nákres mysliveckých zařízení

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od fesoj »

Jak jsem již napsal, nejlepší je okénko přes celou stěnu, ale dělené natřikrát. Můžeš dle libosti otevřít jeden, dva nebo všechny díly. To snad může vyhovovat vkusu každého soudruha.
Kritériem pravdy je praxe.
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od zvire »

Pánové, nikomu tento typ posedu nevnucuji, ale pro čistě lesní honitbu ve vyšší nadmořské výšce se osvědčil nejlépe!
1) Proč "malá" okýnka? 60 cm na šířku a 30 cm na výšku se mi nezdá zrovna malé, v létě je z toho pak skleník, v lese koukám jen na omezenou část (průsek, palouk, mlazina nebo i vnadiště)!
2) Venkovní povrchová úprava je věcí vkusu (není takový problém to pobít půlkulatinou), ale pak se pod ní drží vosy a sršni!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Hirc »

kazatelnička - přenosná
Přílohy
kazatelnicka-prenosna_planek_obrazek.png
kazatelnicka-prenosna_planek_obrazek.png (94.59 KiB) Zobrazeno 12710 x
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Petr1970 »

mám další dotaz - jak máte vyřešený "ohrádky proti srnčímu" u zásypů-krmelečků pro zajíce? mám základní model - korejtko na špalíčcích, z toho 4 stojny a na tom stříška - celkem přenosný, přesah stříšky ale ne úplně na zem..

chci to umístit do otevřenýho prostředí (na kraj lesa atd..) do stařiny... kde se houfujou ušáci, ale jak to zabezpečit proti srnčímu?

napadaj mě 2 možnosti:
1) přímo na krmítku - natlouct šprušle na ty stojny co drží stříšku aby to bylo malý otvory a nad korejtkem 20? cm... mezera..
2) nějaká ohrádka kolem - ale neumím si tonějak představit - když natluču kolíky 4? cm průměr do země, tak to musím nahoře nějak vyvětrovat, ale když pod to strčí srnec hlavu a zvedne tak aby to nevyrval to budou muset bejt spíš víc než lehký tyčky..


napadá mě ještě možnost "prodloužit stříšku" tak aby byla skoro až na zem, ze dvou stran těch dlouhejch to bude krytý stříškou - končící tak 20 cm nad zemí.. a ze štítů tam srnčí moc škody neudělá..

díky za nápady
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Petr1970 »

není to teda nákres, ale už "výsledek" - zatím průběžný, chybí 1-2 "šáry" nahoru ještě, zítra dodělávka...
to vlevo má 40 kg a 58 v kohoutku, na zajíce čekal už dnes, ale divný, žádný nedošli:-)

http://postimg.org/image/ki8od8ovz/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Tommy »

Petře máš to pěkný,ale vypadá to jako krmítko pro ptáky. Kdyby si z té vyšší příčky udělal střechu a krmení by si tam dával na volno, tak by to ta zvěř přijala líp. Dokola bych to ještě obil,aby se tam dostala jen zaječí a hotovo.
Vůbec to neber jako kritiku,tak bych to udělal u nás a u vás to může být všechno jinak.

Možná bych ještě na tu střechu naházel nějakou smrčinu,aby to vypadalo přirozeně.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Hirc »

Měl bych dotaz - lze nějak uzpůsobit krmelec, aby se k jádru dostalo srnčí a zároveň ne černá?
Třeba umístit korýtko výše... nebo něco. Chtěl bych zkusit trochu experimentovat, tak hledám inspiraci.

Onehdy jsem dal ke krmelci fotopast a bohužel z toho vyšlo, že černá sežere během jedné noci co by srnčímu vydrželo týden :(
Trd
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 18.12.2014, 21:18

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Trd »

Jaky nejvyssi posed jste staveli/videli?
Chtel jsem postavit neco na stojnach tak 6-7 metru, co myslite... Ne kazatelnu, jen obycejny posed..

Zde nejaka inspirace - foto z knihy. Zda se mi to pomerne hodne vysoke:
http://imagizer.imageshack.com/img673/6928/5nvHo6.jpg
http://imagizer.imageshack.com/img912/2407/Gv5I2l.jpg
http://imagizer.imageshack.com/img661/3287/aBldCg.jpg
Trd
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 18.12.2014, 21:18

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Trd »

Jak nefunkcni? Linky funguji na mem tabletu... To prvni je fotka ze stavby ale prijde mi, ze je to snad 10m vysoko :-)
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od crif »

Připomíná mi to jistou knihu.......
Kopie to určitě je. Nicméně si takovou stavbu dokážu představit, ale otázka bezpečnosti je na místě. Za mě - jsem raději blíže k naší matičce........ :lol: :lol:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Posmiros »

Fuj na to bych v životě nevlezl, po propadnutí střechou před asi 4 lety mám z něčeho takového panickou hrůzu :mrgreen: Otázka je jestli je 6-7 metrů posed nezbytně nutný? :) já viděl nejvyšší kazatelnu tak 6 metrů u sousedů v honitbě a asi bych na ní taky nelezl :mrgreen: přece jen po nějaké době začne dřevo ztrácet svou pevnost a začne hnít, popřípadě hřebíky zreznou a spadnout z něčeho takový bych nechtěl :roll:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Hirc »

já jsem teď začal stavět posedy se sedačkou 670cm nad zemí, takže hlavu mám v 7,5m a v pohodě - akorát je třeba nešetřit na materiálu 8) a pořádně zavětrovat. Říkáme tomu posed "dvoucenťák" - protože má sedačku 120cm tak se na něj vejdou dva "normální chlapy" :lol: . Samozřejmě lze výšku i ubrat - po 40cm jak jdou šprušle.

Osvědčilo se mi udělat si dřevo koncem zimy kdy není moc mokré a pak stavět z vyschlého - hlavně kvůli váze při zvedání. Při stloukání navrtávám díry akuvrtačkou, takže suché-tvrdé dřevo nevadí.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od crif »

Ideální udělat, když je vegetační klid a ještě lépe odkornit. Ono to dříví chytne i jinou barvu a tolik " nesvítí ".
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od Bord »

To Hric: Máte nášlap ne žebři 40cm?U nás mlaďasové začali dělat nášlap 40-42cm většinu žebříků po nich předělávám na max.25cm a i to je vysoké.
8x57JRS,bordík
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: nákres mysliveckých zařízení

Příspěvek od crif »

Těch 40cm se dá, ale musí se mezi vrazit minimálně ještě jedna šprušle :lol: :lol: jinak jde tam či zpět o heroický fyzický výkon :lol:
Odpovědět