Tak už i Reflex...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Awer
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05.11.2014, 9:55

Tak už i Reflex...

Příspěvek od Awer »

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6076 ... ezony.html

Jenom mně mrzí, že většina myslivců se tam v diskusi brání sprostě, to nám kluci nepřidá....
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od crif »

Debata jako každá jiná...... Když něco předhodíš laikovi, není se čemu divit. K tomu ty média a.......
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Lotr »

Tomu se musíš smát, článek pomlouvající myslivce a hned pod ním reklama "kožená peněženka, vhodný dárek pro myslivce" :D Tyhle tendenční články vůbec neberu vážně, novinář, který o tom nic neví píše oblíbené téma jenom proto, aby to vůbec někdo četl.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Tim »

K článku ani k diskuzi se moc vyjadřovat nechci, jen bych za sebe rád poděkoval všem zde z fóra, kteří se snažili laikům rozumně vysvětlit jak to je (Jan Slavětínský, Leon atd...) Bohužel je to, zdá se, jako házet perly sviním...
Lotr: nene, to není reklama, kterou pod tím článkem mají všichni... Dnes už je to ve světě internetu tak vymakané, že Tvůj prohlížeč si pamatuje, na jaké stránky chodíš a podle toho Ti servíruje reklamy tam či onam na stránkách, kde je pro ně vyhrazený prostor. Já tam třeba měl nabídku na nový Land Rover :-)
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Ondra »

Jak to myslíš "tak už i Reflex"? Reflex není nic jiného než bulvární, tendenční, sockomoušský plátek, kam mohou přispívat individua typu JXD atpd., v podstatě každý kdo umí alespoň trošku psát a má do pr..ele díru. To není žádné seriózní periodikum, nenech se mýlit :lol: . A z toho důvodu mě taky jakákoliv informace v něm nemůže rozházet. Ta divná paní dostane za jedovatou slinu pochvalu, plebs si zanadává a jede se dál. Nic převratnýho pod Sluncem.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od crif »

Osobně se dost často dostávám s takovými lidmi a názory do styku a nezbývá mi nic jiného, než jim trpělivě vysvětlovat co vlastně myslivost je za činnost. Snad jednou jsem se setkal s tím, že si dotyčný udělal obrázek o tom, co to obnáší a dokonce se zúčastnil i podobné debaty a stál na mé straně. Což mě potěšilo. Ale je to jen střípek v tom marasmu představ lidí o myslivcích.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Lotr »

Tim - ten trik znám, ačkoliv historii procházení důsledně mažu, stejně mě prohlížeč čas od času doběhne :D Ale pobavilo mě to tak jako tak. Jinak Ondra má pravdu, nic seriozního ke čtení to už dávno není.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Perník »

no nevím zda sockomoušský, ale opravdu to už není co bývalo. vcelku jsem ho dříve četl, ale dnes už tam pro mě nic není. V tomto ohledu mě napadá paralela s jedním mysliveckým periodikem :D omlouvám se za OT!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Ondra »

Reflex si už dneska z regálu půjčuju výhradně kvůli Zeleným Raoulovi. Zbytek jsou vyhozený prachy. Mimochodem jsem si dneska během tradiční zastávky pro cigára tohle konkrétní číslo koupil ( :roll: ). Ten článek stojí za to, můžu doporučit :lol: . Jinak Pernikova paralela s jedním nejmenovaným mysliveckým periodikem je, bohužel, více než trefná.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od Jirka C. »

Ten článek je strašnej, bohužel vystihuje realitu, včetně toho dementa Trkala, co i přes výslovnej zákaz hospodáře pořád vytahuje placatku s chlastem. Z mý zkušenosti neznám střelce, co by chlastali, ta doba je opravdu pryč. Ale co jezdím všude možně, tak u těch honců bez flint je placatka a plechovky s alko pivama téměř povinná výbava. Spíš mě tam děsila ta pasáž, jak "museli odzbrojovat Slepýše..."
To je fakt neštěstí.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od dalas »

Pokud kdokoliv koupil Reflex na základě tohoto článku, splnil tento účel a Adéla Knapová je úspěšnou redaktorkou. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od tornádo »

crif píše:Osobně se dost často dostávám s takovými lidmi a názory do styku a nezbývá mi nic jiného, než jim trpělivě vysvětlovat co vlastně myslivost je za činnost. Snad jednou jsem se setkal s tím, že si dotyčný udělal obrázek o tom, co to obnáší a dokonce se zúčastnil i podobné debaty a stál na mé straně. Což mě potěšilo. Ale je to jen střípek v tom marasmu představ lidí o myslivcích.
Tak nám to teda vysvětli jak to je ? Já sem to vzdal definitivně, protože v takovém kolektivu "lidí" být nechci.

Pokračování na téma psi přesunuto do jiného vlákna
viewtopic.php?f=9&t=1747&start=165#p106148
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od crif »

Tornádo: jen pro doplnění- na jaře jsou mláďata všude a když někoho vidím se psem na volno, tak za ním jdu a slušně ho poprosím, zda- li by si nemohl psa dát na vodítko s tím, že samozřejmě neznám povahu psa, ale je to šelma. To mládě nemá sebemenší šanci.Z 90% tak činí bez jakýchkoli řečí. Není třeba hned vyšilovat jak zmíněná diskuse Reflexu. Prostě slušně. Zatím mě nikdo do jistých míst neposlal.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od fesoj »

Mé zkušenosti jsou obdobné. Prostě s 90 - 95 % lidí se dá rozumně domluvit. A právě proto mne štve, když myslivec, ať už je MS nebo ne, při spatření neupoutaného psa začne řvát na majitele jak pavián a vyhrožovat zastřelením. Tohle je nejjístější cesta, jak si nadělat zbytečné nepřátele. Samozřejmě, když s někým nejde vyjít, musí se s ním vyběhnout - a pro ten případ zase existuje X možností. U nás se před časem stalo, že zatoulaný pes strhl 2 kusy srnčího. Byli na to svědci, byla pořízena fotodokumentace. Za majitelem psa došel náš MH s předsedou a dohodli se tak nějak "po sousedsku", bez asistence policie či dalších státních orgánů. Majitel zaplatil náhradu škody 3000,- Kč, ovšem nejdůležitější bylo, že konečně opravil plot, kudy mu ten pes utíkal, a od té doby je pokoj. A tak to má byt, tak je to správne.
Kritériem pravdy je praxe.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Tak už i Reflex...

Příspěvek od crif »

Jistě není třeba dělat nesmyslně excesy, to dělají jiní svým zacházením se zbraní a jednáním. A vytrvářejí okolo myslivců jakousi krustu. Zmíním jiný případ, kdy se něco povedlo.
Před lety jsme měli v plánu jen pár kusů zajíců, tak jsem navrhl, abychom to zkusili příští rok podstoupit sokolníkům. Samozřejmě to vylepšilo i pokladnu. Generačně starší láteřili" no kdy já měl naposledy zajíce a ještě nám to sežerou ptáci ......" První rok přišlo asi pět lidí, druhý padesát a další třista na sraz. Ale hlavní pozitivum přišlo po nějakém čase, kdy se sokolnictví začal jeden věnovat i s mysliveckou kynologií, druhý též kynologii. Kluci jsou to rozumní a vůbec jim nevadí, že nevezmou zbraň do ruky. Nejsou na to. No a u nás mají dveře vždy otevřené, psi jsou třeba stále :)
Odpovědět