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od BwanaHunter »

Lesomil> ono k tomu neni moc co dodat...:) 1.v pomerne jemnych jelenicovych rukavicich, puvodne jezdeckych, chytam papousky, 2.pri manipulaci s cilem usmrtit chycenou straku asi nejde uplne o to, prenaset ji opatrne jak hole kure kdovi kam, 3. kdyz se ptak nechce dat, musis ho podle toho chytit. Kolem letek z hrbetni strany, malicky pridrzet stojaky a palci klouby letek, ev.hlavu se zobak. Pak na tebe paraty nemuze a zobakem omezene nebo taky ne, zalezi jak jsi sikovny. TVL kdyz vidim co nadelaji lidi se strakou, chtel bych vas videt zarezavat 15kg krocana :-) :-).
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Lesomil »

BwanaHunter :)
Možná bych mohl svůj postoj k věci upřesnit... Neprovádím a ani se nechystám provádět odchyt jakékoliv zvěře. Reagoval jsem jen na diskusi, kdy se mi zdálo vhodné upozornit na možný problém se vzduchovkou a případnými aktivisty.... :evil: Pokud se zmínka o krocanech týkala mně (což nepředpokládám) pak jsem byl již nucen v rámci spolupráce s bývalým tchánem usmrtit taky nějakého toho krocana. Ne vždy měli jen 15 kg. ... Vzpomínám si, že některé jsme z preventivních důvodů měli i v pytli... Máš pravdu, že kdo to nezkusil, neuvěří tu sílu ptáka a nebezpečnost drápů.... S chytáním strak do ruky také nemám zkušenost ale věřím Ti, že to funguje jak jsi popsal. Když jsem si poradil s výrem, snad bych tu straku zvládl... :wink: Jak to vidím v této chvíli pak rukavice a zapeření je možné řešení.....
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od BwanaHunter »

Jo, tak vyr je uplne jina liga, to jo :-). Rychly jak blesk, silu ma slusnou a tu palici umi otocit snad 2x kolem dokola :-D.
A poradny krocan, to uz je souper...:-) Vzduchovku nebudu ani komentovat, a jak uz jsem rikal, a prvni byl Zdenek-kdo to nezvlada, at nechyta.
Btw.jsem k pastem taky nejak neprilnul...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od zvire »

BwanaHunter píše:To je debata, nestacim sw divit. Nasi dedove by se smali, ze by se po :-).
Kozena rukavice uchrani ruku i pred uz pomerne velkym papouskem nebo dravcem, tedy zviretem podstatne silnejsim, nez straka. A pak manipulace sije. Kuna (i liska), jak pise Zdenek - adekvatne velkym klackem mezi svetla a mordu. Funguje i pod bradu pres hrtan, ale nosni cast lebky je jistejsi. Mlatit pytlem o strom sice lze, ale jak uz tu zaznelo, je slusna moznost, ze se to tak uplne nepovede. A jak pise Zdenek, kdo si s tim nevi rady a nema na to, tak at nechyta, neb kdo se boji, sere v sini.
Přesně moje řeč! Dědové a starší myslivci by se divili, co jsou dnešní lidi schopni vymyslet z důvodu humáního a rychlého usmrcení!!! Kdyby jste se bavili s myslivcem co měl nejaktivnější období v 70-80tých letech, musel by si myslet že jste spadli z Marzu!!! A o dnešních ochranářích a aktivistech ani nemluvím!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Tim »

To jo, já vím že možná můj dotaz zněl blbě. Já bych se se strakama taky nepáral, ani do pasti bych je nejraději nechytal, jenže se drží hned kolem vesnice a tam je největší problém - lidi. Když střílím, pořád nějaký idiot řve že tam dělám bordel... Poslat ho do míst, kam slunce nesvítí a lovit dál není sice problém, ale úplně mi to lov zkazí. Proto jsem chtěl vědět, zda třeba někdo nemá vyzkoušenou metodu rychlého usmrcení v pasti. Něco jako karbofuran v návnadě kategoricky odmítám...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od hofi »

Když mně bylo 13, tak jsem poprvé chytil na poli poraněné káně holou rukou tak, jak popisuje BwanaHunter. Když jsem ho přinesl domů, táta se divil, že nemám ani propíchlé ruce od pařátů :D Jinak chytám taky občas straky do strakolapu, ale jen za barákem, abych nedělal kravál. Ve vesnici to řeším po svém, není tam na mě moc vidět, takže ji chytnu do ruky a udělám s ní sovu o 360° nebo malorážka a náboj flobert 8), podle situace. Přemýšlejte selským rozumem a nedělejte z toho vědu :wink:.

Pravopis opraven. Karel61.
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Zvědavec »

Chápu, že tohle je Lovecké fórum a ne lingvistické centrum převýchovy, ale mé české oko krvácí, při pohledu na důkaz toho, že jen "selský rozum" k sepsání čitelného příspěvku nestačí. Už jsem se smířil s tím, že ironii v textu chápe jen málokdo a upřímná rada, že straka neukončila svůj život kvůli tomu, že jsem jí předložil granule špatné značky, ale kvůli tomu, že umřela hlady a žízní mne i upřímně pobaví (straka si prostě nenechala otevřít zobák a vodu ani granuli si sama nevzala), ale i čeština má své meze. Prosím, piště sem česky!
romanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26.11.2013, 12:46
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od romanza »

Zdravím všechny.
Straku lovím intenzivně v době lovu už mnoho let nejvíce jich ulovím na jejich hřadovištích kde se jich slétává více.
Zrovna včera úspěch 3ks. Za únor dohromady 7ks. Za celou loveckou sezonu 31ks.Vránu 1ks.Používám i vábničku když odlétnou z hřadoviště usednu zavábím připravím se a pořídím slovit 1 - 2 ks.Nestřílím když není jistý zásah ale jsem docela zručný v letu na 30-50m taky trefím :wink:

U vesnice se snažím nedělat kravál tak mám malorážku a to je možnost použít s rozumem.

Nebo je dobré je nakrmit v místě kde se dají lovit - rohlík - granule pro psa.

Vrána je problém - to je plížení a o náhodě když šikovně vylétne.

Pokud má někdo zájem napíši možnost jiného lovu této škodné :wink:

Lovu zdar a Myslivosti .
7x57R ZH /7x57R-12ZH /IŽ-223Remington/12-12zh/cz16-65/ZKM 451
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Toman »

Také jsem je lovil jako ty. Byl tu kus od města takový remíz a pár let jsem tam na ně chodíval. Když jsem je tam před léty objevil, bývalo jich tam běžně 30. Už loňskou zimu jich tam však bylo méně. No a teď v prosinci jsem střelil jednu a šlus - to jich tam hřadovalo cca 10. Na vábičku nereagují. Občas vidím jak přelétávají a sem tam se v remízu na noc usadí dva kusy. Do těch se mi ale nechce moc střílet aneb jak poznamenal náš hospodář: "ty jsou chovný jo? :lol: "
romanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26.11.2013, 12:46
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od romanza »

Zdravím.
Tento lovecký rok jsme se v MS do Strak trochu víc obuli hlavně kolegové se strakolapy a dohromady jich je už přes 100ks a to povídali jo straky už nebudou.

Ale zatím to tak není jsme příměstská honitba na hranici 3 města a oni se do honitby z měst zase roztáhnou.

Jo kdyby jich bylo jak u Vás tak to by už šlo aby se Zpěvné ptactvo trochu zvedlo a bylo vidět :D

Myslivosti a Lovu zdar :)
7x57R ZH /7x57R-12ZH /IŽ-223Remington/12-12zh/cz16-65/ZKM 451
Toman
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: pon 07.4.2014, 16:10

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Toman »

No on problém je v tom, že se jejich stavy moc nesnížily, spíše se stáhli na hranici města a odtamtud různě expandují do přilehlé honitby. Jen ten remíz, kde se dalo střílet opustili a skáčou na stromech mezi domy ve městě. Předloni jsem jich střelil 5, loni 8 a letos 1. Na vábničku reagují jen na hřadovišti, které teď však mají ve městě a došoulat k nim v podstatě nejde. Poznají flintu, což je neuvěřitelné. Bez ní k nim dojdu klidně na 20 metrů, ale jak jí mám, tak už na 100-50 metrů letí pryč.
Tak nějak mě ale hřeje, že je ten remíz teď plný kosáků, nejrůznějších druhů sýkorek, stehlíků atd.
romanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26.11.2013, 12:46
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od romanza »

Jak jeden náš člen řekl " Když oni jsou chytřejší jak já " :lol:

No ono to je spíš o tom věnovat se tomu to lovu a zkoušet různé způsoby a to mě osobně baví :) "A to je ta myslivost"

Jediná šance pro tebe " Toman " je nějaký zákryt a u něj nakrmit a tam si pak sednout a maskovat se a vábit.

Tak ať se daří a Lovu zdar :)
7x57R ZH /7x57R-12ZH /IŽ-223Remington/12-12zh/cz16-65/ZKM 451
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Zdenek41 »

Někde jsem to tu už psal...Ale myslím, i podle legislativy je to OK .
Před mnoha lety jsem měl doma lišku tenkrát to ještě šlo. Pozor dnes už normálně ne, ale straky se mohly zbláznit . Jen jsem nepoužíval brokovnici ta Líšanovi vadila. Malorážka ne aby zase nedošlo k neshodě zákona byl a jsem zatím MH .Tenkrát to bylo podmínkou. Výr to nebyl ,ale liška. Tedy 15 kg lišák. Za sezonu jsem ulovil i 15 strak. Jinak neetické, ale účinné je lovit po vyvedení z hnízda. Mladé se většinou chladí v olších okolo potoků tak jako hřivnáč. Jen to bývá v času sušení sen. :wink:
Vránu v honitbě hájím , ta se v našich končinách úplně ztratila. A jsem štastný jak malý kluk, když mi tu nějaká zakráká. To je jen nostalgie z mládí a vzpomínka na mého tátu....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jak lovíte vrány a straky ?

Příspěvek od Petr1970 »

jak jsem již psal, kolem baráku (v intra-velánu) jich vidím se psem 5-10 za půl hodiny.. ale vše se zvedne tak do 100 metrů
autem nyní když jedu do práce 5-6 strak na 10 km..

v lese s flintou i když si sednu na kraj a koukám na 100 metrů dalekohledm do stromů a sedím půl hodiny, ani jedna

straku zatím střelenou nemám a bez porušení zákona (což nedělám) to fakt nevidím - o víkendu při zabíjačcce u rodičů 4 na stromě na zahradě, nechaly mě přijít 20 metrů:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět