..plastová pažba a její výplň..

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

..plastová pažba a její výplň..

Příspěvek od pohodar »

Vážení kolegové,potřebuji poradit,čím a jak zvyšujete váhu dutých plastových pa?eb? Jde mě konkrétně o Tikku T3 Varmint (308 W) a Ruger
30(7,62X39). zkoušel jsem různé výplně,ale po čase to tam začalo kloktat a různě se přesýpat. Děkuji.
...jsem v pohodě...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

tak třebas bys mohl napsat taky něco málo o prostoru, do kterého by se to mělo vkládat, protože třebas já bohužel nemám představu :oops:

No a co takhle staré dobré olovo?
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

Asi takhle. Představ si normální pažbu,která je kompletně dutá a plast je cca 2mm tlustý
...jsem v pohodě...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já bych karosářskou ra?plí nabrousil olovo a to zamíchal do silikonu pak bych to tam nacpal ale bude to asi nastálo když tak dej vědět co ti nakonec bude fungovat.
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

to Leon,
nápad je to dobrý,ale přesto. :x Občas se potřebuji dosta dovnítř a i když vezmu,že bych mohl eventualně natřít boky něčím mastným,tak je tam ještě žebrování a to mě ven nepustí. Konkrétně T3 s těžkým Varmint.laufem a Harisskama v předu, padá docela dost na hubu.
...jsem v pohodě...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a nešel by udělat z tvrdýho papíru futrál přesně na míru dovniř aby se to nenamáčklo do toho žebrováni a ten silikon s olovem dát ještě do igelišáku pak to ma teprve nacpat?
vhool

Příspěvek od vhool »

... jednou jsem to delal znamymu a docela to funguje.postup je nasledujici.osobne bych to asi resil jinak ale za vyzkouseni to stoji.zalezi ale na profilu uvnitr pazby: olovene broky nebo ocelove nasypes do mikrotenoveho pytliku ktery pred tim sikovne ulozis v pazbe (nebo proste nejaky vhodny igelitak) a pak to zapenujes obycejnou montazni penou.ta nabobtna a zpevni vsechno co je uvnitr az do posledni skvirky.to co ti vyleze tak odriznes a mas hotovej odlitek kterej kdyz to zmaknes sikovne tak kdykoliv vyndas :wink:
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

...Leon,to by Možná ?lo,myslím ten papírový futrál. Vyzkouším to. Přidám olovo a s broky,co navrhuje Vhool.

Vhool,nemám se bát,že síla montážní pěny je až agresivně velká? Viděl jsem ji při práci a nikdy bych neřek,jakou to má sílu. Jenom,abych neudělal ze ?tíhlého oválku, kula?oučkého cejnka.
...jsem v pohodě...
vhool

Příspěvek od vhool »

:!: :!: :!: musis tam nechat trochu mezeru aby mohla ven :!: :!: :!: to pak orezes a bude to vyndavaci a zastamdaci :wink:
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

Díky za rady.Až to prubnu,tak to sem dám
...jsem v pohodě...
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Pro nožení zbraně těžké na předek někdy dost pomůže posunout poutko v předpažbí kousek dopředu (jestli to ještě jde), 2 mm skořepina by měla poutko udržet skoro kdekoli
Martin
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

Děkuji za radu,aleu T3 s Harisskama to nejde.
...jsem v pohodě...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

A ještě mě tak napadlo. Nebude problém, že ta zbraň nebude vyváženáš Jak teď určitě není, ale otázkou je co to udělá, když tomu opět posunež tě?i?tě úplně někam jinam. Chtělo by tu zátě? trošku rozlo?it a ne jen nějak umístit. Asi teda. No aspoň si myslím. :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
pohodar
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 24.5.2007, 21:09
Bydliště: Již.Čechy

Příspěvek od pohodar »

Tady mluvit před úpravou o vyvážení je dost ptoblematické. Asi takto:

Vpředu těžký warmint.lauf-vzadu tenká,dutá pažba.
Na uzávěru je sice montáž a těžká optika,ale je dlouhá 46 a tedy zase hodně zasahuje dopředu. A plus k tomu jsou v předu ještě stavitelné no?ičky... Pomyslné tě?i?tě je teď asi cca 22cm před lučíkem. Nehledám u warminta tě?i?tě,jenom nechci,aby tolik padal na "hubu a zároveň tím eliminuji trochu zpětný ráz.

Ale jsem rád za každou radu mě pomoci. Děkuji.
...jsem v pohodě...
Odpovědět