Výr velký - výuka

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Odpovědět
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

zdravím, dnes jsem konečně našel tyhle stránky a snad mi pomohou. Mám dotaz na chovatele, sokolníky, koupil jsem si (legálně) výra stáří cca.4měsíce a mám problém aby přešel v pohodě na rukavici, pokud ho na rukavici usadím (trochu vzdor), tak je v pohodě s onášením, předesílám, že nejsem sokolník a mé zkušenosti jsou jen vychování vvpadených mládat kání a poštolek a jejich opětné vypuštění, dostalo se mě rad ve smyslu vyhladověd cca 4dny atd. ale to je mě hodně proti srsti, prosím co je na tom pravdy a moc díky za každou rozumnou odpověd
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

asi jsem v jiném kině, nikdo nepřišel.
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od Kvido »

Podle mne je "tlustej" tj. ve vysoké kondici. Chce to vážit denně a kontrolovat kondici pohmatem i na hrudní kosti. Za každé přestoupení na rukavici, přílet apod. odměnit. Krmit jen na rukavici. Jak ho utáhneš ( snížení kondice např. hladovkou), zvýší agresivitu a z chycené ruky se blbě sundává a dost to bolí :-) . Nebude dělat přílety jen tak , potřebuje odměnu. Je to asi imprint , dorůstá a začne zkoušet , kam až může. Další změna může přijít s pohl. dospělostí. Navíc dle ukázkářů zrovna Výr velký nedělá přílety moc ochotně. Proto často využívají V. viržinského . Zbytek spíš na SZ
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

Dobrý den, to co píšete ohledně hmotnosti, zatím nevím jestli je to terček, nebo samička a tak samo nevím kolik by měl vážit v normální kondici v 8 měsících, jinak když ho usadím na rukavici tak je v podstatě klidný, nevyráží dokonce snese pohlazení což u dravců není obvyklé ale z rukavice si opravdu nevezme, čtyři jednodení kuřátka denně, to není moc, nebo ano? pochopte nemůžu za ním chodit do voliéry a nic mu nedát, díky za případnou odpověd, moc si vážím každé dobré rady díky
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

zdravím, potravu si někdy vezme okamžitě ale to je zřídka, asi je opravdu ve vysoké kondici sem tam mu dám živého holuba, jinak žije ve voliéře cca 4x3x2, jednou týdně hu mám na dvometrovém dloužci na výrovce, vývržky má opravdu žluté, jinak je z normálního odchovu, bral jsem ho od jeho rodičů měli dvě mladé, zatím díky, mohuli ještě se ozvu jo a coje to imprint?
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od Kvido »

Výr imprintovaný na člověka je odchovaný "rukou" tj. od vylíhnutí. Částečně tomu lze předejít - u každého druhu jsou časové úseky, ve kterých k tomu dojde jiné. Imprint pak považuje adoptivního rodiče za svůj druh toká na něj apod.. Pokud jste ho bral opeřeného od rodičů , tak OK.Takže spíš bude vysoko v kondici. Holub je super krmení ale také vlastně nejvíce" kalorické" pro dravce sovy. Kondičně pak letí nahoru. Používejte ke krmení spíš na pelichání a při tuhých mrazech. Na lítání používám v tomto počasí výhradně kuřata vymáčknutá( bez žloutkového vaku). Má tedy poutka trvale ? Proč ho berete na výrovku ?
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

Zdravím a moc děkuji za odpověd, jinak bral jsem ho jště nepřepéřeného, prachové peří, částečně pera no a vylíhnutý byl v dubnu nejvíc mě dělá starost ta jeho každodenní plachost, vejdu do voliéry odletí na druhou stranu na bidlo (někdy na pletivo) vzápětí se vrátí na rohovou plošinu kde stojím s potravou a vezme si ale ne z ruky, jsem od něj mín jak půl metru v pohodě, pokud jsi ho chci vzít tak vyráží ale když ho posadím na rukavici tak je jak beránek, no budu trpělivý, děkuji moc za konversaci a rady a budu moc rád za další pomoc Boris Novosedly na Moravě, jinak takhle vypadal při odběru
Přílohy
556f4aeb2985c.jpg
556f4aeb2985c.jpg (166.11 KiB) Zobrazeno 10516 x
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

no a takhle vypadá ted 8 měsíců ?
Přílohy
DSC_0174-800.jpg
DSC_0174-800.jpg (58.75 KiB) Zobrazeno 10512 x
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od Kvido »

Tipuji terčka,tedy samce. Prostě ho trochu utáhnout v kondici - kuřata bez žloutků a krmit jen na rukavici. Odměna za přílet ,za přeskočení na rukavici atd.. Taky záleží na tom , k jakému účelu jste si ho pořídil a kam až chcete výcvik dotáhnout.
wels
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 24.8.2015, 12:26

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od wels »

zdravím, na přílety mám strach spíš to onášení, nerad bych o něj přišel, takže ho mám upoutat ve voliéře na cca metrový ůvazek na špalek a takhle ho krmit?
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Výr velký - výuka

Příspěvek od Kvido »

V komoře ( voliéře) ho vázat nemusíte. Tam se vážou ptáci , co se pletivem chrání např. proti liškám, kočkám, výrům :-)) a ven se berou např. na lov nebo výcvik volně. Prostě si pták musí zvyknut , že pro maso musí na rukavici - přiletět nebo přestoupit. Jak začne žrát jinde , tak trochu zdivočí. K jakému účelu jste ho tedy pořídil ?
Na volné létání venku poutka mít musí, aby ho bylo za co držet na rukavici.
Odpovědět