Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
zexis
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17.12.2014, 18:41

Re: Yukon Photon

Příspěvek od zexis »

Tiež mám pulsar 940 nm už asi 2 roky,ale toto sa mi ešte nestalo. A musí to byť nepríjemné.Skús pohýbať,alebo vymeniť baterie,či nemajú neaký zlý kontakt.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon - P 940

Příspěvek od CBFranta »

Taky se mi to stalo. Vypadá to, že při výstřelu dojde ke ztrátě kontaktu s aku. Ale měl již někdo možnost kouknout do Yukon Photon 6.5x50. Venku se ji prodává.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kopov.c »

S photonem lovím cca 1.5měsíce. Mám s ním vystřeleno možná 15ran na nočním lovu a už se mi as2x taky stalo,že mi přídavný přísvit po ráně zhasl. Krom toho zapínání je přes pogumovaná tlačítku-ted v zimě je guma trochu ztvrdlá a tlačítko ne vždy reaguje tak jak by mělo. Už 2x se mi omylem zapl vestavěný přísvit a zvěř okamžitě zradil.Takže vestavěný přísvit už je zepředu zalepený náplasti
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jiří »

Přidavný jsem zaslepil rovnou. Co s tim vypínáním? Včera opět výstřel a tma. Zkoušel někdo nějakou úpravu přísvitu (bez ztráty záruky)? Mam tam laser a vždy vypne!
Brok je brok, ale první kule bere.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Na úpravě přísvitu už se pracuje, jak bude hotovo nahodím srovnání, vestavěný origo, upravený vestavěný, Pulsar LED 940 a Pulsar laser 915 přídavné :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zdenek41 »

Nebylo by od věci informovat o vhodnosti přísvitu pro naše krajiny třeba výrobce ? Spešl by tam ty 940 mohl klidně montovat pro ČR . U nás jsou hold prasata mazanější... :wink:
jenda73
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 07.1.2015, 18:05

Re: Yukon Photon

Příspěvek od jenda73 »

Přeji dobrý den.Posim o hodnocení odolnosti při střelbě raží 8-57js ,mám strach že nepřežije moc dlouho.Prosím o skušenosti.
strcis
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 31.8.2007, 8:33
Bydliště: okr.Pribram

Re: Yukon Photon

Příspěvek od strcis »

Ja ho na osmičce mam,a zatím drží bez problému,akorád ten přísvit s tím zhasínáním mě sere...
rossler titan goiser 8x57js+meostar 3-12x56RD,brokova dvojka Belgie16/16,brno fox 222rem,kulobrok CZ584 7x57R/12+12/12,brokova kozlice IZ-27 em-1c
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon-940 vypínání

Příspěvek od CBFranta »

Dnes rovněž došlo po výstřelu ke zhasnutí 940. Ještě, že to má integrovaný přísvit . Dělají to zdroje, nebo je zarytá sabaka v elektronice? Měl jsem 940 na Pulsaru 3 roky a problém nebyl. Jak pokračuje realizace úpravy integrovaného přísvitu?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

Nerozumím ta 940nm je přece přídavná ne? S vlastním napájením mimo přístroj a zavedená už mnohem dřív u jiných modelů pulsarů kde fungovala, nebo se pletu?
Pokud ne tak je to nějaká shitová várka... pokud jo, tak mě opravte.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon-přísvit 940

Příspěvek od CBFranta »

Samozřejmě, že 940 je přídavný přísvit. Dnes jsem provedl další test a to, že jsem místo nabíjecích zdrojů použil klasické AA články od Philipse. Podstatný rozdíl je v délce + kontaktu, kdy tento je cca o 0,6 mm delší oproti kontaktu u nabíjecího článku. Další průšvih je na pružných kontaktech pro aku uvnitř přístroje, které nemají dostatečnou sílu po výstřelu udržet aku a dojde k přerušení napájení. Bohužel se jedná o pružné plíšky. Pružinky by byly asi lepší. Rovněž nechápu proč jsou kontakty aku ve víčku tak hluboko utopeny. Na články od Philipse to zatím nechcípá (3 výstřely).
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

Doporučuji testnout:
Zapnout, sundat víčko až zhasne kontrolka, znovu nasadit. Nesvítí-li kontrolka, je to patrně víčkem či jiným kontaktem, svítí-li, je to vypinačem.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od pultik »

Já pod ty deb...í plíšky nacpal trochu silikonového tmelu(rozdělané nechal uschnout) a tím zvíšil jejich tuhost a je to. :wink:
Závada je způsobena délkou akumulátoru tzn. jsou krátké a vlivem zpětného rázu dojde k pohybu v pouzdře s následnou ztrátou kontaktu. Dejte si pozor vlivem nárazu některé značky aku. začnou poměrně brzo propouštet ven z obalu elektrolyt. Já je po příchodu domů po zkušenosti vždy vyndávám a jak začnou být takové jako mastné jdou na separák.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Yukon Photon

Příspěvek od CBFranta »

pultik píše:Já pod ty deb...í plíšky nacpal trochu silikonového tmelu(rozdělané nechal uschnout) a tím zvíšil jejich tuhost a je to. :wink:
Závada je způsobena délkou akumulátoru tzn. jsou krátké a vlivem zpětného rázu dojde k pohybu v pouzdře s následnou ztrátou kontaktu. Dejte si pozor vlivem nárazu některé značky aku. začnou poměrně brzo propouštet ven z obalu elektrolyt. Já je po příchodu domů po zkušenosti vždy vyndávám a jak začnou být takové jako mastné jdou na separák.
Pultik- velice důležitá info. k elektrolytu. Já jsem rozebral obal 940 s úmyslem naletovat tam pružinky. Nakonec jsem na plíšky napájel cca. 1 mm vrstvu cínu a nyní, když aku zavírám cítím zřetelný odpor pružin.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od pultik »

Já je taky původně jen naletoval, ale po třech ránách se ty plíšky zase uvolní (možná málo cínu).
Nechtěl jsem to dělat úplně na tvrdo, proto ten silikon.
Odpovědět