Náboje ZVS

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Náboje ZVS

Příspěvek od Začátečník »

Chtěl bych se zeptat, jestli s těmito slovenskými náboji máte někdo zkušenost a jestli stojí za to je vyzkoušet. Měl bych možnost se k nim dostat. Na internetu se, bohužel, mnoho zjistit nedá. Na jakou rychlost jsou plněny? Jaký je jejich minimagnum s 3,75mm brokem? Na tu náplň nejsou drahé. Předem děkuji za případné odpovědi.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od pufr »

Ta výrobní linka toulající se v Považí (dříve Calibra Šala, pak Calibra-Technopol) pochází z Itálie a náboje, kteréjsem z ní měl - ještě se starým označením a s nábojnicemi Baschieri&Pellagri byly výborné - ale to už je cca 10 let :?
Pufr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od Lotr »

Oni jí ještě provozují? Taky jsem před mnoha lety od nich měl hrubé broky do 16-tky po dědovi, kování z Vlašimi, nepotištěné zelené plastové tělo nábojnice, balené po 25-ti v plastových sáčcích......... :D ale za ty prachy dobrý. Měl jsem za to, že to už dávno zavřeli a linka stojí. Nevíš víc?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od Pavel.x »

Měl jsem je do 16 velikost broku 3mm a na holuby platili. To bylo asi před 8 lety od té doby jsem je už nikde neviděl.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Po revoluci se na stránce Myslivosti objevila nová firma na Slovensku, která vyjela s nějakým omezeným sortimentem střeliva. Bouchali to někde ve stodole a komponenty sháněli všude možně. Většinou v Itálii - zmiňované B+P nebo CHeddite. Ale střílelo to bobře. Já tam tenkrát napsal, zda by mi poslali 50ks jednotných střel - tenkrát novinka a v Myslivosti byly výsledky testů a velice kladně hodnoceny. Za 14 dní mi přišel balíček a 50ks s Calibra Break. Bílé ,průhledné nábojnice Cheddite a olověná italská střela, ta ,co dnes láduje RWS pod značkou EXACT.
Po čase se u nás na trhu objevovaly slovenské patrony pod označením CGT a se stejnou jednotnou střelou. Kvalita těch nábojů byla solidní a věřím ,že i tato. To stejně bude jedna a ta samá linka, jen se bude měnit vedení......
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od Začátečník »

Děkuji za informace. Zkusil jsem jejich minimagnum s brokem 3,75 mm ze dvou flint. První byl Baikal IŽ 27 a druhé půjčené ZH. Kulobrok. Vzdálenost 40 kroků.
Z brokovnice to kryje ze spodního laufu, který byl měl mít 1/2, vcelku solidně, třebaže trochu nepravidelně. Beskyďákův test asi kolem 10 broků. Z horního laufu, který má cca 3/4, byl ve středu prázdný kruh a všechny broky pěkně pravidelně v kruhu kolem něj. Pravděpodobně jsou broky dost rychlé.
Kulobrok ušel. Ve středu, kam jsem mířil, bylo zhruba 10 broků, pak kolem už dost nepravidelně.
Prach je podle zápachu ten samý, co dává Vlašim. Čistota laufu o málo lepší. Z každého laufu jsem vystřelil jen jednou, proto se nedají až tak moc dělat závěry, ale řekl bych, že je to průměrný patron. Naše minimagnumy jsou lepší. Ještě ho zkusím z Baikala IŽ 94.
Tonda U.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 22.4.2010, 9:51

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od Tonda U. »

Začátečník píše:Chtěl bych se zeptat, jestli s těmito slovenskými náboji máte někdo zkušenost a jestli stojí za to je vyzkoušet. Měl bych možnost se k nim dostat. Na internetu se, bohužel, mnoho zjistit nedá. Na jakou rychlost jsou plněny? Jaký je jejich minimagnum s 3,75mm brokem? Na tu náplň nejsou drahé. Předem děkuji za případné odpovědi.
Mám je ve 20/70 - 3,5 a 3,75 (30 g) cena něco kolem 5,50 Kč. Krytí vynikající, broky po dvou, třech u sebe.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje ZVS

Příspěvek od Georg.H »

Dají se na Moravě koupit? Nikde sem je nenašel :roll:
Odpovědět