Rozdělení, typy a druhy montáží

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Rozdělení, typy a druhy montáží

Příspěvek od scrofulus »

Zdravím,
chtěl bych si tak nějak ujastit informace ohledně montáží na puškohledy. Mám v tom celkem solidní guláš :? násuvná, klapková, suhl, otočná, švenk, boční, pevná, weaver lišta atd atd :?:
Takže bych byl rád za nějaké základní rozdělení a informace o jednotlivých montážích, rozdíly mezi nimi + třeba obrázky jednotlivých typů 8)
Díky

Pro diskuzní fórum velmi nešťastně formulovaný dotaz, který se zjevně netýká žádného tvého nezprostředkovaného poznatku ani tého konkrétního problému, zkus tu seminárku nejprve napsat, vyvěsit a oponemti - rýpalové se pak jistě najdou :) Pufr
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Rozdělení, typy a druhy montáží

Příspěvek od michalos »

Nejsem rýpal...ale určitě ti pomůže penzum, kde je tato problematika vyřešena jak obrázky tak i popisem, jak která vypadá...ostatní info o danném tipu zde už dohledáš... :wink:
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Re: Rozdělení, typy a druhy montáží

Příspěvek od scrofulus »

OK, omlouvám se za přílíš obecný dotaz :cry:
V praxi jsem viděl násuvnou a nejspíš otočnou :D penzum sem měl v ruce v loni ale nějak si to nepamatuju, že by to tam bylo asi sem to prolítl nějak rychlejc než bylo třeba.
Tak tedy - jde mi například o rozdíl mezi klapkovou montáží (je to to samé jako suhl?) a otočnou (je to to samé jako švenk?). Přijde mi to de facto na stejné brdo akorát, že otočná se vyklápí do boku a klapková nahoru. Vycvaknout otočit a je to venku, některé jsou 1 dílné některé 2 dílné, to beru ale přímo rozdíl v tom systému.
Pak například násuvná montáž a weaver lišta. Ta lišta je náhrada za násuvnou? Nebo pro "nějakou redukci" aby se pak dala osadit násuvná motáž?
Pak mě třeba zajímá boční montáž slouží např na kolimátor aniž by se musela sundat stávající optika ne?

tak snad teď už to bude lepší :wink:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Rozdělení, typy a druhy montáží

Příspěvek od Hirc »

pokud chceš získat trochu přehled co je v rámci evropských loveckých montáží možné, zkus se mrknout zde:

http://www.jagdshop-online.de/epages/62 ... s/Montagen

- mají v nabídce 315 montáží od většiny "lepších" výrobců
scrofulus
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.10.2013, 12:49

Re: Rozdělení, typy a druhy montáží

Příspěvek od scrofulus »

Hirc píše:pokud chceš získat trochu přehled co je v rámci evropských loveckých montáží možné, zkus se mrknout zde:

http://www.jagdshop-online.de/epages/62 ... s/Montagen

- mají v nabídce 315 montáží od většiny "lepších" výrobců
díky, tak jsem si to prošel se strejdou Google Translator a něco jsem snad pochytil ;)
Odpovědět