Parozeni zvere (nejen) po mirne zime

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To je od tebe hezké, že bys klidně dal peníze do kasy a dělal si to pro sebe, ale by sis musel koupit vlastní revír. :wink: :lol: :lol: Něco podobného jsme také ře?ili a měl jsi sly?et co bylo okolo řečí než každý dal 500kč aby bylo jen na provoz. Pomalu všichni se kroutili, že je to moc,ale když jsme jim řekli, že teda nedostanou díl srnčího a vše půjde na dodávku tak už to moc peněz nebylo a všichni zaplatili. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

jj fery, přesně tohle jsem mněl na mysli!
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Nás je ve združení 14 ajen 4 se tomu nějak věnujem aktivně. a někteří členové nepachnou za celej rok do reviru a na schůzi maj nejvíc keců kdy dostanou kus zvěřiny já tam vždycky rostu. :evil: Dneska je běžný že sdružení mají nějakého toho sponzora, ale to zase né cokdyby náhodou jednou za rok přijel do revíru a něco střelil. Ty chlapi si záviděj i nos mezi očima kdybych měl kam tak od tohoto spolku odejdu nejsme zádná parta. Člověk se bojí co zas bude na schůzi.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Právě jsi Tome podle mě popsal fungování 80%-90% sdružení v ČR. :lol: :lol: :lol: 1/4 lidí dělá, zbytek se veze a má nejvíc keců. U nás jsme teď dostali dotaci od OU a na schůzi jsme si odhlasovali, že za část koupíme roční bažanty z bažantnice. Teď když se přivezli a pustili tak se najednou v hospodě povídá, že s předsedou rozhazujeme peníze. Víme, který člen to tam prohla?oval a asi to budeme ře?it na příští členské schůzi. :evil:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

to je přesně ono taky furt něco řešíme mi se nesejdem na brigadu na nic. Akorat sou fur starosti kde kdy bude kus "MASA" Anám co něco d¨ěláme tak furt vyčítaj že to děláme špatně :(
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Pánové,
když vás tu tak poslouchám, tak jsem š»astnej za to, že jsem se dostal do rozumnýho sdružení, u nás jsme 2, kteří si členství platí a zase na oplátku nemusíme na brigády, jsem za to celkem rád, s mojim vytí?enim už bych to asi těžko stíhal, ostatní finance máme za prodej srnčí zvěře do výkupu, funguje to tak už delší dobu a bez problémů. Zatim jsem se nesetkal s tim, že by někdo něco záviděl, spíš naopak, je nás tam taky jen pár, co chodíme do lesa a ostatní jsou rádi, když se něco sloví... Samozřejmě občas nějakej spor vznikne a to si pak dokážou vyčítat věci i několik generací zpátky, ale inak bych řekl bez problémů... 8)
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Buď rád že to máš tak.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

To Alda:

Příspěvek od Jirka83 »

Napadlo mě jedno vysvětlení, proč vloni mohli slabší srnci nosit silný trofeje, třeba právě díky předchozí dost kruté zimě udělala příroda průběrnej odlov za nás, to znamená, že slabší srnci nepřežili a silnější, kteří přežili, tak ve zvěřině byli o něco slabší, ale nasadili svojí klasickou trofej... Tuhle zimu myslim, že musela zvě? přečkat bez problémů a tak i v daleko větší kondici, z toho důvodu je zvěř silnější, ale zase nasazuje svojí klasickou trofej...
Já bohužel nemam porovnání, jsem v Záhornicích letos 1, rokem, předtim jsem dělal myslivost na Třeboňsku a to už je úplně jiná lokalita a zvěř se tam vyskytuje v trochu jiný kondici, ale tam právě krutá zima stavy srnčí zvěře trochu sní?ila...
Odpovědět