Nábor nových členů - jak je to u vás?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od sara »

Petjan píše: "Pokud mám zájem někam vstoupit, tak nemůžu chtít, aby se stávající většina podřídila mě. Pokud je to banda tupců, tak je otázka, proč tam chci?"

Já mu odpovím: - neočekávám, že by se mi někdo měl přizpůsobovat
- že je to banda tupců předem nepoznám. A navíc, kde není ? Jsou taková místa, ale těch je jako šafránu/ myslím v klasických MS/
- navíc, vstupuju do neznáma, puzen láskou k myslivosti, k lovu,a proto, že je to můj životní styl.

Sara
photoamateurcz
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17.12.2011, 20:07

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od photoamateurcz »

Dobrý den,
Marně se snažím nalézt někde v okolí Olomouce myslivecký spolek, kde by stáli o nové členy. Jsem Olomoučák, je mi 33, o maso mi nejde, spíše o zážitek a životní styl, nebojím se práce a jsem ochotný zaplatit přiměřený poplatek. Kdyby někdo o něčem věděl, alespoň na hostování, budu vděčný.
Přeji příjemné Svátky, Lovu zdar!
S pozdravem Venca
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od verdemont »

dobrý den
myslivost je bez jakékoliv nadsázky ,můj celoživotní koníček,a provází mne již od útlého dětství,přináší mi spoustu radosti,zážitků,přátel a nových a nových poznatků,co se oboru týče.
ale,
po -nácti letech jsem se přestěhoval.jen asi kilometr,čarou vzdušnou.jen do vedlejší vesničky.i tady mne spousta lidí,za tu dobu,co v kraji žiju, zná.do té doby vše OK.
ale dál,katastrofa neuvěřitelná,trápení ukrutné a výsledek?
tam, kde jsem byl členem MS doposud, mi bez jakéhokoliv předchozího jednání (nebylo o čem,nikdy jsem nebyl řešen v souvislosti se zákonem,ať o myslivosti,či zbraních a střelivu,či podobných jiných zákonů.) bylo zrušeno členství,pro ,,soustavné porušování stanov MS".členskou schůzí potvrzeno,(shodou okolností jsem se této z důvodů prac směny nezůčastnil) a hotovo.
zůstal jsem stát s ,,otevřenou hubou" a bývalí kamarádi a kolegové , kteří ještě na posledním honu hojně zapíjeli mého ,,krále honu" klopí oči a přecházejí na druhou stranu ulice,no zkrátka ani slůvko ,,za co".po straně,když je ,,nikdo " nevidí ,bylo řečeno,že výbor přišel s tím , že jsem se přestěhoval,a evidentně nemám dále zájem o provozování myslivosti v původním bydlišti,tak to členská odsouhlasila.i přes moji neučast,nikdo se mne nezeptal,výbor si mne nepozval,když už mněl takovou péči o mé další fungování,jako tohle se snad nemůže stát ani v Mongolsku.
jen jedna věta,na čí popud nevím,ale tuším, jedna věta.Bylo vám zrušeno členství,pro soustavné porušování stanov MS. tečka.
ale,
aby toho nebylo dost,
po nějaké době,podal jsem si žádost o členství v místě nového bydliště.
opět mezi lidičky, se kterými jsem se soustavně stýkal,jak ,,civilně",tak v rámci myslivosti.
ale ouha!
výbor vzhledem k mojí ,,problémovosti" , doporučil členské schůzi nepřijmout a dále nejednat.
a opět , ani si mně výbor nepozval na ,,plk",zkrátka podivno podivné,kdo si tohle přečte,jistě si myslí,že je to nějaká historka ze špatné detektivky.
to jsem ale neřád,náplava a kdovíco ještě.
je mi líto těch vylekaných, ublížených staříků,sedících ve výborech takto zkamenělých MS ,kteří si nedokážou připustit,že už to není jak za ,,komárů",kdy mohli ,,všechno".brání se novým a mladým členům zuby nehty,přes hranu,přes čáru,ať to stojí co to stojí,jen aby jim neubylo,nevím co,když už ani nikam nejdou,ale hlavně,když ještě uškodit dovedou.
čas běží pánové ,do hrobu,si ,,TO" nevezmete.
a co po vás zůstane?
nic,vybydleno,ani pes po vás neštekne,spoustě lidí se uleví od té vaší zášti a zachtivosti
já počkám,jsem trpělivý,a vždy se mi to vyplatilo.
čas,ten beží,pánové,ten neuplatíte,nezastrašíte,nepomluvíte............

a
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od dalas »

verdemont> mohl by jsi prosím uvést pasáže ze stanov Tvého bývalého MS, které se týkají vyloučení člena? Pokud jsou ty stanovy zpracovány kvalitně, předchází vyloučení projednání konkrétního porušení stanov ve výboru. Nelze uvést pouze "soustavné porušování stanov" aniž by kdokoliv cokoliv s Tebou řešil. Pak se můžeš bránit právní cestou, i když nevím, zda bych za takových podmínek o členství stál. V normálních MS také dostaneš pozvánku s programem schůze. Svolání schůze by také měly řešit stanovy. Pokud to tam je, že se schůze svolává písemně s uvedením návrhu programu a Ty jsi nic nedostal (jinak by jsi asi reagoval předem), pak se můžeš opět bránit.
Druhá varianta je, že jsou ty stanovy "díravé". Pak se není o co opřít. Taky popřemýšlej, jestli není nějaký důvod, který ostatním vadí, jen Ti jej nejsou schopni otevřeně říct.
Prostě pozorně přečti stanovy, a podívej se, zda naopak nedošlo v nějakém procedurálním bodě k porušení stanov ze strany Tvého bývalého MS.


Takto je to řešeno v našich stanovách:

Porušení členských povinností
Článek 19
Opatření
(1) Členovi, který porušil svoji povinnost vyplývající z členství, může výbor uložit tato opatření:
a) výtka
b) dočasné omezení ve využití výsledků mysliveckého hospodaření nebo jiných členských výhod,
c) dočasné omezení lovu zvěře.
(2) Jednotlivá opatření lze uložit v závislosti na závažnosti a četnosti porušení povinností i společně. Opatření podle odstavce 1 písm. b) a c) lze uložit nejdéle na dobu jednoho roku.
(3) Zrušit rozhodnutí o uložení opatření může členská schůze.
Vyloučení člena
Článek 20
(1) Členská schůze může vyloučit člena, který závažně porušil povinnost vyplývající z členství a ani po výzvě spolku nezjednal v přiměřené lhůtě nápravu. Výzva se nevyžaduje, nelze-li porušení povinnosti odčinit nebo způsobilo-li spolku zvlášť závažnou újmu.
(2) Za závažné porušení povinností podle odstavce 1 se považuje i opakované porušování povinností poté, co již bylo členovi uloženo opatření podle čl. 19 odst. 1. K opatřením uloženým před více než 2 lety se nepřihlíží.
Článek 21
(1) Návrh na vyloučení může v písemné formě podat kterýkoli člen; v návrhu se uvedou okolnosti osvědčující důvod pro vyloučení.
(2) Člen, proti kterému návrh směřuje, musí mít příležitost se s návrhem na vyloučení seznámit, žádat jeho vysvětlení a uvést i doložit vše, co je mu k prospěchu.
(3) Členská schůze své rozhodnutí náležitě odůvodní.
Článek 22
(1) Člen může do 15 dnů od doručení rozhodnutí v písemné formě navrhnout, aby rozhodnutí o jeho vyloučení přezkoumala kontrolní komise. Za doručení rozhodnutí v písemné formě se považuje i doručení zápisu z jednání členské schůze.
(2) Kontrolní komise rozhodnutí o vyloučení člena zruší, odporuje-li vyloučení zákonu nebo těmto stanovám. Rozhodnutí o vyloučení člena lze zrušit i v jiných odůvodněných případech.
(3) Kontrolní komise rozhodne nejpozději do 60 dnů ode dne obdržení návrhu podle odstavce 1.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Posmiros »

Nevím co tam bylo za stanovy a podle mě takhle člena určitě vyloučit nelze a mělo by tohle rozhodnutí být snadno napadnutelný. My to máme nějak podobně jako píše dalas a vzhledem k tomu, že dnes už jsou všechny stanovy schválený tuším že soudem při převodu na spolek, tak tam asi musím být nějaký kontrolní a brzdící mechanizmy.

Ale být s takovýma lidma ve spolku? Asi bych zpátky nechtěl....
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Karel61 »

Posmiros píše:Ale být s takovýma lidma ve spolku? Asi bych zpátky nechtěl....
Ono to vypadá, že je tam nějaká klika ve vedení a ostatní nemají odvahu hlasovat proti. Pokud by rozhodnutí vedení bylo soudně zrušeno, je šance, že se zaleknou a bude klid. Podle mě se člověk bránit musí. Problémy, které člověku myslivost více či méně znechucují, nejsou v různých MS ojedinělé.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Posmiros »

Pro mě jsou stejně tyhle situace trochu nepředstavitelný... Sakra tak buď v tom spolku jsou normální lidi a nebo je to celý banda blbců. Kdyby u nás chtěl někdo něco takovýho prosadit, tak je to hned smetený ze stolu pro neformálnost a pokud je tam v tom spolku někdo normální, tak proti tomu měl vystoupit a ozvat se, že to takhle přece udělat nejde!

Jediný kdy si to dokážu představit je celospolková shoda na tom se dotyčný osoby zbavit, ale ani tak to přece takhle nejde udělat!
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od dalas »

Trochu jsme s verdemontem komunikovali přes SZ. Požádal jsem jej, aby reagoval spíše tady ve vlákně. Můj dojem je ten, že jde o postranní zájem jednoho vlivného člena, a verdemont byl asi nejsnazší na "odstřel". Základ je, že stanovy jsou právní dokument a členové se zavazují jimi řídit. To platí i pro statutáry. A jak se mě to jeví, tak došlo k vícenásobnému porušení stanov ze strany statutárního orgánu. Tak jak to píše Posmiros. Dá se jim zatopit. Ale snad se tady verdemont rozepíše. Klidně může sem nakopírovat korenspondenci se mnou v SZ.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od fesoj »

Možnosti, jak se hájit, určitě jsou - pokud ovšem nedošlo k prošvihnutí nějaké lhůty.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od dalas »

tak tady je korenspondece v SZ
verdemont:
zdravím,
no věc je v podstatě velice jednoduchá.
stanovy jsou velice podobné,stažené z předloh z netu,
takže pasáže o projednání na výboru,napomenutích,sankcích apod jsou podobně ujednané.
jenže,já nikdy nikam pozván nebyl,nikdo mi nedal žádnou výtku,či výstrahu,na schůzi,kde se o návrhu výboru na moje vyloučení mne nikdo nepozval a tím pádem jsem nemněl ani jak se obhájit či tak něco podobného.
gró věci bylo to , že dle informace finančního hospodáře jsem ,,údajně" nezaplatil členský poplatek na onen rok.
a opět ale,
v tom dotčeném spolku,,,pokladník" nikdy nevydal za tuto sumu příjmový doklad jmenovitě a jednotlivě,a mně konkrétně ani jednou,za 12 let mého členství,moje blbost,a tak můžu jen ,,držet zobák" a čumět.a tento problém se údajně dohledal poté ještě 3roky dozadu.
zkrátka výmysl,blbost a výmysl,tkzv účelový.po této peripetii už doklad pán najednou vydává,to jsou ale věci,mno.
víte,všichni vážení, co tohle snad i čtete , těch horentních 750kč ročního vkladu,který tímto mým ,,neuhrazením" opakovaně závažně poškodil MS , je ta poslední suma, co bych neuhradil.a to jen pokud bych byl na smrtelné posteli.750kč na ,,tohleto" musím mít VŽDYCKY.takže takovou trapnou a vykonstruovanou ,,berličku" , která ,,jim" dopomohla k ukončení mého členství vymyslí jen opravdu retard.jen mi stále není až tak jasný ten pravý důvod.že by mi někdo záviděl to , že se mi občas podaří slovit kus černé a druhým,v restauraci nebo na kanapi nééé?tomu snad ani nikdo nemůže věřit.jinak mně nic nenapadá,nebo to,že jsem se přestěhoval ,,vedle do vsi" je asi taky hloupost,že se nemají rádi asi taky nebude ten důvod,a tak jim proto dodávají průběžně ..plky"o mých ukrutných činech?nééé,to není možné.i když,žádost mi fakt zamítli,no kdo by si vzal takový cosi mezi sebe.
smutné na tom je,že bývalí vážení kolegové,kteří se u mně rádi stavovali na štamprličku,či gulášek,ti kteří se se mnou nestyděli jet za mými kamarády na naháňky,mými kamarády na hony,trávili se mnou spoustu na grilovačkách na mojí zahradě u mého vínka,
dostávali na ,,okoštování" z mého úlovku,tak tito,dnes pro mně bývalí kamarádi a kolegové,
úplně ledabyle zvedli svou ustrašenou ručenku,pro moje vyloučení.jen aby se pan ,,sponzor",co tohle vymyslel,nedej bože nenaštval a nevymyslel i na ně něco podobně rafinovaného.
nezlobím se na ně.jsou místní,já jen ,,náplava",mají s ním kdejaké drobné,někteří u něj i pracují,nebylo to lehké.
apropo i přes to všechno by se mohli držet jedné z pasáží jejich stanov,hovořící o ??dobrých mravech" , a neplácat v zápalu podlézavosti kolem sebe historkami,které nikdy nikdo z nich nemůže dokázat,poněvadž se nestaly , a takto mi tím škodit i jinde a dále,viz případ zamítnutí mojí žádosti o členství v mém ,,novém" bydlišti.místním výborem MS získané reference o mně jsou vskutku prvotřídní (jsem problémový),a z ,,ověřených" zdrojů (pan sponzor),asi mne miluje.kluk šikovná.i jemu běží čas.každému z nás.
a to je to , o čem jsem mluvil v začátku.
myslivost a jejíetika,kamarádství a tradice,to už má na kahánku.zbývá z ní jen takový mlžný opar,a vzpomínky na to , jak to bývalo,zaplať pánbůh alespoň za tyyto krásné vzpomínky.
a přátel a skutečných kamarádů mám ještě stále dost,lovnou nouzí netrpím,nemůžu si stěžovat, ale , pánové , doma, je doma.
závěr toho všeho je ten , že i po letech je třeba být ostražitý a nenechet se ukolébat ,
až jde z tlustého do tenkého,řady kamarádů se hojně ztenčí
no , co už teď,teď už nic,zpět mezi ,,poseroutky" ani ne.i když,platnou povolenku i plomby mi nechali.
kluci šikovní

přeji všem,príma den

dalas
Ahoj,

dovedu si to představit. Přesto si myslím, že by jsi jim mohl dost zatopit. Porušení stanov z jejich strany je zřejmě až až. Taktéž nezaplacený příspěvek před třemi roky. Proč se pokladník neozval před třemi roky. Má v tom bordel. Ty naopak můžeš tvrdit, že jsi mu peníze dal a on je zpronevěřil.
Tahá za kratší konec, protože z té doby nemá příjmový doklad nikdo (jestli jsem to dobře pochopil). Ještě horší je, že ty, které jsi považoval za kamarády kamarádi nebyli. Jen vyčuránci, kteří se angažovali, když z toho pro ně nic nevyplývalo.
Ono to chce čas, a možná při nějaké příležitosti vyplují na povrch skutečnosti, jak to vlastně bylo.

Držím palce.



verdemont:
jojo,
je to smutný.pokladník je ten ,,sponzor",místní zbohatlík,nikdy jsme se extra spolu nebavili,to on nerad,to jako jemu se musí rvát nos mezi půlky,jinak je bez sebe,a kluci,ti to umí,to se jim nedá upřít.
já jsem se tam před 15ti lety přistěhoval,vzali mně,problém žádný nebyl,až jsem začal mít štěstí na čekaných,pokroutilo se to,ale NIKDY NIKDO NIC neřekl,nenaznačil,bylo to fakt dobrý,psisko jsem měl,mám teď druhý(ČF),sice na třikrát jsme neudělali PZ,to pánečkům nevonělo,nikdo z nich pejska nemá a mít ani nehodlá,no zkrátka nic nic nic a najednou,po přestěhování ke ,,konkurenci" přijde pismo ,,bylo vám zrušeno členství,pan hrábě vr".
fakt naprd.
no ale ten chlápek,má povolenku(2) i tady,a pěkně je tam úkoluje,tak kopou jak nejvíc,úplně jsou mimo sebe,osobní jednání v žádným případě,asi by sami bez něj nedokázali argumentovat,nebo nevím,ale fakt mně to už vadí,beru to osobně,a právě sem hodlám napnout svoje síly a hlavně advokátův mozek.tak hledám nějakýho šikulu co už se vyzná,nechci se sebou nechat vytírat,hrábě nehrábě.fakt si ti stří mužové zadělávají na malér,a to nemluvě o tom,že mentorují ostatní a sami nemají někteří ani vlastní předzahrádku u baráku,o bydlišti ani nemluvě,fakt mně to vadí lidsky.
není zbytí.
co ty si o tom myslíš?

dalas

Jo tihle zbohatlíci, a zejména Ti, kteří se na to moc nenadřeli, to je problém. Ale skutečně bych se poradil s někým právně vzdělaným (někteří jsou i zde) co se s tím dá dělat. Horší bude, pokud by Ti členství vrátili, jak se Ti v tomto kolektivu bude dále "dýchat". Následné vystoupení ze spolku, to dosáhnou toho co chtěli, jen tu bude pro Tebe trochu "morální zadostiučinění". Spíše, pokud je evidentní porušení stanov ze strany výboru, či konkrétní osoby, podat návrh na volbu nového výboru, či na vyloučení příslušné osoby a konkrétně vyjmenovat v čem to porušení spočívalo. To by si chlapci mohli uvědomit, že jednou ten nos nezaboří dostatečně hluboko a pojedou bezdůvodně z MS jak kuny. Tak jen ať si takové despoty v MS hýčkají a hlavně je volí do funkcí.
Fakt to chce sednout s právníkem.

verdemont:
jako já nemám vúmylu se nikam vracet,potkávám je denně,klopí oči,členové obyčejní,výboři dělají,že mně nevidí,ale nechápu,proč mi nevzali povolenku,plomby jim nechybí,za psa mi nedali,
vyrovnat členský podíl,no zkrátka si myslím,že z jejich strany se vlk nažral,koza zůstala celá,ale nechápu to.
za revírem je mi smutno,to se ví,mám to kousíček,vidím tam ,, z okna",ale nevím,co by se muselo stát,abych tu jejich čuňačinku překous a hopkal tam s mojí ZG47 jako dřív.
jak říkám,chci napnout síly na prolomení těchto teď už ,,domácích" šprajcnutých výborů.jdou hráběti na ruku,je zachtivý a tlačí na ně,nebrat nebrat,ale jejich chyba,že má čím tlačit,něco na ně má,ach joooo,jak je to všechno zpropletený,
právník se mi fakt hodí,pokud by mi někdo odsud byl ochoten ofiko pomoci,palmárem šetřit nebudu,
tímto si dovoluji poptat právního zástupce v mé prapodivné věci.
děkuji za nabídky
Vigilantibus iura scripta sunt
Právo přeje bdělým, nechť každý si střeží svá práva


dalas
Právem se tady živí třeba Franta Fořt. Zkus ho na SZ. Jinak nevím, jestli jsi to nechtěl psát do vlákna. Tady to čtu jen já.


verdemont:
no,do vlákna,asi ano,víc hlav víc ví,jestli teda možno.
ale nerad bych s tím mým zádrhelem prapodivným děsil ostatní tady.
víš,mám s tím docela zamotanou hlavu,na svůj rok výroby.
většinou je to mimo mísu,dokud to člověka nepotká in natura.
zkusím poptat na fóru,tady jsou lidičky z mysliveckýho prosttředí a snad i advokátní branže.
děkuji za info a radu
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Bord »

Jen k finančnímu hospodáři.Roční členská platba-u nás příspěvěk na hospodaření vázán na vydání povolenky k lovu.Nezaplatíš,nelovíš.Finanční hospodář podává zprávu o stavu financí při každé výborové i členské schůzi.Nemůže se stát že by se přišlo na nezaplacení třeba po těch třech letech a to nevydává žádné potvrzení.V tvém nicku jsem zjistil že již nejsi nějaký mlaďas sr.. na hlavu bych si nenechal.Jsem členem výboru, patřím mezi páprdy 66+ stímhle někdo u nás přijít tak nepochodí.Stanovy podobné jako Dalase.
8x57JRS,bordík
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Posmiros »

To je slušnej divokej západ, žádnej právní stát, zákony, stanovy....
Shodou okolností dělám finančního hospodáře a na členský příspěvky mám soupis členů, kde si to všechno nechávám podepsat.

Já bych asi začal tím, že bych poslal spolku doporučený dopis, kdy bych požadoval zrušení tvého vyloučení, z toho důvodu, že je v rozporu se stanovami a vyjmenoval konkrétní body. V případě neuznání tvého nároku třeba do 30 dnů, bych jim pohrozil podáním žaloby.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Karel61 »

Verdemont:
No hlavně vůbec nevyčkávat a zjistit si lhůty k podání žaloby. Pozor - u správních sporů jsou lhůty zkrácené, jak se to prošvihne, je hotovo!
P.S: Advokát je taky náš kolega sw_fox. Už jsem ho jednou kontaktoval a byl velmi vstřícný: http://www.advokati-zlin.cz/
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od Karel61 »

Tak je to podle občanského zákona:
§ 258
Každý člen spolku nebo ten, kdo na tom má zájem hodný právní ochrany, může navrhnout soudu, aby rozhodl o neplatnosti rozhodnutí orgánu spolku pro jeho rozpor se zákonem nebo se stanovami, pokud se neplatnosti nelze dovolat u orgánů spolku.
§ 259
Právo dovolat se neplatnosti rozhodnutí zaniká do tří měsíců ode dne, kdy se navrhovatel o rozhodnutí dozvěděl nebo mohl dozvědět, nejpozději však do jednoho roku od přijetí rozhodnutí.
§ 261
(1) Porušil-li spolek základní členské právo člena závažným způsobem, má člen právo na přiměřené zadostiučinění.
(2) Namítne-li to spolek, soud právo na zadostiučinění členu spolku nepřizná, nebylo-li uplatněno
a) v době stanovené pro podání návrhu na vyslovení neplatnosti rozhodnutí, nebo
b) do tří měsíců ode dne právní moci rozhodnutí o zamítnutí návrhu, byl-li tento návrh zamítnut podle § 260.

Přiměřené zadostiučinění = primárně omluva, není-li dostačující, sekundárně finanční odškodné.
verdemont
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.1.2017, 8:03
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nábor nových členů - jak je to u vás?

Příspěvek od verdemont »

dobré ránko,mrazivé
jsem docela překvapený,že se tady k těmto (zřejmě nejen mým) problémům napíná tolik hlav.
já osobně už něco málo pamatuji,myslivost provozuji už víc než 35 let,z toho valnou část úplně v jiném vztahovém režimu,kde 95% činností spočívalo a stálo na kamarádství a jakési nepsané soudržnosti,ale tady jsem poprve v životě zažil lidičky,kteří mají utkvělý(nevím z jakého důvodu) pocit,že mají bezpodmínečné právo myslivecky hospodařit na těch latifundiích co jejich tátové a dědové, a to i přes to ,že historicky i fakticky jsou pozemky z valné většiny úplně jiných vlastníků.jenže jim to takto vždycky fungovalo,a mnozí vlastníci i velkých ploch mezi myslivci nikdy nebyli,potažmo myslivcům do činnosti nikdy nijak nezasahovali.to tady nebylo zvykem.a když o tom všem tak přemýšlím,mnozí členové výboru i spolku,dokonce nemají ani vlastní předzahrádku u baráku.jo vážení,na cizím,na cizím,to si vždycky víme nejlépe rady.také např hospodář například má bydliště nahlášeno u sestry aby byl v místě MS,pozemek žádný,jeho syn kdesi v čechách a ani květináč za oknem , no a já,náplava se nechytám ani za hlavu.pole mám,bydliště,bezúhonný,starší,praxe 35let,hospodářské zkoušky,abstinent,ale čtu jen ,momentálně nebereme.ende
si stěžuji pořád jenom, že
Odpovědět