Nábor nových členů - jak je to u vás?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
jana24
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01.6.2021, 16:32

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od jana24 »

Byla jsem přijatá do sdružení a upřímně by mě zajímalo co znamená zkušební doba ?
Těch co jsem se ptala u nás ve sdružení mi nebyli schopni odpovědět a upřímně mi zkušební doba přijde v mém případě divná, ale jejich pravidla, takže beru.
Do sdružení docházím skoro 20 let a rok po zkouškách jsem byla přijatá do sdružení. Tedy mě znají víc než dobře a vědí, že dělám vše až na lov...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od dalas »

Jano vítej na fóru. Dovolím si tě drobet poopravit, dnes už to není sdružení, ale spolek. Nicméně všichni tomu rozumíme. A teď k dotazu. Způsob přijímání nových členů spolku by měl být uveden ve stanovách spolku. Ta zkušební doba je bez ohledu na to, jak je nový člen zapsán. Pokud by tomu tak nebylo, musely by stanovy řešit délku zkušební doby a podmínky pro udělení této doby. Jednotnou zkušební dobou se to zjednodušuje. Odhaduji, že v Tvém případě je to pouze nutná formalita.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od bon »

Přijetí nových členů upravují stanovy spolku a pravidla jsou stejná jak pro syna předsedy, který se účastní činnosti spolku 10 let a nebo Frantu Joudu, kterého ve spolku nikdo nezná. U nás má zájemce o členství ve spolku po schválení členskou schůzí status čekatele na řádné členství a po 2 letech se může stát řádným členem.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Lotr »

Zkušební doba ve většině spolků slouží k otestování nově přijatého člena, zda je schopen dodržovat stanovy a provozní řád. Pokud je to v nich zakotveno, jejich podpisem stvrzuje nově přijatý člen svou dobrovolnou vůli je dodržovat. Není tedy rozdílu mezi synem (dcerou) domácího člena, který s tátou chodí do revíru a na brigády už od svých 5-ti let a naplaveninou do obce, která se po koupi domu v obci chce stát členem místního MS, protože má lovecký lístek a zbroják. Takže je na vůli každého adepta, zda hodlá místní pravidla akceptovat, nebo ne.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Šumavák »

Přesně tak, podmínky pro přijetí nových členů sice mají jednotlivé myslivecké spolky odlišné, avšak obvykle zakotvené v provozním (domácím) řádu, či přímo ve stanovách. Takže platí pro všechny stejně, ať je to rodinný příslušník někoho ze členů, kterého znají od malička a účastní se aktivit spolku dlouhé roky, nebo někdo téměř neznámý, kdo se, např. jak už zde bylo uvedeno, nedávno přistěhoval. Jen mě trochu zaráží, že tazatelka nezná podmínky přijetí do spolku, do jehož aktivit se zapojuje již dvacet let, nebo že jí na to někteří ze členů nedokázali fundovaně odpovědět... :?
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od kikin »

No jo pánové,to jste ovšem zapoměli,kde žijete.V této zemi je přeci normální,že se zákony a stanovy ohýbají ,nedodržují.Případně se najde výmluva,kterou partička z výboru MS použije(třeba počet hektarů na člena) a klidně bude čekačku prodlužovat do nekonečna.Mezi tím ji přeskáče x členů z rodin,které jsou členy.Vzhledem k tomu,že Jana 24 píše,že jí to nejsou schopni vysvětlit je jasné,že s ní hrají betla.Případně vymyslí nějaké omezení,které hlasovací mašina schválí.Kdybych to nezažíl,nevéřil bych,že majitele 18ha s nejvyšší kvalifikací dokáží dlouhé roky zdržovat....
Luc333
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 22.2.2012, 20:38

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Luc333 »

....jo jo tak to dneska ve spolcích chodí. Podmínky, potíže, prostě klacky pod nohy jak někoho nepřijmout, nebo si udělat otroka, s kterým si můžu dělat co chci třeba roky. Jsou žadatelé s kompletním mysl. vzděláním, lov. psi, hon. pozemky v honitbě a stejně nemají šanci. Sedí tam starý zabedněnci a aby nám neužíral a nebyl náhodou moc chytrej, tak ho nevezmeme. Tak se tyhle lidi naštvou a pronajmou si honitbu sami, všichni se divý proč, desítky let to tak funguje a oni nám ji ti hajzlové berou. Je doba kdy KAŽDÝ kdo má zájem o myslivost, by měl být přijat a umožněno myslivost vykonávat. Pokud nebude fungovat, vyloučit taky jde. Je nás stále méně a začít se
rozdělovat je cesta do pekel.
Odpovědět