IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Vše o kulovnicích a malorážkách
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

měl jsem ji také....v ráži 7,62x54R...upravená od puškaře....na 80 m rozptyl pivní tácek.....no, co mám povídat už je taky z domu.... :?
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

jakub203 píše:jo tak to přitlač.....8x75RS a ta rytina, no a určitě vyměnily i dřevo a tipnul bych že ne za ?vestku.
No a kdo to vlastně dělal? Lepič z Blatné? :lol: :lol: :twisted: :twisted: :lol: :lol:
Tak tuto práci poznávám. Jestli se nepletu, tak to dělal Le Brun z Belgie. Dělá velmi velmi pěknou práci. Kulovnice staví na starých Mauserech a dělá tropické ráže. jelikož má zde nějaké přátele, tak roz?iřuje svou působnost i do ČR. Jeho práce je tedy vydět v Banneru v Praze, tu?ím, že je tam jak kdyzi byla Frankia či Frankonia - furt se mi ty obchody pletly. A jestli se nepletu, tak je to i tam focené, že :wink:


Věčné téma IZ 18. Jsou to prostě mrdky, který nestřílej!!!! Zajímavé je, že jejich kulobroky a kulové kozy jo. Tedy bych to nepřipisoval nevy?íhaným hlavním, či tak něco, nýbrž uzavíracímu (uzamykacímu) mechanizmu, kde ten klín se velice rychle vychodí a hlaveň může blbě vybrovat. Prostě ty klíny jsou stavěný na brokovnice a i tam jsem viděl, že se daj vyklektat. Co už s tím nic nenaděláme. A kdo si to levně koupí, tak zaplače, protože to draze bude opravovat a pak přijde na to, že ho to vyšlo na stejné prahy jak něco kvalitního. Ale proti kustu žádný di?putát- nebo jak se to píše
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Jo, je to od Le Bruna, ale nedostatky I? 18 bych neviděl v konstrukci, spíš v technologické kázni výroby - tam má rezervy i spousta fabrik východní Evropy :lol: :lol: . Remington, který je v americe prodává pod svou značkou, psal, že tři roky trvalo než přinutili Rusy aby I?ky spňovaly alespoň minimální americké nároky na kvalitu a vzhled.

Osobně jsem koupil I? 18 po nějakém chlapci z učiliště cca za 2,5 tis Kč, na to dal ruský "kulome?ák" - ten bez vnějších stavítek, který jsem našel v komisi i s perfektní klapkovou montáží od pana Pařízka z Č. Budějovic -cena jeden litr. takže jsem už jen trochu přitvaroval berjozku na pažbě, dal gumovou botu, poladil spouš».... S nábojnicemi kalibrovanými v Lee Colet Die a 180 gr Hornady střelami vysazenými na dotyk v přechodovém ku?elu to střílí cca 3 cm na středy/100 m, nenadávám - dobrá flinta na zimu - na krmení. Přímé náklady cca 3.700 Kč. :lol: :lol:
Martin
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Já jí ještě mám v .308W a je mi trapné jí vůbec někomu prodat ikdyž je dost zachovalá. Ale jak píše Andy na začátku, tuto flintu nelze nastřelit. Max. tři rány kam mají a tím sme vždycky zkončily. Jak se říká chleba to ne?ere tak je doma je fakt že občas na ní přijde řada na naháňku přez volná mířidla tam nějakej ten cm nehraje až tak velkou roly. Jedna věc je pravda mám kamaráda na českolipsku a ten na ní nedá dopustit. Má jí taky v .308W a jde mu to stím na jakou koli vzdálenost. asi jedna z mnoha která se povedla :lol:
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

U nás máme v MS 3 I?ky a všechny bez problémů. To bez problémů ovšem zamená, že jsme si v?ici nechali přele?tit dotykové plochy a doladit spouš». když jsme nastřelovali 30-06 tak nás netrápila vůbec a kolega se vrátil, že ten krám vyhodí apod. Důsledek jeho špatné střelby- tvrdá spouš», strhával ránu. Tak se to dalo přele?tit a pohoda. Od té doby všichni po koupi jdou na přele?tění a pak je klid. Zatím spokojenost já ji mám v 223 nastřelenou na 150 m na lišky a srnčí, strkám do ní Winchester 4,1 g a při nastřelování ji kolega ze stolice dostal do kruhu 4cm, což si myslím že je super na to že je to rus.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Jaký má ta I?18 ve 223 Rem. stoupání vývrtu? Pro 4,1g už by to asi chtělo alespoň něco kolem devíti, Možná deseti palců. Ale když to lítá k tvojí plné spokojenosti :lol: :lol:
Martin
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

když mi řeknež jak to zjistím tak není problém, ale tohle je pro mě už vysoká ?kola, tak daleko jsem se ještě nedostal.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Namotá? na koudelník něco vaty, aby to ve vývrtu dobře těsnilo a "vedlo". Pak si na dříku vytěráku udělá? nějakou značku, abys viděl, jak se podle vývrtu otáčí (celkem praktický je z kusu papírové lepenky udělat takový jako praporek - navlhčit, přilo?it střední částí lepenky a konce lepenky pak slepit k sobě, nechat drobet zaschnout). Pak už jen "zasune?" (do hlavně) a lihovou fixkou si udělá? na dříku značku (u hrany nábojové komory nebo ústí, podle toho, jestli zasunuje? odpředu nebo odzadu) a až se při dalším pohybu praporek vlivem šroubovice vývrtu otočí o 360° tak udělá? stejným způsobem druhou značku. Vzdálenost mezi těmi čárkami je stoupání vývrtu. Uf
Martin
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Krásně jednoduché, udělám a napí?u.Díky, zase o něco chytřejší. :lol:
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Tak jsem to proměřil, dle tvého návodu a to stoupání je 9.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

I?-18

Příspěvek od TT33 »

Je ostuda co dokáže I?evská zbrojovka vyprodukovat a nabízet k prodeji, vždy» válečné a předválečné zbraně jako je Mosin 1891/30, byli jedny z nejlepších odstřelovaček a dodnes při dobré údr?dě udivují svojí přesností. Jsem správcem střelnice a I? 18 v jakékoliv ráži nepřestává být zmetkem, všechny větší ráže když mají dobrý soustřel a nechají se vychladnout mají zase dobrý soustřel, ale někde jinde!, když se podaří nastřelit, tak na padesát metrů s bídou do "pivního tácku", ráže .223 Rem. nevybočuje z řady svých silnějších bratrů, navíc mám podezření, že je komorovaná do vývrtu .222 Rem. Po rozhovoru ve zbrojovce mi sdělili, že s největší pravděpodobností se jedná o technologickou nekázeň při zpracování hlavní, kdy hlaveň není normalizačně vy?íhaná... Tím nemluvím o zpracování "dodělej doma"... RADÍM NEKUPUJTE leda na natláčky se psem do kukuřice, ro?tí atd. a nesna?te se ji se sebelepší optikou nastřelit...... Nejlepší kombinace je když ji někdo přinese s optikou Niko Stirlink...Fomej...Bu?nel...Edenberg... a očekává "zázrak", ten se nekoná. Nekupujte tyto levné optiky ani zbraně, přijdou vás hodně draho!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

amen... 8)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

2mrazík Devět palců by pro střely kolem 60 greinů mělo vyhovovat = česky o moc lepší než co píšeš už to asi ani s jinými náboji nebude. když čtu, co tu píše TT33, Andy a další, tak si můžem ještě gratulovat, že nám náhoda nahrála Možná "Odnů iz sta" nebo "Odnů iz týsjača" :lol: :lol: , Možná to na ní nechám v Azbuce vyrejt :lol: :lol:
Martin
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 288
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

No, já jsem si tuto zbraň koupil, nechal poupravit pouze vzhled, namontoval na to optiku (nejprve levnou, pak lepší, která byla 2x dra??í nešli flinta, ale mám to na lov černě zvěře v noci na krátkou vzdálenost, tak jsem si levný krám, přes který není vidět nemohl dovolit), dopravil na střelnici v Ludvíkovicích u Děčína a nechal správcem nastřelit. Nastřílel, nechal vychladnout a střílel znovu s uspokojivým výsledkem (bohužel nemám foto, ale budu před sezonou ověřovat, tak vyfotím). takže poměrně chodí to v pohodě. Já osobně jsem s novou optikou ještě nestřílel, ale se starou jsem byl spokojen i se svou špatnou vkalitou střelby jsem se s náboji SB SP dostal na 4 cm na 100m.
Jak tak pozoruji okolí, tak mám stále silnější pocit, že se u výroby ruských zbraní kolísá kvalita. V mém okolí jsou dva lidé, kterí ji mají v 308W. jeden pomalu netrefí terč a na druhou stranu známý vystřílel 1000 ran a jen a stejném rozptylu, jako já. Chce to mít OBROVSKÉ štěstí na zakoupený kus.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

To Andy: teď si mě fak rozesmál. Kdyby se to ve směs schrnulo tak to je pravda. Ale sou vijímky a pár jich znám!
Odpovědět